Квартира для здачі в оренду як пенсія.

Про інвестиції в квартиру, з метою забезпечення пенсії.

Інформація актуальна станом на 2022 рік

В даній статті наводяться специфічні (тобто ті, які стосуються випадків купівлі квартири з даною метою) рекомендації. Загальні принципи інвестицій в нерухомість в статті не розглядаються. Дані рекомендації розглядаються в інших статтях.

ВІДЕО ПОРАДИ ЮРИСТА АДВОКАТА З ПРИВОДУ ОРЕНДИ НЕРУХОМОСТІ В КІНЦІ СТАТТІ….

Близькість до постійного місця проживання.

Хоча у більшості випадків, коли особою придбана квартира, так би мовити з дотриманням усіх правил ліквідності та рентабельності, обслуговування квартири, яка здається в оренду іноді займає багато часу, але кожен власник нерухомості, яка здається в оренду хоче і повинен контролювати свою власність. Тим більше, коли власник пенсійного віку. Тим більше, коли людина старша, коли наявні проблеми зі здоров’ям,  долати великі відстані стає накладно. Тому перша рекомендація в даному випадку – купуйте житло недалеко від вашого місця проживання.

ПОРАДИ ЮРИСТА З ПРИВОДУ КУПІВЛІ НЕРУХОМОСТІ….

Хтось знайомий живе в будинку…

Здавання квартири в оренду часто потребу вирішення оперативних проблем. Наприклад нагадування про сплату орендної плати орендарями, заспокоєння бурних орендарів, слідкування за станом квартири, інші питання. Тому дуже добре, якщо у цьому будинку є хтось свій, навіть якщо це ваш ріелтор, який на Вас заробляє свою копійку. Вы завжди будете мати можливість звернутися до даних людей для вирішення оперативних питань.

Перший або другий поверх…

Поза загальними питаннями рентабельності та ліквідності про які дуже багато написано… І ще буде… Багато власників орендованого житла стикаються з проблемами нанесення шкоди орендодавцями сусідам способом їх затоплення, через недбале ставлення до сантехнічного обладнання, тощо. Тому краще, якщо Ваші орендодавці затоплять, на несуть шкоду тільки власнику житла на першому поверсі або зовсім нікому, ніж шкода буде нанесена власникам квартир на 25 поверхів вниз.

ПОСЛУГИ ЮРИСТА ЩОДО КУПІВЛІ ПРОДАЖУ НЕРУХОМОСТІ…..

Новобудова, тарифи, лічильники…

Розмір комунальних платежів впливає на загальний розмір суми, яку заплатить орендодавець. Тому чим менша сума комунальних платежів, тим більше бажаючи зняти в оренду квартиру.

Також уявіть ситуацію, що квартира не здана в оренду декілька місяців, а комунальні платежі сплачувати потрібно. А ви перебуває на пенсії. Коли кожна копієчка до копієчки. Тому для потенційної пенсії тільки Новобудова….

Сума за теплопостачання в квартирі, де є засоби обліку тепла може в декілька разів відрізнятися.

Також додатковим аргументом є те, що Вам років через п’ять не потрібно буде скидуватися наприклад на ремонт ліфту чи загальної системи водопостачання та водовідведення.

Метро наявність іншої транспортної розв’язки…

Чому квартира біля метро користується попитом всім відомо. Але у даній ситуації для пенсіонера орендодавця важливо швидко добиратися до квартири, яка здається в оренду, у разі проживання віддалено від цієї квартири.

Також квартири біля метро користуються попитом в будь який час

Відсутність проблем з комунальними мережами, ремонтом квартири…

Навряд пенсіонер, особа похилого віку, яка має проблеми із здоров’ям буде мати бажання займатися ремонтом квартири чи скидуватися із сусідами на ремонт каналізації, водопровідних мереж, ліфту. Оцінити стан будинку, квартиру в якому ви купуєте квартиру для здачі в оренду можна як самостійно, так і просто потрібно переписати мешканців будинку, де ви маєте бажання придбати нерухомість.

Ситуація коли косметичний ремонт можна зробити дёшево і швидко

Який би не був ремонт рано чи пізно його прийдеться оновлювати. Це може бути і якийсь форс мажор, але і вимога часу. Тож при виборі квартири зверніть увагу на можливість швидко оновити ремонт у вашій куплені замість пенсії квартирі. Наприклад купівля квартири, стіни якої вкриті пробковим деревом, яке, Судячи з його вигляду потрібно буде  міняти скоро при наявності інших варіантів не дуже вигідна інвестиція.

Це саме стосуються й купівлі квартири в новобудові. Краще вибирати з ремонт, або де ремонт зробити простіше.

Можливість швидко продати квартиру за адекватну ціну

Є таке поняття як ліквідність. Тобто можливість позбутися якогось активу швидко і за адекватні гроші. Як приклад можна навести наступне: якщо є вибір купити одну дорогу трьохкімнатну квартиру або дві однокімнатні краще купити дві однокімнатні. Якщо щось станеться, то одну з них продати легше.

Квартира для здачі в оренду як пенсія НА РОСІЙСЬКІЙ….

З повагою юрист по нерухомості…..

ПОРАДИ ЮРИСТА З ПРИВОДУ ОРЕНДИ НЕРУХОМОСТІ….

 

ЮРИДИЧНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ ЩОДО КУПІВЛІ КВАРТИРИ….

З повагою юристпо  оренді  нерухомості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *