Заява про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, встановлення піклування і призначення піклувальника

Зразок заяви про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, встановлення піклування і призначення піклувальника

Інформація актуальна станом на 2022 рік

ВІДЕО КОНСУЛЬТАЦІЇ ЮРИСТА МОЖНА ПЕРЕГЛЯНУТИ В КІНЦІ ЗАПИСУ

АДВОКАТ ПО СІМЕЙНИМ ПИТАННЯМ

ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦЯ ПО СІМЕЙНИМ ПИТАННЯМ

СУДОВА ПРАКТИКА: СІМЕЙНІ ПИТАННЯ

ПОЗОВНІ ЗАЯВИ: СІМЕЙНІ СУПЕРЕЧКИ

ЗРАЗКИ ДОКУМЕНТІВ ПО СІМЕЙНИХ ПИТАННЯХ

 

Дніпровський районний суд міста Києва

вулиця Івана Сергієнка, 3, Київ, 02105

Заявник:         ПІБ,

00.00.0000  р.н.,

який зареєстрований за адресою:

вулиця __________ кв.00

РНОКПП – __________

паспорт серія МЕ № __________, виданий Голосіївським

РУ ГУМВС України в місті Києві 00.00.0000 року,

+38__________

Третя особа,

яка не заявляє  

самостійних вимог:       Управління соціального захисту населення

Дніпровської районної в місті Києві державної

адміністрації, як орган опіки та піклування,

місцезнаходження та адреса листування:

02125, м. Київ, вул. __________,

корп. 0
телефони:
__________

код ЄДРПОУ __________

                                                         e-mail: __________

                                                         інші засоби зв’язку не відомі

ЗАЯВА

(в порядку ст. 293  ЦПК)

про обмеження цивільної дієздатності  фізичної особи,

встановлення піклування і призначення піклувальника

     І. Обставини справи:

ПІБ є батьком ПІБ, 00.00.0000 р.н., що підтверджується копією свідоцтва про народження серія ІV-БК №_____, виданого 00.00.0000 відділом ЗАГС Московського району м. Києва, актовий запис № 0000 (оригінал зазначеного документу знаходиться у заявника).

ПІБ зареєстрований за адресою: м. Київ, вулиця __________ кв.00, що підтверджується, довідкою про внесення відомостей до єдиного державного демографічного реєстру №__________від 00.00.20__, виданою Подільським районним відділом Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області.

ПІБ не може повною мірою усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, потребує як медичного нагляду та лікування, так і постійної сторонньої допомоги і контролю і в зв’язку з цим, він перебуває на обліку у Комунальному некомерційному підприємстві «Клінічна лікарня «*****» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) ідентифікаційний код __________, яка є правонаступником Територіального медичного об’єднання “*****” у місті Києві, код ідентифікаційний код __________, амбулаторна картка № 0000, що підтверджується рецептами на ліки № 00 від 00.00.20__, № 00 від 00.00.20__, № 00 від 00.00.20__, № 00 від 00.00.20__, № 00 від 00.00.20__, № 00 від 00.00.20__ та б/н №00.00.20__.

ПІБ має агресовно-підозрювальне відношення до батьків, іноді проявляє грубу поведінку, має тікі, які більше схожі на судоми, скорочення м’язів, тривалість яких з останнім часом стає більш продовжувальною, смикає головою та всім тілом, відсутнє відчуття контролю часу (в туалеті та у ванній кімнаті може знаходитись по 5-6 годин, завжди запізнюється, на порозі може стояти 20-30 хвилин, перед тим як увійти у приміщення, дома путає день та ніч), для того щоб встати з стільця йому необхідно декілька разів привстати.

Зазначені обставини можуть підтвердити свідки

ПІБ, місце проживання: вул. __________ кв.00;

ПІБ, місце проживання: вул. __________ кв. 00;

ПІБ, місце проживання: вул. __________ кв. 00.

00 червня 20__ року ПІБ в наслідок психічного розладу здоров’я вчинив щодо ПІБ психологічне насильство, що підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення Серії ВАБ №_____ від 00.00.20__ та терміновим заборонним приписом стосовно кривдника серії АА№_____ від 00.00.20__ та був доставлений бригадою швидкої медичної допомоги до Комунального некомерційного підприємства «Клінічна лікарня «*****» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

В наслідок хронічного психічного захворювання, він має обмеження життєдіяльності до самообслуговування, до орієнтації, до спілкування, до контролю за своєю поведінкою, до трудової діяльності, до навчання, до професійного навчання, до здобуття освіти.

З 2001 року за ПІБ доглядали його мати ПІБ та батько ПІБ.

00 березня 20__ року ПІБ померла, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії І-БК №_____.

В ПІБ добрий стан здоров’я, спиртними напоями або наркотичними засобами він не зловживає, і на обліку у психоневрологічному або наркологічному диспансері не перебуває.

Станом на сьогодні, окрім сина ПІБ, на його утриманні нікого немає. ПІБ має можливість і бажання доглядати свого сина і бути його піклувальником.

В зв’язку з тим, що ПІБ страждає на психічний розлад, який істотно впливає на його здатність усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними, він може цим самим поставити себе у скрутний матеріальний стан, стати жертвою недобросовісних людей.

 

     ІІ. ОБҐРУНТУВАННЯ ТА ПІДСТАВИ ПОЗОВНИХ ВИМОГ:

Відповідно до частини 1 статті 36 ЦК України, суд може обмежити цивільну дієздатність фізичної особи, якщо вона страждає на психічний розлад, який істотно впливає на її здатність усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.

Піклування являє собою комплекс заходів, спрямованих на охорону особистих та майнових прав особи, яка не здатна самостійно здійснювати свої права і виконувати обов’язки, та встановлюється для забезпечення інтересів такої особи й належного соціального піклування над нею.

У відповідності до частини 2 статті 299 ЦПК України, судові витрати, пов’язані з провадженням справи про визнання фізичної особи недієздатною або обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, відносяться на рахунок держави.

З метою забезпечення особистих немайнових і майнових прав та інтересів ПІБ, відповідно до ст.ст. 36, 37 ЦК України, керуючись ст. ст. 293, 295-299,  ЦПК України,—

 

ПРОШУ СУД:

 

 1. Визнати обмежено дієздатним ПІБ, 00.00.0000 року народження, уродженця м. Києва, що зареєстрований за адресою: м. Київ, вулиця __________ кв.00.
 2. Призначити по справі судову психіатричну експертизу з метою визначення психічного стану ПІБ та здатність усвідомлювати значення своїх дій і керувати ними. На вирішення експертів поставити наступні питання:
 • чи страждає ПІБ на будь-яке психічне захворювання?
 • чи дозволяє психічне захворювання ПІБ усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними?
 1. Призначити піклувальником ПІБ, 00.00.000 року народження, заявника – ПІБ, 00.00.0000 р.н., уродженця м. Маріуполь Донецької області який зареєстрований за адресою: м. Київ, вул. _________ кв.00.
 2. Витребувати історію хвороби і амбулаторну картку ПІБ для призначення та проведення психіатричної експертизи з Комунального некомерційного підприємства «Клінічна лікарня «*****», яке розташоване за адресою: місто Київ, вулиця __________, будинок 00.

 

Додатки:

 1. Квитанція про сплату судового збору;
 2. Копія заяви з додатками для заінтересованої сторони.
 3. Копія свідоцтва про народження серія ІV-БК №__________ (оригінали зазначених документів знаходяться у заявника).
 4. Копія паспорта та РНОКПП заявника (оригінали зазначених документів знаходяться у заявника).
 5. Копії паспорта та РНОКПП ПІБ (оригінали зазначених документів знаходяться у заявника).
 6. Копія рецептів на ліки № 00 від 00.00.20__, № 00 від 00.00.20__ та № 00 від 00.00.20__ (оригінали зазначених документів знаходяться у заявника).
 7. Копія рецептів на ліки № 00 від 00.00.20__, № 00 від 00.00.20__, та № 00 від 00.00.20__ (оригінали зазначених документів знаходяться у заявника).
 8. Копія рецепту на ліки  б/н №00.00.20__ (оригінали зазначених документів знаходяться у заявника).
 9. Копія протоколу про адміністративне правопорушення Серії ВАБ №_____ від 00.00.20__ (оригінали зазначених документів знаходяться у заявника).
 10. Копія термінової заборонним приписом стосовно кривдника серії АА№__________ від 00.00.20__(оригінали зазначених документів знаходяться у заявника).
 11. Копія свідоцтва про смерть серії І-БК №__________. (оригінал зазначеного документу знаходиться у заявника).

 

00 липня 20__ року                                                                                                                                  _________________  ПІБ

 

Відмова у проведенні державної реєстрації смерті

Позов про визнання права власності на садовий будинок в порядку спадкування

З повагою, адвокат по сімейним спорам та питанням ЮК ДОМПРАВО

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *