Навіщо нотаріусу інформаційна довідка БТІ щодо квартири?

Консультація юриста з приводу питання: навіщо нотаріусу інформаційна довідка БТІ під час укладення договорів купівлі-продажі нерухомості (квартири, будинки) та оформлення на них спадкового майна?

Інформація актуальна станом на 2021 рік

 У яких випадках потрібна інформаційна довідка КП «Київського міського бюро технічної інвентаризації»

Вище вказаний документ необхідний під час кукладення договорів щодо купівлі продажі нерухомості, інших угод щодо квартир, будинків, гаражів, тощо. Реєстрації права власності у так званому реєстрі речових прав, оформлення спадщини, на вимогу суду при зясуванні певних спірних моментів щодо нерухомості.

Чому в одних випадках нотаріус вимагає інформаційну довідку а у других ні?

Дана ситуація склалася з тої причини, що формування електронних реєстрів права власності відбувалося поетапно, і як завжди у нашій державі трошки не так як потрібно. Насправді на даний момент нотаріус в одних випадках може з’ясувати по електронних реєстрах кому належить або не належить право власності, а у других ні.

Коли точно не потрібна інформаційна довідка БТІ у м. Київ?

З червня 2013 року нотаріуси бачать інформацію по реєстру права власності щодо всіх квартир, відносно яких здійснювалися якісь угоди. Частково нотаріус бачить інформацію з 2010 року. Тобто інформаційна довідка на нерухомість, право власності на яку виникло після 2013 року та на нерухомість інформація на яку доступна в електронних реєстрах непотрібна.

Яка інформація міститься в довідці БТІ, яку можна отримати у м. Києві?

Довідка містить інформацію, хто, і на якій підставі є власником конкретної квартири чи будинку у Києві. Також дана довідка містить інформацію щодо того, чи взагалі зареєстроване право власності на нерухомість за конкретним власником (власниками).

Які нюанси виникають під час отримання довідки?

З нашої практики зауважимо, що бувають випадки, коли працівниками БТІ допускалися помилки під час видачі довідки. В даних обставинах радимо йти до керівництва і вимагати виправлення даних технічних помилок.

Яку пораду, ви можете дати щодо інформаційної довідки БТІ, якщо я купляю квартиру у м. Київ?

Радимо отримати запит нотаріуса і самостійно або через довіреного представника взяти самостійно довідку. Між іншим деякі нотаріуси у м. Київ  самостійно (або через довірену особу)  відносять дані запити, для уникнення можливих непорозумінь.

Дякуємо за увагу.

ЮК ДОМПРАВО

Юридичні послуги щодо нерухомості.

Юридична консультація: угоди по нерухомості.

Судова практика: нерухомість.

Позовні заяви нерухомість.

Навіщо потрібна інформаційна довідка Київського БТІ про власність на російській.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *