Позбавлення батьківських прав

Позбавлення батьківських прав

Інформація актуальна станом на 2021 рік

Як позбавити батька батьківських прав?

Доброго дня, я хочу позбавити батька батьківських прав. Як це зробити?

Відповідь юриста на питання

 позбавлення батьківських прав

Питання позбавлення батьківських прав є досить складним та вирішується тільки у судовому порядку.

При позбавленні батьківських прав головним питанням є інтереси дитини та яким чином ці інтереси порушує той з батьків кого мають намір позбавити батьківських прав.

Не можна позбавити батьківських прав лише за бажанням одного із батьків.

Також не можна добровільно відмовитись від батьківських прав.

Згідно ч. 1ст. 164 Сімейного Кодексу України батько може бути позбавлений судом батьківських прав, якщо він, ухиляється від виконання своїх батьківських обов’язків.

Законодавством України також передбачені інші правові норми, що стосуються позбавлення батьківських прав.

Частиною 1ст. 12 Закону України «Про охорону дитинства» передбачено, що на кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов’язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров’я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці.

Пунктами 6 та 7 Декларації прав дитини, яка прийнята Генеральною Асамблеєю ООН 20 листопада 1959 року, проголошено, що дитина для повного і гармонійного розвитку її особистості потребує любові і розуміння. Вона повинна, коли це можливо, рости під опікою і відповідальністю своїх батьків і в усякому випадку в атмосфері любові і моральної та матеріальної забезпеченості. Як найкраще забезпечення інтересів дитини має бути керівним принципом для тих, хто відповідає за її освіту і навчання; ця відповідальність лежить насамперед на її батьках.

Роблячи висновок потрібно зауважити, що позбавлення батьківських прав є досить складним питанням та в першу чергу потрібно враховувати інтереси дитини.

Позбавлення батьківських прав

Стаття “Позбавлення батьківських прав” російською мовою…

Контакти; адвокат/юрист…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *