Судова практика — відмова у призначенні додаткового строку на прийняття спадщини.

Узагальнення судової практики щодо призначення додаткового строку на прийняття спадщини. Верховний Суд.

Інформація щодо спадкування актуальна станом на 2022 рік

1. Похилий вік не причина призначення додаткового строку на прийняття спадщини.

Постанова ВС. справа № 180/1163/16-ц, провадження № 61-3152 св 18 від 06 лютого 2018 року.

   Постановою Верховного Суду України від 06 лютого 2018 року скасоване рішення  апеляційного суду Дніпропетровської області від 20 жовтня 2016 року, про призначення додаткового строку на прийняття спадщини, а  справа направлена направити на новий розгляд до суду першої інстанції.

   В даній Постанові Верховного Суду скасоване рішення апеляційного суду, який задовольняючи позовні вимоги посилався на похилий вік позивача як поважну причину пропуску строку для прийняття спадщини, не врахувавши, що похилий вік не може бути визнано поважною причиною пропуску строку подання заяви про прийняття спадщини.

   Також суд апеляційної інстанції не зазначив, якими доказами підтверджується незадовільний стан здоров’я позивача, та не перевірив, чи допускав її стан здоров’я подачу заяви про прийняття спадщини, не встановив, чи були у спадкоємця інші об’єктивні, непереборні, істотні труднощі на вчинення дій щодо прийняття спадщини.

2. Відсутність інформації про смерть спадкодавця, не  підстава для визначення додаткового строку для прийняття спадщини.

   В даній Постанові Верховного суду від 01.02.2018 року (справа №389/1193/17-ц, провадження № 61-929св17) відмовлено в задоволенні касаційної скарги на рішення суду про відмову у призначенні додаткового строку на прийняття спадщини, де позивач (спадкоємець)  посилався на ту причину, що він не знав про смерть спадкодавця.

3.  Якщо неповнолітній не прийняв спадщину до 2004 року – то це не поважна причина оновлення строків для прийняття спадщини.

   Неповажними є  причини тривалого пропуску строку для прийняття спадщини, з моменту досягнення ним повноліття і до звернення із заявою про прийняття спадщини за батьком, який помер до 2004 року..

Постанова ВС від 04 квітня 2018 року у справі № 311/491/17-ц

Інша судова практика по спадкових спорах.

Допомога Адвоката по справах щодо призначення додаткового строку на прийняття спадщини.

Позовні заяви та інші документи з питання спадкування.

Судова практика – чому відмовляють в призначенні додаткового строку на прийняття спадщини на російській.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *