Оформлення спадщини без документів

Оформлення спадщини без документів

Інформація актуальна станом на 2021 рік

Як оформити спадкові права за відсутності правовстановлюючого документа на квартиру?

Доброго дня, рік тому у мене помер батько, після його смерті залишилось спадкове майно, але нотаріус не дає свідоцтво про право на спадщину, тому що у мене відсутні оригінали документів. Яким чином мені оформити своє право на спадщину?

Відповідь юриста на питання:

Оформлення спадщини без документів

У вашому випадку, для вирішення питання оформлення спадщини потрібно звернутися до суду із заявою про визнання права власності у порядку спадкування.

Заява про визнання права власності у порядку спадкування подається до суду за місцезнаходженням спадкового майна.

Обов’язковою умовою для подачі такого позову є відповідь нотаріуса про те що він Вам відмовляє у оформленні спадщини. Дана відповідь може бути у формі постанови, листа або роз’яснення.

Закон у даному випадку говорить так:

Відповідно до ст.ст. 1216 – 1218, 1258, 1261, 1268 ЦК України, де зазначено, що спадкуванням є перехід прав та обов’язків від фізичної особи, яка померла, до інших осіб.

Спадкування може здійснюватися за заповітом та за законом. До складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. Спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини. Визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном.

Також хочу зауважити, що практика у вирішенні даних питань (Оформлення спадщини без документів) позитивна.

Стаття “Оформлення спадщини без документів”! російською мовою…

Контакти; адвокат/юрист Київ…

2 коментарі до “Оформлення спадщини без документів

  1. Анжела

    Підкажіть будь ласка,як моїй мамі написати заяву на спадщину, якщо вона виробляє паспорт і дали її в паспортному столі довідку вона може з тою довідкою написати заяву

    1. Адвокат Київ Автор публікації

      Добрий день. Для підстраховки, Якщо нотаріус відмовляється у Вас прийняти заяву про прийняття спадщини, можете направити дану заяву рекомендованим листом (у простій письмовій формі). Прослідкуйте, що б заява була прийнята

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *