ПОЗОВНА ЗАЯВА ПРО РОЗІРВАННЯ ШЛЮБУ З ІНОЗЕМЦЕМ 

ПОЗОВНА ЗАЯВА ПРО РОЗІРВАННЯ ШЛЮБУ З ІНОЗЕМЦЕМ 

 

ВІДЕО КОНСУЛЬТАЦІЇ ЮРИСТА ЩОДО РОЗІРВАННЯ ШЛЮБУ МОЖНА ПЕРЕГЛЯНУТИ В КІНЦІ ЗАПИСУ

ЧИТАТИ ЗАЯВУ РОСІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Інформація актуальна станом на 2022 рік

 

АДВОКАТ – РОЗІРВАННЯ ШЛЮБУ З ІНОЗЕМЦЕМ

ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ З ПРИВОДУ РОЗІРВАННЯ ШЛЮБУ З ІНОЗЕМЦЕМ

ПОЗОВНІ ЗАЯВИ ПО РОЗІРВАННЮ ШЛЮБУ З ІНОЗЕМЦЕМ

СУДОВА ПРАКТИКА ЩОДО РОЗІРВАННЯ ШЛЮБУ З ІНОЗЕМЦЕМ

ЗРАЗКИ ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ РОЗІРВАННЯ ШЛЮБУ

 

Цей зразок позовної заяви про розірвання шлюбу написаний в ситуації коли Відповідач є громадянином іноземної держави. Позивачка звертає увагу суду на те, що спільних дітей у них з Відповідачем немає. Але Позивачка має спільну дитину з громадянином України, однак батьком цієї дитини записаний Відповідач. Громадянин України збирається надалі подавати до суду позовну заяву про визнання батьківства. Цей зразок позовної заяви дає відповіді на питання “Як написати позовну заяву про розірвання шлюбу з іноземцем?”.

 

Ямпільський районний суд Вінницької області

24500, м. Ямпіль, вул. Свободи, буд.116

тел. 0000000000

e-mail: ________________

 

                            Позивач:      Громадянка України

_________ __________ __________

00 ________ 0000 року народження

РНОКПП: 0000000000

адреса реєстрації: 00000, _______ обл., _________  р-н, с. ________, вул. ______, буд. 00

e-mail: ________________

тел. 0000000000

                         Відповідач:     Громадянин ______

__________ ____________

00 ___________ 0000 року народження

Паспорт 000000000, виданий __________ 00 _________ 0000 року

РНОКПП: ____________

Місце проживання (посвідка): ________, ________ р-н, м. ________, пр. ___________, буд. 00, кв 00. гуртожиток

e-mail: ________________

Відповідно до ч. 2 ст. 28 ЦПК України позов пред’являється за зареєстрованим місцем проживання позивача, оскільки разом з нею проживає неповнолітня дитина ( копії довідок про реєстрацію місця проживання позивача та дитини додається)

 

Позовна заява немайнового характеру

 

  

ПОЗОВНА ЗАЯВА

 про розірвання шлюбу

 

 1. Обставини справи:

00 _________ 0000 року між мною, _________ __________ ___________ та _______ _________ було укладено шлюб, який зареєстрований _____________ районним у м. ________ відділом державної реєстрації актів цивільного стану про що в книзі реєстрації актів про укладення шлюбу було зроблено запис за № 000. (копія свідоцтва про шлюб додається. Оригінал знаходиться у мене).

Після реєстрації шлюбу залишила своє прізвище  «___________».

Наше сімейне життя не склалося, між нами почали виникати сімейні негаразди, які переростали у сварки, що були викликані різністю характерів.

Поступово різне відношення до життя призвело до віддалення між нами, а потім і до повного відчуження.

На даний момент ми не підтримуємо шлюбних відносин, у кожного окреме господарство та роздільний бюджет.

В теперішній час ми втратили один до одного почуття любові і поваги та стали повністю чужими людьми.

Повністю шлюбні відносини між нами припинені з __________ 0000 року.

Приймаючи до уваги, що наша сім’я вже не існує, вважаю, що примирення між нами не відбудеться, продовження подружнього життя неможливе та недоцільне, так як це буде суперечити нашим особистим інтересам.

Спільних дітей у мене з _________ _________ не було.  Але маю спільну дитину, __________ _______ _________, від іншого чоловіка, __________ _______ _________,  який збирається подати позовну заяву до суду про визнання батьківства. (копію позовної заяви про визнання батьківства додається).

 

 1. Обґрунтування та підстави подання заяви.

Вважаю, що зважаючи на викладені обставини є всі підстави для розірвання шлюбу в судовому порядку.

У відповідності до ч. 1 ст. 51 Конституції України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка. Кожен із подружжя має рівні права і обов`язки у шлюбі та сім`ї.

Відповідно до ст.ст. 21, 24 СК України шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у державному органі реєстрації актів цивільного стану. Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.

Згідно з ч. 2 ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

За змістом п. 10 Постанови Пленуму Верховного Суду України №11 від 21.12.2007 року «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя», проголошена Конституцією України охорона сім`ї державою полягає, зокрема, в тому, що шлюб може бути розірвано в судовому порядку лише за умови, якщо встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечитиме інтересам одного з них чи інтересам їх дітей. Із цією метою суди повинні уникати формалізму при вирішенні позовів про розірвання шлюбу, повно та всебічно з`ясовувати фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, враховувати наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші обставини життя подружжя, забезпечувати участь у судовому засіданні, як правило, обох сторін, вживати заходів до примирення подружжя.

Враховуючи наведені вище обставини,  подальше збереження шлюбу буде суперечити інтересам обох сторін, а тому у суду є всі підстави для постановлення рішення про його розірвання.

Відповідно до ч.2 ст. ЦПК України позови про розірвання шлюбу можуть пред’являтися за зареєстрованим місце проживання чи перебування позивача також у разі, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або якщо він не може за станом здоров’я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача. За домовленістю подружжя справа може розглядатися за зареєстрованим місце проживання чи перебування будь-кого з них.

 1. Щодо судових витрат, заходів забезпечення доказів, подання інших заяв.

Позивач повідомляє суд, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Заходи досудового врегулювання спору Позивачем не проводились, оскільки законом не визначений обов’язковий досудовий порядок врегулювання такого спору.

Заходи забезпечення доказів або позову до подання цієї заяви не вживались.

Копії документів на підтвердження викладених обставин додані до даної заяви в додатку.

Позивач очікує понести судових витрат в зв’язку із розглядом даної справи в розмірі 000гр. 00 коп. суми судового збору.

На підставі вищевказаного, відповідно до ст.ст.110,112 Сімейного кодексу України, керуючись ч. 2 ст. 28 , ст.ст.43,175 ЦПК України,

ПРОШУ СУД:

 1. Прийняти позовну заяву та відкрити провадження по даній справі.
 2. Розірвати шлюб, укладений між мною __________ _______ _________ 00 ________ 0000 року народження та __________ _______ _________ 00 _________ 0000 року народження, зареєстрований ____________ районним у м. _________ відділом державної реєстрації актів цивільного стану про що в книзі реєстрації актів про укладення шлюбу зроблено запис №000.
 3. Судові витрати покласти на Відповідача.

ДОДАТКИ:

 

 1. Оригінал документу про сплату судового збору.
 2. Належним чином засвідчена копія свідоцтва про шлюб.
 3. Належним чином засвідчена копія паспорту __________ _______ _________.
 4. Належним чином засвідчена копія довідки про реєстрацію місця проживання __________ _______ _________.
 5. Належним чином засвідчена копія довідки про зареєстрованих у житловому будинку № 00-довідки.
 6. Копія позовної заяви з додатками для Відповідача (1 примірник);

 

«         » _______ 0000 року                                                                                __________ ПІБ Позивачки 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *