Визнання права власності на успадковану, але не введену відповідно до норм законодавства України нерухомість

Визнання права власності на спадкову нерухомість яка не введена в експлуатацію відповідно до сучасних норм законодавства України.

Інформація актуальна станом на 2022 рік

 Юридична консультація з приводу питання, як визнати право власності на спадкову нерухомість, що не введена в експлуатацію відповідно до сучасних норм України.. Найтиповіші питання, і відповіді до  них, з якими звертаються до юристів та адвокатів по спадкових справах.

 Що означає, коли нотаріус не може видати свідоцтва про спадок, бо немає правовстановлюючих документів?

Скоріше за все у вас відсутні документи, які б підтверджували право власності спадкодавця на спадкове майно – це і є правовстановлюючі документи.

Будинок збудований давно і на нього немає таких документів. Чи можу я взагалі його успадкувати?

Ви можете успадкувати таке майно, шляхом вирішення даного питання у судовому порядку. Наявний не один випадок успадкування такого майна. Найтиповіша ситуація, це коли за радянських часів люди отримували ділянку з розміщеним на ній старим будинком для побудови нової споруди та знесення старої. У такому випадку часто виникає ситуація, що правовстановлюючих документів на спадкове майно немає і виникають труднощі при спадкуванні за заповітом чи законом. Проте варто знати, що це не позбавляє вас можливості успадкувати дану нерухомість.

Що необхідно для цього?

Для цього вам необхідно зібрати усю наявну документацію на об’єкт нерухомості, який є спадковим майном і звернутися з нею юриста для написання позовної заяви до суду.

Що потрібно доводити у суді?

У суді вам необхідно довести факт того, що забудовником оспорюваного майна був ваш спадкодавець. Для цього вам необхідно подати як докази, документи, які б підтверджували цей факт. Це наприклад може бути затверджений виконкомом місцевої Ради  депутатів трудящих акт державної комісії про прийняття будинку в експлуатацію, акти про денаціоналізацію (демуніципалізацію) будівель, певна технічна документація тощо.

Яким чином це може допомогти справі?

До 1988 року, власниками будинку вважалися їх забудовники, якщо право власності не було набуте іншим шляхом. Закон не пов’язував виникнення права власності на житловий будинок із проведенням його реєстрації. Достатньо було самого факту забудування власником свого будинку без порушень норм законодавства того часу.

Чи необхідно мені звертатися до нотаріуса з Рішенням суду?

Ні, ви одразу подаєте позов про визнання права власності в порядку спадкування. Тобто суд одразу визнає за вами право власності на спадкове майно і вам немає необхідності отримувати свідоцтво про право на спадщину.

 

Адвокат по спадкових справах….

Юридична консультація оформлення спадщини…

Судова практика — спадкові спори…

Позовні заяви по спадкуванню…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *