Усунення від права на спадкування — як довести підстави?

 

Усунення від права на спадкування – як довести необхідні обставини в суді?

Інформація актуальна станом на 2021 рік

Юридична консультація юриста з питання усунення спадкоємця від права на спадщину.

Що потрібно довести для усунення від права на спадкування?

Для усунення від права на спадкування потрібно довести, факт ухилення від надання допомоги спадкодавцеві, похилий вік або каліцтво та перебування у безпорадному стані  (ч. 5 стаття 1224 Цивільного кодексу України).

Чи достатньо довести наявність будь-якої вище вказаної обставини окремо?

Відповідно до законодавства України та судової практики з приводу усунення від спадкування потрібно довести вище вказані обставини, які є підставою для усунення від спадкування в сукупності. Тобто, тільки при наявності всіх обставини разом: перебування в безпорадному стані, каліцтво, тяжка хвороба або похилий вік, ухилення від надання допомоги спадкодавцеві – можливо усунути спадкоємця від спадкування.

В чому полягає ухилення від спадкування?

Ухилення від спадкування на нашу думку, і на думку деяких суддів полягає в тому, що спадкоємець міг допомагати померлому спадкодавцю, спадкоємець його просив, але він не надавав ніякої допомоги. Тобто в суді необхідно доводити, що спадкоємець листами, усними звертаннями іншими способами звертався до спадкоємця. Поможи!!! А спадкоємець незважаючи на це при повній можливості нічого не робив.

Що таке безпорадний стан спадкодавця?

Сам по собі похилий вік спадкодавця або його каліцтво, тяжка хвороба не передбачає таку умову усунення від спадкування як безпорадний стан. Відповідно до законодавства України та судової практики —  що склалася безпорадний стан – це стан особи коли вона самостійно не може забезпечити собі достатні умови для існування та проживання. Найкраще показати факт безпорадності простим запитанням – а чи міг спадкодавець самостійно сходити в туалет. Самостійно помитися. Самостійно поїсти. Самостійно, хоча можливо й з деякими обмеженнями пересуватися.

Щодо каліцтва, похилого віку, або тяжкої хвороби як умов усунення від права на спадкування?

Хочемо зазначити, що данні обставини мабуть як довести кожному зрозуміло. Похилий вік – дата народження. Каліцтво – відповідний документ. Тяжка хвороба – відповідні медичні документи або висновок лікаря. Алкоголіз тут не підходить. Це щодо того випадку, коли спадкодавець зловживав алкоголем або наркотиками і був безпорадний.

Поради щодо доведення обставин необхідних для усунення від права на спадкування:

Зазначаємо що вище зазначені обставини можливо доводити тільки певними допустимими доказами. Тому не фантазуйте, а звертайтесь за допомогою юриста або адвоката з питань спадкування.

 

Юридичні послуги – усунення від спадкування.

 

Юридичні консультації по спадкуванню.

 

Судова практика – спадкування (усунення від спадкування)

 

Усунення від права на спадкування на російській

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *