Отримання дозволу органу опіки та піклування для продажі квартири

Отримання дозволу органу опіки та піклування для продажі квартири

 Питання до юриста (адвоката) зі спадкових питань/з питань нерухомості: купівля-продаж нерухомого майна:

Доброго дня! Мені та моїй неповнолітній дитині належить квартира,  яка дісталась у спадок після смерті мого чоловіка. Чи зможу я продати квартиру, якщо частина (половина) квартири належить моїй неповнолітній дитині?

Відповідь юриста (адвоката) зі спадкових питань/з питань нерухомості/купівля-продаж нерухомого майна:

У даному випадку Ваша дитина є співвласником нерухомості. Для того, щоб зробити дії, такі як, продаж квартири Вам необхідно дозвіл органу опіки та піклування.

  • Куди мені необхідно звернутись для отримання дозволу органу опіки і піклування?

Вам необхідно звернутись до Адміністративного центру органу опіки та піклування за місцем знаходження квартири (будинку), який Ви хочете продати.

 Які документи необхідно зібрати та подати до Адміністративного центру органу опіки та піклування?

Орган опіки та піклування розглядає заяву при наявності наступних документів:

  1. Заява від кожного з батьків;

У Вашому випадку заява від Вас

(якщо особа діє за довіреністю, необхідна довіреність від всіх членів, що є співвласниками нерухомості);

  1. Оригінал довідки Ф №3;
  2. Оригінал свідоцтва про право власності на житло;
  3. Оригінал тех. паспорту;
  4. Оригінал Витягу з державного реєстру прав на нерухоме майно, де вказані всі власники;
  5. Паспорти;
  6. Ідентифікаційні коди (на дітей також);
  7. Оригінали свідоцтва про народження дітей;
  8. Орифгінал свідоцтва про шлюб (смерть, розлучення)
  9. 2 конверти з марками по Україні;

 

(В кожному окремому випадку, перелік документів може уточнюватись після отримання заяв з Адміністративного центру).

 

  • Протягом якого часу буде розглядатися заява?

 

Заява розглядається органами опіки та піклування протягом одного місяця з дня надходження заяви.

 

Якщо у органу опіки та піклування виникають питання, вони збирають комісію та назначають додатково 15 днів для розгляду даної заяви.

 Чи може орган опіки та піклування відмовити у даній заяві? У яких випадках?

 Так, орган опіки та піклування може Вам відмовити у даній заяві.

Якщо частка квартири (будинку), що належить дитині, яка є співвласником нерухомості буде продана, але натомість дитина не отримає, або отримає меншу частину квартири (будинку) ніж була, орган опіки та піклування може відмовити у здійсненні таких дій, оскільки це порушує права дитини на користування житловим приміщенням.

Відповідно до статті 177 Сімейного Кодексу України батьки управляють майном, належним малолітній дитині, без спеціального на те повноваження. Батьки зобов’язані дбати про збереження та використання майна дитини в її інтересах. Дозвіл органу опіки та піклування на вчинення правочинів щодо нерухомого майна дитини надається у разі гарантування збереження її права на житло.

Відповідно до статті 55 Цивільного Кодексу України:  опіка та піклування встановлюються з метою забезпечення особистих немайнових і майнових прав та інтересів малолітніх, неповнолітніх осіб, а також повнолітніх осіб, які за станом здоров’я не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати обов’язки.

Органами опіки та піклування передбачаються наслідки, які не будуть порушувати права дитини.

Дякуємо, що звернулись у нашу юридичну консультацію в м. Київ

 З повагою ЮК «ДОМПРАВО»

Про автора Адвокат Київ

Адвокат спадкування, нерухомість та сімейні спори. Юрист по спадкових питаннях, питаннях повязаних з нерухомістю та сімейними спорами. Юридичні консультації адвокатів та юристів: спадкове право, спори щодо нерухомості та поділу майна в Україні та Києві.
Опубліковано у Нерухомість, Юридична консультація | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *