Судова практика – коли відмовляють у встановленні факту фактичного прийняття спадщини шляхом проживання.

Узагальнення Постанов Верховного Суду  з 01.01.2018 року про встановлення факту постійного проживання разом із спадкодавцем, коли суди відмовляють.

Інформація щодо спадкування актуальна станом на 2022 рік

 Відмовлено у задоволенні заяви про встановлення факту постійного проживання разом із спадкодавцем бо є інша реєстрація місця проживання.

У серпні 2012 року ОСОБА_5 звернувся до суду з позовом до Троковицької сільської ради, ОСОБА_4 про встановлення факту постійного проживання із спадкодавцем на час відкриття спадщини, встановлення факту володіння житловим будинком, визнання за ним права власності на житловий будинок та визнання заповіту ОСОБА_8 на користь ОСОБА_4 недійсним.

У Постанові Верховного суду від 12.02.2018 року у справі № 2/0624/776/2012, провадження № 61-1785св18 відмовлено у задоволенні касаційної скарги, щодо задоволення вимог заяви про встановлення факту постійного проживання разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини підлягають задоволенню судом, якщо у паспорті спадкоємця немає відмітки про місце реєстрації особи.

ВІДЕО ЮРИДИЧНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ ПО ВСТАНОВЛЕННЮ ЮРИДИЧНИХ ФАКТІВ В КІНЦІ СТАТТІ….

Касаційний суд посилався на наступні норми законодавства України:

У випадках, коли спадкоємці постійно проживали разом зі спадкодавцем, проте зареєстровані за іншою адресою, судам слід враховувати, що місцем проживання фізичної особи згідно з частиною першою статті 29 ЦК України є житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для проживання в ньому (гуртожиток, готель тощо), у відповідному населеному пункті, в якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово.

Інша судова практика щодо спадкування…

Послуги юриста щодо встановлення факту проживання з спадкодавцем на момент смерті.

Юридична конесультація по спадщині.

Позовні заяви по спадкових спорах.

Судова практика – коли відмовляють у встановленні факту фактичного прийняття спадщини шляхом проживання російською мовою.

Адвокат по питаннях встановлення фактів…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *