Позовна заява про позбавлення батьківських прав

Зразок позовної заяви про позбавлення батьківських прав.

Інформація актуальна станом на 2021 рік

Даний зразок позовної заяви про позбавлення батьківських прав може бути використаний в процесі підготовки позовної заяви у схожих справах. В даній ситуації Відповідач про справі ухиляється від виконання своїх батьківських обов’язків по вихованню дитини, ніколи не цікавився життям дитини, не відвідував і не відвідує її вдома. Позивач просить суд позбавити материнських прав Відповідачку відносно їх доньки.

 

До Деснянського районного суду м. Києва

проспект Володимира Маяковського, 5В, Київ, 02000

  Позивач:

Особа Позбавляє Батьківських

Інд.: 0000000000000

Адреса реєстрації місця проживання:

00000 м. Адвокатів, вул.. Сімейна 00/б кв. 00

Місце фактичного проживання:

00000 Київська область, м. Юридичне, вул.. Консультації 10 А, кв. 00.

адреса для листування:

вул. Декабристів 3, оф. 707, м. Київ, 02121

Телефон: 098-821-66-42

е-mail.: відсутній

Відповідач:

Позбавлена Матір Прав

інд.: невідомий.

Остання відома адреса місця проживання:

00000, м. Київ, вул.. Юридична 00 кв. 000

Засоби зв’язку відсутні

е-mail.: відсутній

 Третя особа:

Служба у справах дітей та сім’ї Юридичної міської ради.

07400, Київська область, м. Адвокатів, вул.. Гагаріна 18, 3 поверх.

ЄДРПОУ: 23567703

Засоби зв’язку: тел./факс (00000) 0-00-00, 0-00-00.

е-mail: ssd_1028@ukr.net

Позовна заява

(про позбавлення батьківських прав)

ДОПОМОГА АДВОКАТА У СПРАВАХ ПРО ПОЗБАВЛЕННЯ БАТЬКІВСЬКИХ ПРАВ.

0988216642

І. Обставини справи.

00 травня 0000 року у нас із Відповідачем народилася донька, Дитина Батьківска Опікована. Відповідач записана матір’ю дитини у свідоцтві про народження. Копія Свідоцтва про народження Дитини Батьківської Опікованої додається.

У офіційному шлюбі ми із Відповідачем не перебували. На даний момент ми разом не проживаємо, спільного господарства не ведемо, спільним побутом не пов’язані.

Наша донька, Дитина Батьківська Опікована проживає разом зі мною. Дана обставина підтверджується показами свідків.

Майже із самого народження, наша дочка проживає разом зі мною. З 2003 року відповідач, не бачила дочку жодного разу.  Позбавлена Матір Прав не піклується про фізичний і духовний розвиток доньки, не спілкується з дитиною взагалі, тобто не дбає про її нормальне самоусвідомлення, не сприяє засвоєнню загальновизнаних норм моралі, не надає доступу до культурних та інших духовних цінностей. Син не отримує від батька жодного подарунку на день народження, жодної іграшки. Все вище наведене буде підтверджене у судовому засіданні показаннями свідків. Заява про виклик свідків додається.

Відповідач не забезпечує необхідного харчування, медичного догляду, лікування доньки.

Вихованням та фактичним утриманням дитини займаюсь я.

Відповідач про справі ухиляється від виконання своїх батьківських обов’язків по вихованню дитини, ніколи не цікавився життям дитини, не відвідував і не відвідує її вдома.

Наша з відповідачем дочка закінчила 9 класів у Броварському навчально-виховному комплексі Київської області у 2018 році. Копія довідки додається.

Вважаю, що суд повинен позбавити Відповідача Давида Світлану Леонтіївну батьківських прав відносно дочки Тер-Карапетова Аліна Микитівна, 14 травня травня 2003 року народження.

Інші юридичні консультації по сімейним питанням… 

ІІ. Обґрунтування та підстави позовних вимог.

Матір Позбавлена Прав, як мати свідомо само ухилилася від виконання своїх обов’язків. Та навіть не користується правами, які їй належать як матері..

У відповідності з ч. 2 ст.150 Сімейного кодексу України (далі – СК України) батьки зобов’язані піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток. Враховуючи те, що Відповідач жодним чином не був позбавлений інформації стосовно місця перебування мене та моєї дитини, а з мого боку ніколи не створювалися перешкоди у спілкуванні дитини з ним та прийманні участі матері в вихованні, вищевикладені обставини свідчать про фактичну можливість, але вольове небажання виконувати відносно дитини батьківські обов’язки, покладені на неї законом.

Вважаю, що мною перераховано достатньо підстав для позбавлення батьківських прав Відповідача, оскільки, як вбачається з обставин справи вона з самого моменту народження дитини ухиляється від виконання батьківських (материнських) обов’язків. Позбавлення батьківських прав передбачено наступними нормами законодавства України.

Відповідно до ст. 164 Сімейного кодексу України мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав, якщо буде встановлено, що вони ухиляються від виконання своїх обов’язків по вихованню дитини.

Судова практика по сімейним спорам.

Згідно ч.2 ст.141 СК України, розірвання шлюбу між батьками, окреме проживання їх від дитини не впливає на обсяг їхніх прав та не звільняє від обов’язків щодо дитини. У відповідності з ч.2 ст.157 СК України той із батьків, хто проживає окремо від дитини, зобов’язаний брати участь у її вихованні. Нехтування батьківськими обов’язками з боку батька, на мою думку, принижує гідність дитини, а наявність людини, яка юридично має права батька, але фактично залишається чужою людиною, може в подальшому привести до негативних наслідків у житті дитини як з моральної, так і з правової точки зору.

Все вищезазначене свідчить виключно про одне: Відповідач Матір Позбавлена Прав самоусунулася від виконання батьківських обов’язків.

Зважаючи на те, що Відповідач Матір Позбавлена Прав ухиляється від виконання своїх батьківських обов’язків по вихованню доньки Дитина Без Опіки  прошу позбавити її батьківських прав.

Зразки позовних заяв по сімейним суперечкам.

Дана вимога випливає з обставин справи та з нижче наведених норм:

Статтею 164 СК України передбачено, що мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він: 1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров’я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування; 2) ухиляються від виконання своїх обов’язків по вихованню дитини; 3) жорстоко поводяться з дитиною; 4) є хронічними алкоголіками або наркоманами; 5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва; 6) засуджені за вчинення умисного злочину щодо дитини. Тобто перелік підстав позбавлення батьківських прав є вичерпним.

У пункті 16 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 березня2007 року № 3 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав» (далі – Постанова) роз’яснено, що ухилення батьків від виконання своїх обов’язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти. Зазначені фактори, як кожен окремо, так і в сукупності, можна розцінювати як ухилення від виховання дитини лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов’язками.

Згідно з п. 7 Постанови Пленуму Верховного Суду України №3 від 30.03.2007 року «Про застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав» факт ухилення від виховання може бути підтверджено наведеними доказами.

ІІІ. Щодо судових витрат та інших позовів.

Щодо судових витрат. Під час подачі позовної заяви про позбавлення батьківських прав мною було сплачено судовий збір у розмірі 704 грн. 80 коп. Підтверджується оригіналом квитанції.

Також зазначаю, що мною не подано іншого позову (позовів) до цього Відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.

 Зміст позовних вимог

На підставі викладеного та згідно ст. ст. 164-166 Сімейного кодексу України; та відповідно до ст. 4, 175 ЦПК України, –

 

ПРОШУ СУД:

  1. Позбавити батьківських прав матір Позбавлену Прав, відносно доньки Дитини без Опіки, 00 травня 0000 року народження.

 Додатки:

  1. Оригінал документу про оплату судового збору;
  2. Копія Свідоцтва про народження Дитини Без Опіки
  3. Копія довідки Юридичного навчально-Виховного комплексу від 00.00.2000 року.
  4. Дві копії позовної заяви з додатками;

Юридические услуги по семейным вопросам в Киеве.

___ жовтня 2010 р.     ____________ Особа Позбавляє Батьківських.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *