Як оформити спадщину на квартиру в Києві?

Юридична консультація:  Як оформити спадщину на квартиру у місті Києві?

Інформація актуальна станом на 2021 рік

Юрист відповідає на найчастіші питання по оформленню спадщини на квартиру у місті Києві.

 Чи можливо оформити спадщину на квартиру у Києві?

Можливість оформлення спадщини на квартиру у Києві залежить від останнього місця проживання спадкодавця, тобто особи за якою Ви оформлюєте квартиру у місті Києві. Якщо спадкодавець помер у місті Києві то і спадщину на квартиру Ви теж оформлюєте у місті Києві.

Як підтвердити місце проживання спадкодавця у місті Києві?

Підтвердженням місця проживання спадкодавця у місті Києві є довідка форми – 3, про місце реєстрації особи на момент її смерті.

Куди звернутися для оформлення спадщини на квартиру у місті Києві?

Для оформлення спадщини на квартиру у місті Києві Вам потрібно звернутися до нотаріуса у місті Києві із заявою про прийняття спадщини за померлим.

До якого нотаріуса звернутися для оформлення спадщини на квартиру у місті Києві? Державного чи приватного?

Для оформлення спадщини на квартиру у місті Києві Ви можете звернутися як до державного нотаріуса, так і до приватного нотаріуса у місті Києві. Вчиненні нотаріальні дії та видані документи, що посвідчуються нотаріусом мають однакову юридичну силу, як у приватних так і у державних нотаріусів.

Які документи потрібні для оформлення спадщини на квартиру у місті Києві?

Основними документами для оформлення спадщини на квартиру у місті Києві, є свідоцтво про смерть, довідка форми – 3, документ що підтверджує ваші родинні стосунки (наприклад свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження) та документ, що підтверджує право власності померлого на спадкову квартиру. Повний перелік документів для оформлення спадщини на квартиру є досить гнучким, оскільки залежить від таких факторів як кількість спадкоємців та їх черга, а також родинні відносини спадкоємців із померлим.

Чи потрібно для оформлення спадщини на квартиру мати оригінал свідоцтва про право власності на квартиру?

Так, саме на підставі оригіналу свідоцтва про право власності на квартиру (або іншого документу, що підтверджує право власності померлого на квартиру) нотаріус видає Вам свідоцтво про право на спадщину на квартиру.

Чи потрібно реєструвати свідоцтво про право на спадщину на квартиру?

Так, свідоцтво про право на спадщину на квартиру підлягає обов’язковій реєстрації у державному реєстрі, але така реєстрація вчинюється нотаріусом під час видачі Вам свідоцтва про право на спадщину. Тому самостійно звертатися до органів реєстрації Вам не потрібно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *