Що найважче довести в суді при усуненні від спадкування особи, яка ухилялася від допомоги безпорадному спадкодавцеві?

Найважча обставина для доказування при доведенні усунення від спадкування спадкодавця, який ухилявся від надання допомоги безпорадному спадкодавцеві.

Інформація актуальна станом на 2021 рік

Дана юридична консультація стосуються того випадку, коли одні спадкоємці по закону усувають інших спадкоємців по закону на підставі  частини 5 статті 1224 Цивільного кодексу України.

Адвокат усунення від спадкування

Що потрібно довести для усунення від спадкування відповідно до вище наведеного?

Відповідно до ч. 5 статті 1224 Цивільного кодексу України за рішенням суду особа може бути усунена від права на спадкування за законом, якщо буде встановлено, що вона ухилялася від надання допомоги спадкодавцеві, який через похилий вік, тяжку хворобу або каліцтво був у безпорадному стані.

Консультації адвоката у спадкових питаннях

Отже зважаючи на зміст цієї статті потрібно довести:

Похилий вік, тяжку хворобу, каліцтво, що призвели до безпорадного стану.

Ухилення спадкоємця від надання допомоги спадкодавцеві.

Чому іноді важко довести безпорадний стан особи спадкодавця?

Незважаючи на ту ситуацію, що більшість спадкодавців перед смертю є особами похилого віку, хворіють, не всі вони перебувають в безпорадному стані. Тобто в стані, коли не можуть нормально забезпечувати свою життєдіяльність.

Та все ж таки… Безпорадність дуже часто є наслідком похилого віку або тяжкої хвороби спадкодавця. І у випадку надання постійного догляду і матеріально-моральної підтримки одним із спадкоємців по закону із цим проблем не виникає менше ніж із іншою обставиною.

Практика судів у вирішненні спадкових спорів

Чому майже не можливо довести ухилення від надання допомоги безпорадному спадкодавцеві?

Вірність даного твердження підтримує і суд касаційної інстанції. Якщо уважно почитати реєстр судових рішень, то там майже неможливо знайти ухвалу, рішення, постанову якою прийняте чи залишене в силі рішення суду, яким усунуто від спадкування.

Приклади позовних заяв у спорах про спащину

Проблема полягає в тому, що в доведенні в суді обставини ухилення від спадкування, потрібно довести належними і допустимими доказами (не завадить і їх достовірність та достатність), сам факт звернення спадкодавця до спадкоємця, можливість надання ним допомоги та ненадання такої з чіткою позицією: я тобі допомогу надавати не буду (не хочу, не можу, тощо)….

Тому, тим спадкоємцям по закону, які збираються усувати від спадкування інших спадкоємців по закону, потрібно добре подумати перед зверненням в суд. І зважити всі за і проти.

З повагою ЮК ДОМПРАВО

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *