ЗАЯВА ПРО ОГОЛОШЕННЯ ФІЗИЧНОЇ ОСОБИ ПОМЕРЛОЮ

ЗРАЗОК ЗАЯВИ ПРО ОГОЛОШЕННЯ ФІЗИЧНОЇ ОСОБИ ПОМЕРЛОЮ

ВІДЕО КОНСУЛЬТАЦІЇ ЮРИСТА МОЖНА ПЕРЕГЛЯНУТИ В КІНЦІ ЗАЯВИ

Даний зразок заяви актуальний станом на 2021 рік

Цей зразок заяви написаний сином щодо оголошення його батька померлим від дня набрання законної сили рішення суду. Батько за місцем постійного проживання не з’являвся більше 3 років, також протягом цього часу немає відомостей про місце його перебування. Представником сина було зроблено адвокатські запити до Департаменту державної виконавчої служби Міністерство юстиції України, Державної міграційної служби України та Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві. Син має необхідність встановлення юридичного факту про оголошення батька померлим для оформлення спадщини. 

АДВОКАТ В КИЄВІ ПО СПАДКОВИХ СПОРАХ

ЮРИСТ ПО СПАДКОВИХ ПИТАННЯХ ТА СПОРАХ КИЇВ

ПОЗОВНІ ЗАЯВИ СПАДКОВІ ПИТАННЯ

СУДОВА ПРАКТИКА СПАДКОВІ ПИТАННЯ

ЗРАЗКИ ДОКУМЕНТІВ ПО СПАДКУВАННЮ

 

 

 

 

 

До Оболонського районного суду м. Києва

вулиця Маршала Тимошенка, буд. 00, м. Київ, 00000

 

Заявник:

ПІБ

00 вересня 0000 року народження

РНОКПП: __________

Місце реєстрації: м. Київ, вул. Йорданська, буд. 00, кв. 00, 00000

тел.: __________

e-mail: __________

Заінтересована особа 1:

Оболонський районний у місті Києві відділ державної реєстрації актів цивільного стану (РАЦС)Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції

Код ЄДРПОУ __________

м. Київ, просп. Оболонський, 00, 00000

тел.: __________

e-mail: __________

 

Заінтересована особа 2:

ПІБ

00.00.0000 року народження

РНОКПП: невідомий

Місце проживання:

м. Київ, вул.: Йорданська, буд. 00, кв. 00, 00000

Тел.: невідомий

e-mail: невідомий

 

       

З А Я В А

про оголошення фізичної особи померлою

 

     І. Обставини справи.

00 жовтня 0000 року, мій батько – ПІБ, 00.00.0000 року народження, уродженець Київська область, Рокитнянській район, село ****, покинув своє місця проживання м. Київ, вул.. Йорданська, буд.00, кв.00 та по теперішній час місце знаходження останнього не відоме.

Підтвердженням того, що ПІБ, 00.00.0000 року народження є моїм батьком є моє свідоцтво про народження, де в графі батько зазначено «ПІБ» Належно засвідчена копія свідоцтва про  народження ПІБ  ІГ АМ № __________ додається. Оригінал знаходиться у мене.

00 грудня 0000 року я звернувся з заявою про вчинення кримінального правопорушення до Оболонського УП ГУНП в м. Києві. Належно засвідчена копія заяви до Оболонського УП ГУНП від 00.00.0000 року додається. Оригінал знаходиться в УП ГУНП у м. Києві.

А також 00 грудня 00 року ПІБ звернулася з заявою про вчинення кримінального правопорушення до Оболонського УП ГУНП у м. Києві. Наслідок розслідування кримінального правопорушення: закрито 00.00.0000 року, що зазначено в витягу з Єдиного реєстру  досудових розслідувань № __________ від 00.00.0000 року на адвокатський запит мого представника. Належно засвідчена копія адвокатського запиту та копія витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань № __________ від 00.00.0000 року додаються.  Оригінали знаходяться у мене.

Також моїм представником було зроблено адвокатський запит до Департаменту державної виконавчої служби Міністерство юстиції України. Виконавчі документи, у тому числі будь-які інші виконавчі документи боржником за якими є Диба Володимир Васильович (мій батько) на адресу відділу не надходили та на виконанні не перебувають. Також відділом повідомлено, що будь-які документи, які містять дані про місцезнаходження боржника (мого батька) у відділі відсутні. Належно засвідчена копію адвокатського запиту та копія відповіді з Департаменту державної виконавчої служби № 00000/0-00 року додаються. Оригінали  знаходяться у мене.

         Мені та моєму батькові належить квартира на праві спільної сумісної власності. Належно засвідчена копія свідоцтва про право власності на житло № 0000 від 00.00.0000 року додаються. Оригінал знаходиться у мене.

Мені відомо, що батько є зареєстрований та проживав за адресою: м. Київ, вул. Йорданська, буд. 00, кв. 00. Отримати відомості ні я, ні адвокат в Відділі з питань реєстрації місця проживання Оболонськогої районної в м. Києві державної адміністрації неможливо, оскільки інформація з обмеженим доступом є конфіденційна, таємна та службова інформація.

Дане твердження кореспондується частиною першою та другою ст. 21 Закону України «Про інформацію». Конфіденційною є інформація про фізичну особу, а також інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб’єктів владних повноважень. Конфіденційна інформація може поширюватися за бажанням (згодою) відповідної особи у визначеному нею порядку відповідно до передбачених нею умов, а також в інших випадках, визначених законом.

Разом з цим, частиною першою ст.5 Закону України «Про захист персональних даних» встановлено, що об’єктами захисту є персональні дані.

Батько жодного разу мені не зателефонував, не написав листа, не повідомляв іншим способам про місце свого перебування. Я з усіма рідними намагався встановити його місце знаходження, однак це результатів не дало.

Моїм представником було зроблено адвокатський запит до Держаної міграційної служби України про надання інформації стосовно  ПІБ (мого батька), правові підстави для надання  інформації про оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон та документів для виїзду за кордон на постійне проживання у ДМС відсутні. Належно засвідчена копію адвокатського запиту та копію відповіді з Державної міграційної служби України №0.0-0000/0.0-00 від 00.00.0000 року  додаються. Оригінали знаходяться у мене.

Відповідно до адвокатського запиту моїм представником, Головним управлінням Пенсійного фонду України в м. Києві, не надані відомості про мого батька.  Належно засвідчена копія адвокатського запиту та копія відповіді Пенсійного фонду України № 0000-000000-0/00000 від 00.00.0000 року додаються. Оригінали знаходяться у мене.

Даний факт, що батько вже більше трьох  років не проживає за даною адресою: м. Київ, вул. Йорданська, буд. 00, кв. 00 буде підтверджене показами свідків, а саме: ПІБ 00.00.0000  року народження, яка проживає  за адресою:  Київська обл., Фастівський р-н, смт ****, вул.. Машинобудівників, буд. 0, кв. 00 та ПІБ 00.00.0000 року народження, який проживає за адресою: м. Київ, вул.. Кадетський Гай, буд. 0, кв. 00.

Також не буде заперечувати відсутність ПІБ (мого батька) його дружина ПІБ, яка зазначена Заінтересованою особою 2. Копія свідоцтва про шлюб та оригінал знаходиться в ПІБ.

Зважаючи на вище наведені обставини вважаю, що маю право звернутися до Оболонського районного суду у м. Києві з вимогою про оголошення фізичної особи померлою, ПІБ.

 

 

     ІІ. Обґрунтування та підстави позовних вимог.

Вважаю доведеними обставини, що людини ПІБ немає за місцем проживання більше трьох років.

Дана обставина підтверджується як поданими доказами так і буде піддтверджена в суді.

За місцем постійного проживання за адресою: м. Київ, вул. Йорданська, буд. 00, кв. 00, ПІБ не з’являвся більше 3 років, також протягом цього часу немає відомостей про місце його перебування.

Подана мною заява містить, на мою думку, всі необхідні докази для оголошення померлим ПІБ, так як маю необхідність встановлення юридичного факту про оголошення його померлим для оформлення спадщини, що доводиться наявними доказами.

Зважаючи на наявність підстав для оголошення фізичної особи померлим, ПІБ,  звертаюся в суд в порядку окремого провадження у відповідності до на ведених норм.

Фізична особа може бути оголошена судом померлою, якщо у місці її постійного проживання немає відомостей про місце її перебування протягом трьох років, а якщо вона пропала безвісти за обставин, що загрожували їй смертю або дають підставу припускати її загибель від певного нещасного випадку, – протягом шести місяців, а за можливості вважати фізичну особу загиблою від певного нещасного випадку або інших обставин внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру – протягом одного місяця після завершення роботи спеціальної комісії, утвореної внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

Фізична особа оголошується померлою від дня набрання законної сили рішенням суду про це. Фізична особа, яка пропала безвісти за обставин, що загрожували їй смертю або дають підстави припустити її загибель від певного нещасного випадку або у зв’язку з воєнними діями, може бути оголошена померлою від дня її вірогідної смерті. (ст. 46 ЦК України).

Відповідно до п. 13 Постанови ПВСУ № 4 від 31.03.1995 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що має юридичне значення» на відміну від факту смерті особи, який встановлюється судом за умови підтвердження доказами, що ця подія мала місце у певний час та за певних обставин, громадянин може бути оголошений в судовому порядку померлим у разі встановлення обставин, зазначених у ст. 21 ЦК, на підставі яких суд робить вірогідне припущення про смерть громадянина, коли немає доказів про факт його смерті. У цих справах суд визнає днем смерті громадянина, оголошеного померлим, день його гаданої смерті, якщо він пропав безвісті за обставин, які загрожували смертю або давали підстави припускати його загибель від певного нещасного випадку, а в інших випадках днем смерті вважається день набрання законної сили рішення суду про оголошення громадянина померлим.

     Відповідно до статті 293 ЦПК України. Окреме провадження – це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

     Відповідно до ст. 305 ЦПК заява про визнання фізичної особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою подається до суду за місцем проживання заявника або за останнім відомим місцем проживання (перебування) фізичної особи, місцеперебування якої невідоме, або за місцезнаходженням її майна.

     Вважаю, що суд має всі підстави для оголошення померлим ПІБ 00.00.0000  року народження.

 

     ІІІ. Щодо судових витрат, заходів забезпечення доказів, подання інших заяв.

Звертаючись з цією заявою, підтверджую, що мною не подано іншої заяви з приводу цього ж питання (вимоги) з тих самих підстав.

У зв’язку із розглядом справи мною, крім сплати судового збору, у разі необхідності будуть понести інші судові витрати: для забезпечення доказів та ін., що орієнтовно становить суму судових витрат у розмірі 7000,00 гривень.

Одночасно підтверджую, що мною не вживалися заходи забезпечення доказів або до подання цієї заяви.

На адвокатський запит моєму представнику не надані відомості про мого батька в Державній міграційній службі України. Тому керуючись ст. 84 ЦПК України прошу витребувати їх.

А також на адвокатський запит моєму представнику не надані відомості про мого батька Головним управлінням Пенсійного фонду України в м. Києві. Тому керуючись ст. 84 ЦПК України прошу витребувати докази в Головному Управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві.

 

 

 1. Зміст позовних вимог.

На підставі викладеного, керуючись ст. 21 Закону України «Про інформацію», ст. 5 Закону України «Про захист персональних даних», ст. ст.46, 21 ЦК України, ст.ст. 84, 293, 305, 315, 317 ЦПК України.

        

     Прошу Суд:

 1. Прийняти дану заяву до провадження.
 2. Витребувати з Відділу з питань реєстрації місця проживання Оболонської  районної в м. Києві державної адміністрації (м. Київ, вул. Маршала Тимошенка, буд. 00) відомості щодо зареєстрованого місця проживання ПІБ за адресою: м. Київ, вул. Йорданська, буд. 00, кв.
 3. Витребувати з Державної міграційній службі України (м. Київ, вул. Володимирська, буд.0) ,щодо відомостей ПІБ.
 4. Витребувати відомості про мого батька, ПІБ, з Головного  управління  Пенсійного фонду України в м. Києві (м. Київ, вул. Бастіонна, буд.0)
 5. Викликати в судове засідання свідків: ПІБ 00.00.0000 року народження , яка проживає за адресою: : Київська обл., Фастівський р-н, смт  ****, вул.. Машинобудівників, буд. 0, кв. 00.та ПІБ 00.00.0000 року народження, який проживає за адресою: м. Київ, вул.. Кадетський Гай, буд. 0, кв. 00.
 6. Витребувати з ПІБ свідоцтво про шлюб.
 7. Оголосити ПІБ 00.00.0000 року народження померлим від дня набрання законної сили рішення суду.

 

 

     Додатки:

 

 1. Копія свідоцтва про народження ПІБ ІГ АМ № _________ додається.
 2. Копія заяви до Оболонського УП ГУНП від 00.00.0000 року додається.
 3. Копія адвокатського запиту та копія витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань № __________ від 00.00.0000 року додаються.
 4. Копію адвокатського запиту та копія відповіді з Департаменту державної виконавчої служби № 00000/0-00 року додаються.
 5. Копія свідоцтва про право власності на житло № 0000 від 00.00.0000 року додається.
 6. Копію адвокатського запиту та копію відповіді з Державної міграційної служби України №0.0-00000/0.0-00 від 00.00.0000 року додаються.
 7. Копія адвокатського запиту та копія відповіді Пенсійного фонду України № _________ від 00.00.0000 року додаються.
 8. Копія заяви з додатками для заінтересованих осіб;
 9. Оригінал квитанції про сплату судового збору.

 

 

« ___» ___________ 2021 р.                                                                                                        ____________ ПІБ

Заява про встановлення факту смерті

Плюси оформлення спадщини у деражвного нотаріуса

Помилка осіб, що прийняли спадщину

З повагою, адвокат по спадкових питаннях і спорах ЮК ДОМПРАВО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *