РИЗИКИ КУПІВЛІ БУДИНКУ НА ЗЕМЛІ ВОДНОГО ЧИ ЛІСОВОГО ФОНДУ

ВИТРЕБУВАТИ ЗЕМЕЛЬНУ ДІЛЯНКУ, ЯКА НАЛЕЖИТЬ ДО ВОДНОГО ЧИ ЛІСОВОГО ФОНДУ МОЖЛИВО, НЕЗВАЖАЮЧИ НА ПОЗОВНУ ДАВНІСТЬ

Інформація актуальна станом на 2023 рік

ЧИТАТИ РОСІЙСЬКОЮ МОВОЮ

СУДОВА ПРАКТИКА: НА ВИМОГИ ВЛАСНИКА ПРО ВИТРЕБУВАННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ, ЯКА НАЛЕЖИТЬ ДО ВОДНОГО ЧИ ЛІСОВОГО ФОНДУ ПОЗОВНА ДАВНІСТЬ НЕ ПОШИРЮЄТЬСЯ. ПРО РИЗИК.

АДВОКАТ — ВИТРЕБУВАННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ

ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ З ПРИВОДУ ВИТРЕБУВАННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ

ПОЗОВНІ ЗАЯВИ ПО ВИТРЕБУВАННЮ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ

СУДОВА ПРАКТИКА ЩОДО ВИТРЕБУВАННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ

ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ВИТРЕБУВАННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ

ЦІКАВО ПРО ІНВЕСТУВАННЯ В НЕРУХОМІСТЬ

ВІДЕО КОНСУЛЬТАЦІЯ ЮРИСТА ЩОДО КУПІВЛІ-ПРОДАЖУ НЕРУХОМОСТІ МОЖНА ПЕРЕГЛЯНУТИ В КІНЦІ СТАТТІ

Як відомо, якщо в принципі, за жодних умов не може виникнути право власності, то і володіння є неможливим. Тому ані наявність державної реєстрації права власності за порушником, ані фізичне заняття ним земельної ділянки водного фонду не приводять до заволодіння порушником такою ділянкою. Отже, як зайняття земельної ділянки водного фонду, так і наявність державної реєстрації права власності на таку ділянку за порушником з порушенням ЗК України та Водного кодексу України треба розглядати як не пов`язане з позбавленням володіння порушення права власності держави чи відповідної територіальної громади, а належним способом захисту прав власника є негаторний позов

Дана постанова Верховного суду буде цікава ти, хто отримав, чи придбав землю водного, лісового фонду і до нього звернулися з вимогою про витребування з незаконного володіння даної ділянки.

Постанова Верховного Суду від 21 листопада 2021 рокуу справі № 23 листопада 2021 Провадження Провадження № 14-2цс21

https://reyestr.court.gov.ua/Review/101829985

Судова практика та нормативно правове обгрунтування:

Відповідно до положень статей 6, 17 ЗК України 1992 року, Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року № 15 «Про приватизацію земельних ділянок», Порядку передачі земельних ділянок у приватну власність громадян (затверджений наказом Державного комітету України по земельних ресурсах від 15 лютого 1993 року № 10) і ст. 22 КпШС України, які були чинними на час приватизації Відповідачем спірної земельної ділянки розміром 0,0922 га, земельна ділянка, одержана громадянином у період шлюбу в приватну власність для будівництва та обслуговування жилого будинку й господарських будівель, ведення особистого підсобного господарства, садівництва, дачного і гаражного будівництва, є його власністю, а не спільною сумісною власністю подружжя, оскільки йдеться не про майно, нажите подружжям у шлюбі, а про одержану громадянином частку у земельному фонді.

Слід також зауважити, що відповідно до частини п`ятої статті 61 СК України у редакції Закону України від 11 січня 2011 року № 2913-VI «Про внесення змін до статті 61 Сімейного кодексу України щодо об`єктів права спільної сумісної власності подружжя», який набрав чинності 08 лютого 2011 року, об`єктом права спільної сумісної власності подружжя була земельна ділянка, набута внаслідок безоплатної передачі її одному з подружжя із земель державної або комунальної власності, у тому числі приватизації.

Законом України від 17 травня 2012 року № 4766-VI «Про внесення змін до Сімейного кодексу України щодо майна, що є особистою приватною власністю дружини, чоловіка», який набрав чинності з 13 червня 2012 року, режим майна подружжя, набутого внаслідок приватизації, було змінено. Відповідно до пункту 5 частини першої статті 57 СК України земельна ділянка, набута на час шлюбу внаслідок приватизації, є особистою приватною власністю дружини, чоловіка. Частину п`яту статті 61 СК України виключено.

Отже, з урахуванням змін до СК України правовий режим приватизованої земельної ділянки змінювався. Виключно протягом періоду з 08 лютого 2011 року до 13 червня 2012 року приватизована одним із подружжя земельна ділянка вважалася об`єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Вказані висновки викладені у постановах Верховного Суду від 10 травня 2018 року у справі № 158/1016/16-ц (провадження № 61-4238св18), 23 січня 2019 року у справі № 352/1974/15-ц (провадження № 61-4313св18), 24 квітня 2020 року у справі №622/999/16-ц (провадження №61-1260св19).

За приписами частини першої статті 125 ЗК України право власності та право постійного користування земельною ділянкою виникає після одержання її власником або користувачем документа, що посвідчує право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, та його державної реєстрації.

КВАРТИРА ДЛЯ ОРЕНДИ ЯК ПЕНСІЯ

ЯКЩО СПІВВЛАСНИК ВАШОЇ КВАРТИРИ НАБРАВ КРЕДИТІВ?

З повагою, адвокат по нерухомості.

1 коментар до “РИЗИКИ КУПІВЛІ БУДИНКУ НА ЗЕМЛІ ВОДНОГО ЧИ ЛІСОВОГО ФОНДУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *