Судова практика зняття арешту через суд у зв’язку із поверненням виконавчого документу без виконання.

Цікаві рішення Верховного Суду за 2021 рік у справах про зняття арешту з майна, коли виконавчий документ повернутий стягувачу без виконання.

 У даній статті наводяться деякі судові рішення у справах про зняття арешту з майна, коли виконавчий документ повернуто стягувачу без виконання. Але арешт так і залишається накладений. Дана стаття буде цікава тим хто шукає відповіді на питання, як зняти арешт з нерухомого майна в даному випадку.

 Питання зняття арешту з нерухомого майна.

Поради юриста з приводу нерухомості.

Судова практика по спорах щодо нерухомого майна.

Позовні заяви у справах по нерухомості.

Документи щодо нерухомості. Зразки.

Судова практика зняття арешту через суд у зв’язку із поверненням виконавчого документі без виконання на російській мові.

  

  1. ВСУ підтримав рішення судів першої та апеляційної інстанції щодо відмови у знятті арешту з майна боржника у зв’язку з несплатою виконавчого збору та .

 Постанова Верховного Суду України від 29 травня 2019 року у справі       №  2-1409/11, Провадження № 14-137цс19

 Вимоги до суду:

  1. Скасувати постанову про стягнення виконавчого збору;

  2. Скасувати арешт на земельну ділянку.

 Суд зазначив, що правові підстави для зняття арешту з указаної земельної ділянки відсутні, оскільки  особа не сплатила стягнутий постановою виконавця виконавчий збір, отже, дії державного виконавця є законними.

Також, суд зазначив, що постанова виконавця про стягнення виконавчого збору оскаржується в порядку адміністративного судочинства відповідно до частини другою статті 74 ЗУ «Про виконавче провадження».

  1. ВСУ скасував рішення судів першої та апеляційної інстанції щодо зняття арешту з майна Боржника.

 Постанова Верховного Суду України від 01 серпня 2019 року у справі  №  754/15469/16-ц, Провадження № 61-28773св18 та Постанова Верховного Суду України від 17 січня 2018 року у справі № 910/8019/15-г Постанова Верховного Суду України від 01 серпня 2019 року у справі № 754/15469/16-ц,

 Вимоги до суду:

  1. Зняти арешт з усього майна у зв’язку з поверненням виконавчого документу

 ВСУ зазначив, що порядок та підстави повернення виконавчого документа стягувачу були врегульовані статтею 47 Закону України «Про виконавче провадження» в редакції Закону від 04 листопада 2010 року N 2677-VI, згідно з якою повернення виконавчого документа стягувачу з підстав, передбачених цією статтею, не позбавляє його права повторно пред`явити виконавчий документ до виконання протягом строків, встановлених статтею 22 цього Закону.

Вказана норма Закону не передбачала зняття державним виконавцем арешту, накладеного на майно боржника.

Згідно зі статтею 49 Закону України «Про виконавче провадження» в редакції Закону від 04 листопада 2010 року N 2677-VI повернення виконавчого документа стягувачу не є підставою для закінчення виконавчого провадження.

З повагою адвокат у справах про зняття арешту з нерухомого майна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *