Встановлення факту спільного проживання зі спадкодавцем на момент його смерті.

Встановлення факту спільного проживання зі спадкодавцем на момент його смерті — юридична консультація.

Інформація актуальна станом на 2021 рік

 Дана консультація буде корисна для осіб у яких виникли труднощі про оформленні спадщини за померлим, з яким вони проживали разом, незалежно від родинних стосунків з спадкодавцем.

ЮРИДИЧНІ ПОРАДИ ВІДЕО В КІНЦІ СТАТТІ….

Тут ви знайдете відповіді кваліфікованого спеціаліста – адвоката на питання на кшталт: що робити, якщо я пропустив строки подання заяви про прийняття спадщини, що робити, якщо не був (не була) прописаний (зареєстрований) з спадкодавцем на момент його смерті, як довести що проживав з спадкодавцем разом на момент його смерті тощо.

 

Навіщо встановлювати факт спільного проживання з спадкодавцем на момент його смерті?

Часто у людей виникає ситуація, коли вони пропускають шестимісячний термін для подачі заяви про прийняття спадщини і тоді вони зіштовхуються з труднощами з оформленням спадщини на себе. У таких випадках є два шляхи вирішення даного питання: або подавати заяву до суду про поновлення строків на прийняття спадщини, або встановлювати акт спільного проживання з спадкодавцем на момент його смерті. У першому випадку вам необхідно мати поважні причини для поновлення строків, у другому ж вирішення даного питання не буде таким складним. Адже особі, що проживала з спадкодавцем на момент його смерті немає необхідності подавати заяву про прийняття спадщини. Якщо ви були прописані з спадкодавцем, то просто зверніться до нотаріуса для отримання свідоцтва про право на спадщину, якщо ж ні, то вам необхідно звернутися за допомогою до юриста чи адвоката, аби вони подали заяву до суду і вирішили дане питання. Після встановлення фату спільного проживання разом з спадкодавцем на момент його смерті процедура оформлення спадщини ускладнюватися далі не буде.

Де вказано, що той, хто проживав з померлим разом не зобов’язаний писати заяву про прийняття спадщини?

Цивільний кодекс України регулює дане питання. У частині 3 статті 1268, 87-ї Глави зазначено наступне: «Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину». Тобто подавати заяву необхідності немає, ви уже прийняли спадщину і залишається лише отримати документи, які підтверджують ваше право на неї.

Як довго буде вирішуватися питання про встановлення факту спільного проживання? Як довго триватиме суд?

Згідно до законодавства суди мають строк у два місяці, аби розглянути вашу заяву, проте по факту часто виникають затримки, адже суддя може піти у відпустку, захворіти, мати безліч справ і призначити розгляд пізніше ніж за 2 місяці тощо. Ніхто точно не може сказати на скільки затягнеться справа і це вже залежить більше не від вашого юриста чи адвоката, а від самого суду. Звичайно доля відповідальності є і у спеціаліста, що з вами працює, і у вас, але лише у тому, наскільки швидко ви з ним узгодите всі питання: принесете всі необхідні юристу документи, дізнаєтеся відповіді на питання які він вам поставить, і без яких справу не можна буде вирішити, наскільки швидко він уже зі своєї сторони подасть заяву до суду тощо.

Які докази потрібно зібрати, аби виграти суд?

Детально дане питання ви будете обговорювати зі своїм юристом (адвокатом) зі спадкових питань, в залежності від ситуації, яка у вас виникла. Проте найчастіше суттєвими доказами буде: акт комісії житлово-експлуатаційної організації (ЖЕК, ОСББ), складений з сусідами, де буде зазначено що ви дійсно проживали разом з спадкодавцем аж до моменту смерті останнього, відмітка у паспорті про реєстрацію місця проживання за однією адресою з померлим (якщо були там прописані), форма – 3 з ЖЕКу чи ОСББ (якщо були там прописані), покази свідків, що ви дійсно там проживали, навіть без прописки тощо.

Що робити після винесення рішення про встановлення факту проживання однією сімєю на момент смерті з спадковдавцем?

Після закінчення розгляду справи потрібно буде почекати доки рішення прийняте судом вступить у законну силу( 10 днів після суду, якщо всі сторони були на суді, або 10 днів з моменту отримання рішення сторонами, які не з’явилися на суд). Далі ви берете рішення про встановлення факту проживання однією сім’єю з спадкодавцем на момент його смерті, яке набрало законної сили і йдете до нотаріуса у якого заведена спадкова справа (якщо не заведена, то до будь-якого нотаріуса у межах нотаріального округу, де відкрита спадщина) і отримуєте у нього свідоцтво про право на спадщину.

Найкращим виходом з цієї ситуації буде найняти юриста (адвоката який проведе процедуру оформлення спадщини від початку (моменту подачі заяв до суду) і до кінця (отримання свідоцтва про право на спадщину).

 

ПОСЛУГИ ЮРИСТА ТА АДВОКАТА ПО ПО СПАДКОВИМ ПИТАННЯМ

ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ — ВСТАНОВЛЕННЯ ФАКТІВ ДЛЯ СПАДКУВАННЯ.

СУДОВА ПРАКТИКА ПО СПАДКОВИМ СПОРАМ.

ПОЗОВНІ ЗАЯВИ ПО СПАДКОВИМ ПИТАННЯМ.

ВСТАНОВЛЕННЯ ФАКТУ ПРОЖИВАННЯ ЗІ СПАДКОДАВЦЕМ НА МОМЕНТ СМЕРТІ НА РОСІЙСЬКІЙ МОВІ.

ВІДЕО ЮРИДИЧНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ ЩОДО ВСТАНОВЛЕННЯ ЮРИДИЧНИХ ФАКТІВ….

З повагою адвокат по встановленню юридичних фактів в Україні…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *