Відсутні документи на спадкову нерухомість – що робити?

Юридична консультація: якщо відсутні документи на спадкову нерухомість.

Інформація актуальна станом на 2023 рік

 Консультація юриста у Києві по спадкуванню:

 Які саме документи підтверджують право власності на спадкове майно?

Право власності на спадкове майно, може підтверджуватися правовстановлюючими документами, що не заборонені законом, серед яких: договір купівлі-продажу, договір дарування, договір довічного утримання, свідоцтво про право власності на нерухоме майно.

Усі правовстановлюючі документи повинні бути на офіційних бланках та завірені підписами посадових осіб або нотаріусів.

Також обов’язковою є реєстрація правовстановлюючого документу у відповідних реєструючих органах. Так, якщо документ що підтверджує право власності був отриманий до 1 січня 2013 року, то реєстрація повинна була відбуватися у Бюро технічної інвентаризації (БТІ), якщо ж після 1 січня 2013 року то у Департаменті реєстрації.

Без відповідної реєстрації, навіть якщо у Вас є оригінал документу що підтверджує право власності на нерухоме спадкове майно, нотаріус не зможе видати Вам свідоцтво про право на спадщину.

 Чи обов’язково потрібно мати оригінали документів на спадкову нерухомість?

Оригінали документів на спадкову нерухомість мати не обов’язково, але це суттєво спрощує для Вас сам процес оформлення спадщини.

 Що робити якщо оригінали документів на спадкову нерухомість відсутні?

Навіть, якщо у Вас відсутні оригінали документів, що підтверджують право власності на спадкову нерухомість, до нотаріуса Вас звернутися потрібно, аби заявити про себе,як спадкоємця, відкрити спадкову справу та написати заяву про прийняття спадщини.

У разі відсутності оригіналів документів на спадкове майно, а саме на спадкову нерухомість, нотаріус видасть вам лист відмову із пропозицією звернутися до суду за захистом свого порушеного права.

Далі на основі цього листа вам потрібно звернутися до суду та у судовому порядку визнати своє право власності на спадкове майно, а саме спадкову нерухомість.

 Чи можна отримати дублікат документів, що підтверджують право власності на спадкове нерухоме майно?

Ні, дублікат документів може отримати лише особа, яка отримувала втрачений екземпляр. спадкоємці позбавлені можливості повторно отримати оригінал правовстановлюючого документа.

 Чи потрібно після рішення суду знову іти у нотаріальну контору?

Ні, після рішення суду Вам не потрібно звертатися до нотаріальної контори аби до оформити своє право власності на спадкову нерухомість. Рішення суду і буд документом, що підтверджує Ваше право власності на спадкову нерухомість.

 

 

Адвокат в Києві по спадкових спорах

 

 

Юридична консультація:оформлення спадщини через суд.

 

 

Судова практика спадкування та спадкові спори.

 

 

Позовні заяви: спадкові питання

 

Якщо втрачені документи на спадкову нерухомість, що робити на російській …

1 коментар до “Відсутні документи на спадкову нерухомість – що робити?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *