Чи можлива приватизація квартири без згоди одного з прописаних у квартирі (будинку)

Чи можлива приватизація квартири без згоди одного з прописаних у  квартирі (будинку)

Юридична консультація: чи можлива приватизація квартири без згоди (або за відсутності) одного з прописаних у квартирі (будинку)

Питання клієнта до юриста (адвоката) стосовно приватизації квартири без згоди одного з прописаних у квартирі (будинку):

Доброго дня. Ми з чоловіком два з половиною роки розлучені. Разом ми не живемо, колишній чоловік проживає окремо з того моменту, як ми розлучились. Але він, я та наша спільна дитина (дитині 7 років) прописані у цій квартирі. З колишнім чоловіком дружніх стосунків не підтримуємо. Квартира не приватизована. Чи можу я приватизувати квартиру без згоди колишнього чоловіка?

Відповідь юриста з питань приватизації нерухомого майна:

Приватизація являє собою згоду всіх членів, які прописані у даній квартирі. Ваша дитина також бере участь у приватизації.

Чи обов’язковою є участь у приватизації всіх прописаних у квартирі осіб?

Участь у приватизації не є обов’язковою.

У Вашому випадку, Ваш колишній чоловік може написати заяву про відмову від приватизації. Якщо він не дає своєї згоди на приватизацію добровільно, але при цьому не проживає у цій квартирі без поважних причин понад один рік, Вам необхідно подати заяву до суду про припинення права користування житловим приміщенням.

Особа, яка не хоче брати участь у приватизації, зобов’язана написати у нотаріуса заяву про відмову від участі у приватизації.

У разі необхідності звернення до суду, питання про припинення права користуванням житловим приміщенням регулюється наступними нормами законодавства України:

Відповідно до ч. 2 ст. 405 Цивільного Кодексу України: член сім’ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім’ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.

Згідно ст. 72 Житлового Кодексу України, суд визнає особу такою, що втратила право користування житловим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені терміни.

Дякуємо, що звернулися в нашу юридичну консультацію в м. Київ

З повагою ЮК “ДОМПРАВО”

Стаття “Чи можлива приватизація квартири без згоди одного з прописаних у  квартирі (будинку)” російською мовою…

Нерухомість (будинки, квартири, земля). Адвокат. Юрист. Юридичні послуги та допомога.

 

Юридичні консультації по нерухомості (квартирні, житлові, земельні, інші питання повязані з нерухомістю).

 

Судова практика нерухомість (квартири/будинки/земельні ділянки/інша нерухомість)

 

Позовні заяви: нерухомість (будинки, квартири, земля)

Про автора Адвокат Київ

Адвокат спадкування, нерухомість та сімейні спори. Юрист по спадкових питаннях, питаннях повязаних з нерухомістю та сімейними спорами. Юридичні консультації адвокатів та юристів: спадкове право, спори щодо нерухомості та поділу майна в Україні та Києві.
Опубліковано у Відео консультації юриста, Нерухомість, Юридична консультація | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

4 коментарі до Чи можлива приватизація квартири без згоди одного з прописаних у квартирі (будинку)

  1. Валентина коментує:

    Доброго вечора. Потрібна ваша допомога. Мій тато помер. Хата не приватизована була. Тепер мама хоче приватизувати хату цю. Нас троє дітей і ми всі приписані з народження в цій хаті. Я хочу знати чи я маю якесь право на частку цієї хати. І чи буду мати після того як мама приватизує її.
    Відпишіть будьласка на адрес мій.
    Дякую!
    gonumar7@gmail.com

    • Адвокат Київ коментує:

      Добрий день. Якщо дійсно Ваша хата не приватизована, і ви там зареєстровані, то ви маєте право взяти участь у приватизації. Взагалі без згоди того хто приписаний приватизувати нерухомість неможливо.

  2. галина коментує:

    Добрий день. На даний момент моя мама є квартиронаймачем держвної квартири. Хто після її смерті стає квартиронаймачем державної квартири: в кавртирі прописані на даний час вітчим, мама дочка та онук.?

    • Адвокат Київ коментує:

      Добрий день. У Вашому випадку, не грає ролі хто стане головним наймачем квартири. В принципі визначається він за згодою всіх осіб. А якщо у Вас такої згоди немає, то тільки суд. Дякую. За уточненнями звертайтеся.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *