Спадщина за заповітом в Україні. Найчастіші питання до юриста.

Юридична консультація: оформлення спадщини за заповітом в Україні.

Інформація щодо спадкування актуальна станом на 2023 рік

Питання, які найчастіше задають юристам, адвокатам, нотаріусам щодо спадкування по заповіту в Україні.

Чи існують суттєві відмінності оформлення спадщини за заповітом і за законом в Україні.

Суттєвих відмінностей оформлення спадщини по заповіту і по закону не існує. Ті самі строки, той самий порядок. Крім випадків спадкування неповнолітніми, непрацездатними тощо.

Чи можливо оскаржити визнати недійсним заповіт?

Скажу так: попробувати оскаржити чи визнати недійсним заповіт може кожен. Але. Буде він визнаний недійсним або оскарженим тільки у випадку наявності певних підстав. В реальності оспорити заповіт досить важко.

Чи можливо усунути спадкоємця за заповітом від спадкування?

Бувають випадки, коли особа, якій заповіли майно недоглядала, ухилялася від надання допомоги особі спадкодавцю, яка потребувала цю допомогу. У таких випадках, законодавство України  передбачає усунення спадкоємця від спадкування. Це стосується як спадкоємців по закону так і спадкоємців по заповіту.

Якщо  померла особа за життя склала декілька заповітів, який заповіт буде діяти?

Відповідно до законодавства України заповідач має право у будь-який час скласти новий заповіт. Заповіт,  який було складено пізніше скасовує попередній заповіт повністю або у тій частині, в якій він йому суперечить. Кожен новий заповіт скасовує попередній заповіт повністю або у тій частині, в якій він йому суперечить.

Якщо певна частина спадщини не зазначена в заповіті?

Частина спадщини, що не охоплена заповітом, спадкується спадкоємцями за законом на загальних підставах. До числа цих спадкоємців входять також спадкоємці за законом, яким інша частина спадщини була передана за заповітом.

У яких випадках не все майно померлого спадкується за заповітом?

Відповідно до статті 1241 Цивільного  Кодексу України, малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов’язкова частка).

Розмір вище вказаної обов’язкової частки у спадщині може бути зменшений судом з урахуванням відносин між цими спадкоємцями, а також інших випадках, які мають істотне значення.

 

Адвокат питання спадкування у Києві

 

Юридичні консультації у сфері спадкування…

 

Судова практика по спадкових питаннях….

 

Оформлення спадщини по заповіту на російській.

 

Позовні заяви: спадкові питання

 

1 коментар до “Спадщина за заповітом в Україні. Найчастіші питання до юриста.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *