Заміна сторін у суді

Заміна сторін у суді

Інформація актуальна станом на 2021 рік

Питання до юриста що до

Заміна сторін у суді

Доброго дня, мій батько мав судову тяганину із банком та в кінцевому результаті виграв суд. Але нажаль помер та не встиг отримати відсудженні кошти. Я є його єдиним сином та спадкоємцем, чи можу я за нього отримати кошти? Якщо так то яким чином ?

Відповідь юриста що до:

Заміна сторін у суді

Оскільки Ви є єдиним спадкоємцем, отже Ви є ще і єдиним правонаступником. Правонаступництво дає Вам право взяти на себе майнові права та обов’язки, що належали Вашому батьку на момент смерті.

На момент смерті батька, у нього було незавершене виконавче провадження, у якому потрібно замінити сторону виконавчого провадження, а саме замінити стягувача із Вашого батька на Вас особисто.

Заміна сторони виконавчого провадження відбувається у судовому порядку.

Далі із рішенням суду про заміну сторони виконавчого провадження Вам потрібно звернутися у виконавчу службу.

Законодавство України про заміну сторони виконавчого провадження говорить наступне:

Відповідно до ч. 1 ст. 378 ЦПК України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою сторони суд замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 512 ЦК України, підставою правонаступництва у виконавчому провадженні є правонаступництво в матеріальних (майнових) правовідносинах, тобто перехід суб’єктивних майнових прав чи обов’язків від одного суб’єкта майнових правовідносин до іншого на підставі договору.

Також ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що у разі вибуття однієї з сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду з заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов’язкові тією мірою, в якій вони були б обов’язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Заміна сторін у суді

Підводячи підсумок, хочемо зауважити, що практика заміни сторони виконавчого провадження є позитивною.

Стаття “Заміна сторін у суді” російською мовою…

Контакти; адвокат/юрист…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *