Позовна заява про зобовязання здійснити реєстрацію права власності

Позовна заява реєстрація права власності

Інформація актуальна станом на 2023 рік

Дана позовна заява стосується випадку, коли особа звертається до суду з позовом про зобов’язання державного реєстратора здійснити реєстрацію права власності на квартиру у місті Києві.

ЮРИДИЧНИЙ СУПРОВІД КУПІВЛІ НЕРУХОМОСТІ 

ДО ОКРУЖНОГО АДМІНІСТРАТИВНОГО СУДУ м.КИЄВА

Позивач

Адвокатеса Людмила Григорівна

02001 м.Київ, пров. Права1/15 кв.198

номер засобу зв’язку: (078) 14586-19-47

 Відповідач:

Реєстраційна служба головного управління юстиції у м. Києві

01001 м.Київ-1 пров.Музейний,2-д

 АДМІНІСТРАТИВНИЙ ПОЗОВ

(про визнання рішення протиправним, скасування рішення та зобов’язання  вчинити дії)

 Рішенням Реєстраційної служби Головного управління юстиції у м.Києві про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень №1960436457 від 23.04.2013р. мені було відмовлено в державній реєстрації права власності на 1/45 частину житлового будинку по пров.Права,5/15 в м.Києві.

ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ РЕЄСТРАЦІЯ ПРАВА ВЛАСНОСТІ ТА ІНШІ ПИТАННЯ НЕРУХОМОСТІ.

Як вбачається зі змісту оскаржуваного рішення підставою для відмови у у державній реєстрації права власності стало те, що подані документи не відповідають вимогам, або не дають змоги встановити відповідність заявлених прав документам, що їх посвідчують в частині права власності на будівлю. Проте з таким рішенням я не погоджуюсь, вважаю його протиправним виходячи з наступних обставин, положень та підстав.

ПИТАННЯ РЕЄСТРАЦІЇ ПРАВА ВЛАСНОСТІ НА НЕРУХОМІСТЬ….

Заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень мною було подано до Реєстраційної служби Головного управління юстиції у м.Києві 05.04.2013р., яка була зареєстрована за реєстровим номером 720577230. До заяви я надала всі передбачені законом необхідні для здійснення державної реєстрації документи, зокрема, рішення Дніпровського районного суду м.Києва від 776.72.2070р. як документ, який в даному випадку встановлює перехід права на нерухоме майно, яке підлягає державній реєстрації. Відповідно до зазначеного судового рішення за мною- Адвокатеса Л.Г. в порядку спадкування визнано право власності на 17/45 частину будинку№ 1755 по пров.Права в м.Києві. Зазначене право підлягає державній реєстрації.

Розглядаючи заяву про державну реєстрацію прав і додані до неї документи та приймаючи рішення про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень, державний реєстратор виходив із того, що подані документи не відповідають вимогам, або не дають змоги встановити відповідність заявлених прав документам, що їх посвідчуть. При цьому, державний реєстратор не зазначив які конкретно документи не відповідають вимогам, вимогам яких нормативних актів та в чому саме полягає невідповідність заявлених прав наданим документам. Інакше кажучи, державний реєстратор, відмовляючи в державній реєстрації свою відмову не обґрунтував, зазначивши лише загальні положення законодавства, яким регулюються дані правовідносини. Проте, виходячи навіть з такої необґрунтованої відмови, вважаю дії і рішення державного реєстратора протиправним з наступних правових підстав.

СУДОВА ПРАКТИКА — СПОРИ ПО НЕРУХОМОСТІ.

Перелік документів для здійснення державної реєстрації прав та їх обтяжень визначається Кабінетом Міністрів України у затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 22.06.2011р. №703 «Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі-Порядок).

Відповідно до п.26 Порядку, для проведення державної реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно необхідними документами є документи, що підтверджують виникнення, перехід або припинення права власності та інших речових прав на нерухоме майно та інші документи, визначені цим Порядком.

Пунктом 27 Порядку визначено перелік документів для проведення державної реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно необхідні для виникнення, переходу або припинення права власності. Згідно п.п.10 цього пункту Порядку, таким документом являється рішення суду, що набрало законної сили, щодо права власності та інших речових прав на нерухоме майно.

Стаття 17 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі Закону) передбачає вимоги до документів, що подаються для державної реєстрації прав та їх обтяжень. Згідно ч.2 ст.30 Закону дії або бездіяльність державного реєстратора можуть бути оскаржені до суду.

Таким чином, мною для державної реєстрації права власності на нерухомість, якою являється 6/9 частин будинку по пров.Права,186 в м.Києві до відповідача було подано заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, а також інші, передбачені п.26 Порядку необхідні документи. Документом, що встановлює перехід прав на нерухоме майно і державну реєстрацію цього права являється судове рішення Дніпровського районного суду м.Києва від 096.10.2000р., яке набрало законної сили і відповідає вимогам чинного законодавства, зокрема ст.17 Закону. Крім того, як вбачається зі змісту судового рішення і його резолютивної частини зазначеним документом посвідчується перехід до мене (заявника) права власності на об’єкт нерухомості відносно якого я заявила про своє право на його державну реєстрацію.

Враховуючи викладені положення та обставини, а також той факт, що разом із заявою про державну реєстрацію прав та їх обтяжень позивачем подано відповідачу всі встановлені законодавством документи, які відповідають вимогам чинного законодавства, рішення відповідача про відмову у державній реєстрації права на нерухомість є протиправним та таким, що підлягає скасуванню.

ПОЗОВНІ ЗАЯВИ ПО КВАРТИРНИХ ПИТАННЯХ.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 69-71, 94, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,-

ПРОШУ:

1. Визнати протиправним та скасувати рішення Реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві від 23 квітня 2013 року № 19979660457 про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень.

2. Зобов’язати Реєстраційну службу Головного управління юстиції у м. Києві зареєструвати за Адвокатесою Людмилою Григорівною право власності на 9/5 частину житлового будинку №16679 по пров.Права в м.Києві.

3. Судові витрати в сумі 34,41 грн. присудити на мою користь за рахунок Державного бюджету України.

Додаток:

–         копія рішення про відмову у державній реєстрації від 23.04.2013

–         копія рішення Дніпровського райсуду м.Києва від 16.12.2010р.

–         копія позовної заяви з додатками

–         квитанції про сплату судового збору на суму 34,41 грн.

«___» жовтня 2013р.                                                                    Адвокатеса Л.Г.

З ПОВАГОЮ АДВОКАТ У СПРАВАХ ЩОДО РЕЄСТРАЦІЇ ВЛАСНОСТІ ЧЕРЕЗ СУД….

1 коментар до “Позовна заява про зобовязання здійснити реєстрацію права власності

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *