Позовна заява про розподіл майна подружжя (незавершеного будівництва).

Зразок позовної заяви про розподіл майна подружжя, а саме об’єкту незавершеного будівництва.

Інформація актуальна станом на 2021 рік

 Даний шаблон (зразок) позовної заяви написаний у справі про розподіл майна подружжя, а саме квартири, в багатоквартирному будинку. Кошти за квартиру Позивач і Відповідач виплачували спільно з сімейного бюджету. Відповідно до чинного законодавства Позивачу на праві спільної сумісної власності належить частина прав на проінвестовану квартиру. Позивач просить суд виділити йому майнове право на частку у розмірі ½ незавершеного будівництва квартири.

 До Сімейного  районного суду м. Києва

00099, м. Київ, вул. Гагаріна, 00

Позивач:  Остапенко Василь Петрович

00088, м. Київ, вул. Миру 00

через представника: Захарчука Олега Артуровича

Миколаївррська область, Виноградівський район, с.Гірники, вул.. Петренків 0

адреса для листування:

Бориспільське шосе 777, кв. 000, м. Київ, 00000

Відповідач:  Пані Антоніна Захарівна

02222, м. Київ, пр.-т. Відродження 00, кв. 00

Третя особа 1: ПАТ АКБ «ЛЕВЕНЯ»

00001, м. Київ, Вул.Оленівська, 0

Третя особа 2: ТОВ «СМАРТ»

00000 м. Київ ,бул. Івана Франка 00 офіс 377/8

 

ПОЗОВНА ЗАЯВА

(про розподіл майна подружжя)

І. Обставини справи

00.00.2000 року між мною – позивачем Остапенко Василь Петрович та відповідачем –  Пані Антоніною Захарівною був укладений шлюб. Копія свідоцтва про шлюб додається.

Тривалий час ми разом не проживаємо, збираємося розлучитися, проте виник спір, щодо майна набутого у шлюбі, а саме квартири майнові права на яку набуті на підставі договору про участь у ФФБ від 08.00.2000 р., №71888, укладеного між ПАТ АКБ «ЛЕВЕНЯ» та особою Антоніною Захарівною. На жаль, копії договору у мене немає, а відповідач відмовляється її надати, натомість на підтвердження даної обставини додаю копію  Листа з ПАТ АКБ «ЛЕВЕНЯ» від 19.00. 2000 р., де згадується цей договір.

Кошти за квартиру ми виплачували спільно з сімейного бюджету. Сума сплачена повністю. Відповідно до чинного законодавства мені на праві спільної сумісної власності належить частина прав на проінвестовану квартиру.

Ми неодноразово мали розмови про поділ майна, проте згоди так і не дійшли, відповідачка бажає квартиру залишити собі, виплачувати компенсацію відмовляється.

В зв’язку з викладеним у мене виникла необхідність звернутися до суду з проханням про захист порушених прав.

ІІ. Обґрунтування та підстави позовних вимог

Вважаю, що згідно викладених вище обставин, які є необхідними відповідно до нижчезазначеного законодавства, є всі підстави для звернення до суду за захистом своїх прав на частину майна, що перебуває у нашій з відповідачем спільній сумісній власності.

Керуючись ст. 60 Сімейного кодексу України: майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Згідно ч. 1 та 3 ст. 61 Сімейного кодексу України: об’єктом права спільної сумісної власності подружжя може бути будь-яке майно, за винятком виключеного з цивільного обороту. Якщо одним із подружжя укладено договір в інтересах сім’ї, то гроші, інше майно, в тому числі гонорар, виграш, які були одержані за цим договором, є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Відповідно до ч. 1 ст. 69 Сімейного кодексу України: Дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу.

Згідно ч 1 ст. 70 Сімейного кодексу України: У разі поділу майна, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.

Відповідно до ч. 1, 4, 5 ст. 71 Сімейного кодексу України: Майно, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, ділиться між ними в натурі. Якщо дружина та чоловік не домовилися про порядок поділу майна, спір може бути вирішений судом. При цьому суд бере до уваги інтереси дружини, чоловіка, дітей та інші обставини, що мають істотне значення. Неподільні речі присуджуються одному з подружжя, якщо інше не визначено домовленістю між ними. Присудження одному з подружжя грошової компенсації замість його частки у праві спільної сумісної власності на майно, зокрема на житловий будинок, квартиру, земельну ділянку, допускається лише за його згодою, крім випадків, передбачених Цивільним кодексом України. Присудження одному з подружжя грошової компенсації можливе за умови попереднього внесення другим із подружжя відповідної грошової суми на депозитний рахунок суду.

Згідно ч. 2, 3, ст. 372 ЦК України: У разі поділу майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними або законом. За рішенням суду частка співвласника може бути збільшена або зменшена з урахуванням обставин, які мають істотне значення. У разі поділу майна між співвласниками право спільної сумісної власності на нього припиняється.

 ІІІ. Зміст позовних вимог

Керуючись ст. 3, 5 ЦПК України та ст. 71 СК України, –

 ПРОШУ:

  1. Прошу виділити мені майнове право на частку у розмірі ½ незавершеного будівництва квартири, , майнові права на яку набуті на підставі договору про участь у ФФБ від 08.00.2000 р., №716444, укладеного між ПАТ АКБ «ЛЕВЕНЯ» та Антоніною Захарівною.
  2. Стягнути з відповідача, Антоніни Захарівни на користь позивача – Василя Петровича кошти за сплачений судовий збір.

Додатки:

  1. Копія свідоцтва про шлюб;
  2. Копія Листа з ПАТ АКБ «ЛЕВЕНЯ» від 19.00. 2000 р;
  3. Копія довіреності представника.

«___»__________                                                    __________ Руденко В.Я.

Адвокат щодо розподілу майна та інших сімейних питань.

Юридична консультація — поділ майна при розлученні.

Судова практика щодо поділу майна при розлученні та інші сімейні питання.

Позовні заяви по сімейних питаннях.

Адвокат щодо поділу майна подружжя при розлучення на російській.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *