Розподіл земельної ділянки між співвласниками

Розподіл земельної ділянки між співвласниками

Інформація актуальна станом на 2022 рік

Питання до юриста щодо розподілу земельної ділянки;

Доброго дня, у нас із братом є земельна ділянка. Земельна ділянка не велика і ми ніяк не можемо дійти згоди у її використанні. Брат не їде на розмову та не бажає займатися цим питанням. Яким чином нам її поділити та закінчити суперечку з приводу земельної ділянки?

Відповідь юриста щодо розподілу земельної ділянки;

Ви із братом як співвласники маєте рівні права на земельну ділянку, а отже маєте право на їх захист.

Якщо добровільно брат відмовляється від врегулювання конфлікту та поділу земельної ділянки, отже Вам потрібно звернутися у суд із заявою про виділ частки земельної ділянки в натурі.

Для поділу у судовому процесі Вам потрібна буде судова технічно-земельна експертиза, яка дасть відповідь на питання можливості поділу земельної ділянки та її варіанти.

За результатами цієї експертизи суддя виносить рішення про поділ земельної ділянки.

Законодавство України про поділ земельної ділянки говорить наступне:

Згідно ч. 1 ст. 86 Земельного кодексу України земельна ділянка може знаходитись у спільній власності з визначенням частки кожного з учасників власності (спільна часткова власність) або без визначення часток учасників спільної власності (спільна сумісна власність).

Відповідно до п. «в» ч. 1 ст. 87 Земельного кодексу України право спільної часткової власності на земельну ділянку виникає при прийнятті спадщини на земельну ділянку двома або більше особами.

Згідно ч. 3 ст. 88 Земельного кодексу України учасник спільної часткової власності має право вимагати виділення належної йому частки із складу земельної ділянки як окремо, так і разом з іншими учасниками, які вимагають виділення, а у разі неможливості виділення частки вимагати відповідної компенсації.

Відповідно до ч. 1 ст. 364 ЦК України співвласник має право на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній частковій власності.

Згідно п. 18 «е» Постанови Пленуму Верховного Суду України від 16 квітня 2004, за №7 «Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ» учасник спільної часткової власності має право вимагати виділення належної йому частки із складу земельної ділянки (у тому числі й разом з іншими учасниками, які цього вимагають) або виплати рештою учасників грошової компенсації за цю частку при неможливості її виділення та отримання в його володіння, користування частини спільної земельної ділянки, що відповідає розміру його частки

Щодо експертизи:

У відповідності до ст. 143 ЦПК України, для з’ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо суд призначає експертизу за заявою осіб, які беруть участь у справі. Особи, які беруть участь у справі, мають право подати суду питання, на які потрібна відповідь експерта. Кількість і зміст питань, за якими має бути проведена експертиза, визначається судом. При цьому суд має мотивувати відхилення питань осіб, які беруть участь у справі. Особи, які беруть участь у справі, мають право просити суд провести експертизу у відповідній судово-експертній установі.

Юридична консультація:Розподіл земельної ділянки між співвласниками…

 

Стаття: консультація юриста з приводу розподілу ділянки на російській мові…

 

Адвокат нерухомість…

 

Контакти адвокат нерухомість…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *