Позовна заява про встановлення порядку користування квартирою

Зразок позовної заяви про встановлення порядку користування квартирою між співвласниками.

Інформація актуальна станом на 2021 рік

  Дана позовна заява написана в ситуації, коли у однієї квартири є декілька співвласників. В квартирі є три кімнати. Між співвласниками  виник спір хто якою кімнатою користується.

 ПОЗОВНІ ЗАЯВИ ПО ПИТАННЯХ НЕРУХОМОСТІ…..

До Дарницького районного суду м. Києва

вул. О. Кошиця, 5-А,  м. Київ,  02068

ЮРИДИЧНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ ЩОДО КОРИСТУВАННЯ НЕРУХОМОСТІ.

Позивач 1,

0000 року народження,

реєстраційний номер облікової картки

платника податків: 0000000000

місце реєстрації за адресою:

вул. Харківське шосе, 170-б, кв. 00, м. Київ, 00000

email: відсутній

тел.: (000)000-00-00

 ВСТАНОВЛЕННЯ ПОРЯДКУ КОРИСТУВАННЯ КВАРТИРОЮ…

Відповідач 2,

0000 року народження,

реєстраційний номер облікової картки

платника податків: 000000000,

місце реєстрації за адресою:

вул. Харківське шосе, 000-б, кв. 00, м. Київ, 00000

email: невідомий

тел.: 0000000000000

АДВОКАТ ЩОДО СПОРІВ ПО НЕРУХОМОСТІ.

Відповідач 3,

0000 року народження,

реєстраційний номер облікової картки

платника податків: 00000000000,

місце реєстрації за адресою:

вул. Харківське шосе, 000-б, кв. 67, м. Київ, 000000

email: відсутній

тел 000000000000

 ПОЗОВНА ЗАЯВА

про встановлення порядку користування житловим приміщенням (квартирою)

 І. Обставини справи

Я, Позивач перебуваю у родинних відносинах з відповідачами, які мені відповідно доводяться брат та мама.

Незважаючи на наші родинні зв’язки та досить дружні відносини між нами виник спір щодо порядку користування нашим спільним майном квартирою, яка розташована за адресою: м. Київ, вул. Харківське шосе, буд. 0000-Б,  кв.00

Вказана квартира належить нам на праві спільної часткової власності по 0/8 частки кожному на підставі Свідоцтва про право власності на житло, виданого Відділом приватизації державного житлового фонду Харківської районної державної адміністрації м. Києва від 00.00.0000 року та згідно Свідоцтва про право на спадщину за законом, виданого Шіснадцятою київською державною нотаріальною конторою від 00.00.0000 року по 0/8 частки квартири належить мені та Відповідачу-брату.

БЕЗКОШТОВНА ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ ПО НЕРУХОМОСТІ.

У вказаній вище квартирі ми спільно проживаємо з 0000 року та зареєстровані за цією адресою.

Також, нами здійснюється спільне утримання цієї квартири та все майно, що знаходиться в спірній квартирі, належить нам.

Спірна квартира, розташована на восьмому поверсі дев’ятиповерхового будинку.

Згідно технічного паспорту спірна квартира складається з трьох відокремлених житлових кімнат та підсобних приміщень згідно Плану квартири, що вказаний у технічному паспорті БТІ м. Києва.

ПОЗОВНА ЗАЯВА ПРО ВСТАНОВЛЕННЯ ПОРЯДКУ КОРИСТУВАННЯ КВАРТИРОЮ НА РОСІЙСЬКІЙ МОВІ.

Загальна площа квартири становить – 00,7 кв.м.

Житлова площа – 00,9 кв.м.

Кімнати: 1-а кімната (за планом 0) –00,0 кв.м.;  2-а кімната (за планом 0)  –  00,8 кв.м.; 3-а кімната (за планом 0) –00,1 кв.м.

В квартирі кімнати за планом 5-и та 8-м межують з балконом (лоджією), а кімната за планом 0-и не обладнана балконом.

Також, вказана квартира має допоміжні приміщення: кухню площею 0,4 кв.м., ванну кімнату площею 0,6 кв.м., вбиральню площею 0,0 кв.м., вбудовану шафу площею – 0,1 кв.м., коридор площею 0,9 кв.м..

Особовий рахунок на квартиру оформлений на ім’я мами.

Крім співвласників у квартирі зареєстровані неповнолітні племінники: Особа 1, 2004 року народження та особа 2, 2013 року народження, а також мій малолітній син: особа, 2011 року народження.

Між мною та відповідачами, після оформлення спільного права власності, був погоджений та встановлений порядок користування квартирою, а саме: у моєму користування залишилася кімната за планом 0-и, що складає площу 07,0 кв.м., а у користуванні мами перейшла кімната за планом 0-ь, що складає площу 0,1 кв.м. та відповідно у користуванні брата залишилася кімната за планом 0-м, що становить          0,,0 кв.м. із лоджією площею 0.8 кв.м.. що спільно становить понад 0,8 кв.м., що відповідають фактичному розміру майна, яке належить нам на праві власності з розрахунку 0/8 частка квартири складатиме 0,2 кв.м., що відповідно складає: по 0/8 частки квартири належить, кожному, мені та брату, а 0/8 частки квартири належить мамі.

У зв’язку із тим, що відповідач, незважаючи на встановлений та погоджений порядок користування квартирою, останнім часом ігнорує мої права в користуванні квартирою призводить до конфліктів.

Мої неодноразові звернення з проханням дотримуватися встановленого порядку користування квартирою відповідач постійно ігноруються.

В результаті такої поведінки змушений звернутися до суду за захистом своїх прав.

Вважаю, що кожен із співвласників має право на надання йому у володіння та користування тієї частини спільного майна в натурі, яка відповідає його частці у праві спільної часткової власності.

Проте, спірна квартира не може бути поділена в натурі, оскільки неможливо виділити сторонам ізольовані жилі та інші приміщення із самостійними виходами, які можуть використовуватись як окремі квартири, а конфліктні відносини між співвласниками перешкоджають домовитися про порядок користування квартирою.

Вважаю, що встановлення порядку користування квартирою не порушить прав інших співвласників квартири та в повній мірі захистить мої права на користування своєю власністю.

Встановлення порядку користування квартирою, необхідне мені для того, щоб уникнути постійних суперечок та конфліктів між співвласниками та мешканцями спірної квартири.

Звертаючись з цим позовом, підтверджую, що мною не подано іншого позову до цих же Відповідачів з тим самим предметом та з тих самих підстав.

У зв’язку із розглядом справи мною, крім сплати судового збору, у разі необхідності будуть понести інші судові витрати: для забезпечення позову, для забезпечення доказів та ін., що орієнтовно становить суму судових витрат у розмірі 3000,00 гривень.

Одночасно підтверджую, що мною не вживалися заходи забезпечення доказів або позову до подання цієї позовної заяви.

Крім цього повідомляю, що у мене знаходяться оригінали документів, копії яких надано до заяви, крім особистих документів відповідачів, що зберігається у них.

ІІ. Обґрунтування та підстави позовних вимог

Я маю право в судовому порядку визначити користування квартирою. Обставини, щодо встановлення права користування квартирою вважаю повністю доведеними.

Право на встановлення порядку користування житловим приміщенням (квартирою) кореспондується наступним законодавством:

Запропонований шлях відновлення порушеного права є адекватним порушенню і узгоджується з приписами ст. 16 ЦК України, які надають право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

За змістом ст. 317 ЦК України власникові належать права володіння, користування та розпорядження своїм майном. На зміст права власності не впливають місце проживання власника та місцезнаходження майна.

Відповідно до ст. 319 цього Кодексу, встановлені визначальні принципи здійснення права власності, власник володіє, користується та розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.

Згідно вимог ст. 321 ЦК України, у якій закріплений конституційний принцип непорушності права власності, проголошує, що особа може бути позбавлена права власності або обмежена у його здійсненні лише у випадках і в порядку, встановлених законом.

Вимоги ст. 383 ЦК України та ст. 150 Житлового кодексу УРСР закріплені положення, відповідно до яких громадяни, які  мають у приватній власності  будинок  (частину будинку),  квартиру,  користуються ним (нею) для особистого проживання  і  проживання  членів   їх   сімей та інших осіб.

Відповідно до положень ст. 358 ЦК України право спільної часткової власності здійснюється співвласниками за їхньою згодою.

Згідно вимог ст. 41 Конституції України, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, до якої Україна приєдналася 17.07.1997 року відповідно до Закону України від 17.07.1997 року №475/97-ВР, закріплено принцип непорушності права приватної власності, за яким особа має право безперешкодно володіти, користуватися і розпоряджатися належним майном, на власний розсуд вчиняти щодо свого майна будь-які угоди, відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.

Відповідно до ст.ст. 391, 396 ЦК України власник майна може вимагати усунення всяких порушень його права, хоча б ці порушення і не були поєднані з позбавленням володіння, в тому числі і шляхом подання до суду відповідного позову.

Відповідно до п.14 постанови Пленуму Верховного Суду України від 22.12.1995 року «Про судову практику у справах за позовами про захист права приватної власності» зазначено, що квартира, яка є спільною сумісною чи спільною частковою власністю, на вимогу учасника (учасників) цієї власності підлягає поділу в натурі, якщо можливо виділити сторонам ізольовані жилі та інші приміщення з самостійними виходами, які можуть використовуватися як окремі квартири або які можна переобладнати в такі квартири. У протилежному випадку може бути встановлено порядок користування приміщеннями квартири, якщо про це заявлено позов.

ІІІ. Судова практика Верховного Суду по аналогічних спорах

Аналогічна позиція матеріалам позовної заяви міститься в наступному судовому рішення Верховного Суду: згідно Постанови Верховного Суду  від 31 січня 2019 року провадження № 61-31897св18 по справі № 712/2453/17 про визначення порядку користування житловим приміщенням рішення Апеляційного суду Черкаської області від 02 серпня 2017 року залишити без змін, яким скасовано рішення Соснівського районного суду м. Черкаси від 13 червня 2017 року, яким було задоволено позов за  відсутності згоди співвласника на самостійне перепланування квартири з порушенням порядку користування, подання позову щодо визначення порядку а не встановлення порядку користування (копія рішення додається).

згідно Постанови Верховного Суду  від 28 листопада 2018 року провадження         № 61-13447св18 по справі № 607/14971/13-ц  про усунення перешкод у користуванні квартирою, встановлення порядку користування квартирою рішення Апеляційного суду Тернопільської області від 05 травня 2016 року залишити без змін, яким скасовано рішення Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 26 лютого    2016 року, яким було задоволено позов з підстав, що спірні правовідносини стосуються не поділу квартири, а встановлення порядку спільного користування нею через критерій необхідності виділення у користування кожному зі співвласників ізольованого приміщення, особливо, якщо при цьому неможливо забезпечити відповідність ідеальних часток реальним, не є обов’язковим.

Отже, заявлені позивачем вимоги про виділення їй у користування житлової кімнати площею 13,2 кв. м, які були задоволені судом першої інстанції, не відповідають фактичному розміру майна, яке належить їй на праві власності, якій належить 3/4 частки вказаної квартири, що становить 20,18 кв. м у цій квартирі, оскільки іншій стороні відповідно до належної їй частки у майні (1/4 частина) належить лише 6,72 кв. м житлової площі. (копія рішення додається).

IV. Зміст позовних вимог

На підставі вищевказаного, керуючись ст. 41 Конституції України,                           ст. 150 Житлового кодексу України, ст.ст. 358, 383, 391, 396 Цивільного кодексу України, ст.ст. 4, 95, 175, 177 Цивільного процесуального кодексу України, –

 ПРОШУ СУД:

 Встановити порядок користування квартирою № 00 в будинку № 00 по вулиці Харківське шосе в місті Києві, а саме:

– виділити у користування Позивачу 1: ізольовану кімнату площею 00, 0 кв.м. (за планом 0);

– виділити у користування Відповідачу 1: ізольовану кімнату площею 00, 8 кв.м. (за планом 8) з лоджією площею 0,8 кв.м., що розташована поряд з житловою кімнатою;

– виділити у користування Відповідачу 2 ізольовану кімнату площею 001 кв.м. (за планом 5) з балконом, що розташований поряд з житловою кімнатою;

– в спільному користуванні співвласників залишити: кухню, коридор, ванну кімнату, вбиральню (санвузол), інші приміщення.

Додаток:

  1. Квитанції про сплату судового збору;
  2. Копія технічного паспорту від 00.00.2009 р.;
  3. Копія свідоцтва про право власності на житло від 00.00.1997 р.;
  4. Копія свідоцтва про право на спадщину за законом від 00.00.2013 р.
  5. Копії паспорту та р.н. о.к.п.п.
  6. Копії паспорту та р.н. о.к.п.п.
  7. Копія витягу з реєстру територіальної громади м. Києва від 00.00.2000 р.;
  8. Копія довідки
  9. Копія витягу з Держреєстру речових прав на нерухоме майно від 00.00.2019 р. ;
  10. Копії позовної заяви з додатками – 2 прим.

 

« ____ » квітня 2019 року                                                  __________       Позивач 1

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *