Судова практика оформлення спадщини на пенсію та інших страхових виплат за спадкодавцем, що помер на території АТО

Цікава судова практика щодо оформлення спадкових прав на пенсію та інші страхові виплати щодо померлих на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській області. Наводяться рішення судів за 2019 рік.

Інформація актуальна станом на 2021 рік

У даному аналізі судової практики України наводяться рішення судів різних інстанцій України щодо оформлення спадщини на пенсію та інші страхові виплати щодо померлих на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській області. Дана підбірка рішень як судів першої, апеляційної інстанції, Верховного суду України буде цікава тим  кому потрібна інформація як оформлюється песіяі та інші соц. витрати на тимчасово окупованій території. Дана підбірка судової практики по пенсіям і іншим соціальнив виплатам, які входять до складу спадщини, осіб, які померли на території «АТО» буде цікава як юристам та адвокатам та к і простим громадянам.

ВІДЕО ПОРАДИ АДВОКАТА ЩОДО СПАДКУВАННЯ ПІСЛЯ СУДОВОЇ ПРАКТИКИ….

Юридичні питання щодо АТО (тимчасово окупованої території Луганської і Донецької області).

Юридичні консультації по спадкуванню: питання-відповіді.

Послуги адвоката по спадковому праву.

Судова практика по спадкових питаннях.

Позовні заяви та інші документи до суду щодо спадкового майна.

Судова практика оформлення спадщини на пенсію та інших страхових виплат за спадкодавцем, що помер на території АТО на російській мові.

Визнано за особою, що  взята на облік як внутрішньо переміщену особа з тимчасово окупованої території України, право власності в порядку спадкування за законом на недоотриману пенсію.

У разі відсутності членів сім’ї, зазначених у частині першій цієї статті, або у разі не звернення ними за виплатою вказаної суми в установлений частиною другою цієї статті строк сума пенсії, що належала пенсіонерові і залишилася недоотриманою у зв’язку з його смертю, входить до складу спадщини.

Справа № 636 / 3480 / 17 № 2 / 636 / 235 / 2018 РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ 03грудня 2018 року Чугуївський міський суд Харківської області у складі :

Суми пенсії, які перейшли у спадщину, передаються спадкоємцям у повному обсязі, без будь-яких часових обмежень.

Зміст ч. 3 ст. 52 Закону також узгоджується зі змістом статті 1227 ЦК України, якою визначено, що суми заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, допомоги у зв`язку з тимчасовою непрацездатністю, відшкодувань у зв`язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я, інших соціальних виплат, які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя, передаються членам його сім`ї, а у разі їх відсутності – входять до складу спадщини. Крім того, зміст вищевказаних норм узгоджується із положенням Закону України «Про пенсійне забезпечення», де в ч. 1 ст. 91 вказано, що суми пенсії, що належали пенсіонерові і залишилися недоодержаними у зв`язку з його смертю, передаються членам його сім`ї, а в разі їх відсутності – входять до складу спадщини.

Рішення іменем України. 17 травня 2019 року Лисичанський міський суд  у.н. 415/3323/19 н.п. 2/415/1262/19

Стягнуто грошові суми страхових виплат, які були нараховані, але не виплачені спадкодавцю.

Відсутність окремого порядку, визначеного Кабінетом Міністрів України щодо виплати грошових коштів – суми страхових виплат позивачу, не може бути підставою для відмови у захисті порушеного права позивача.

Порядок отримання сум страхових виплат, які були нараховані спадкодавцю за життя, але невиплачені, і входить до складу спадщини, регулюється нормами цивільного законодавства, а не адміністративного, внаслідок чого відсутні підстави для розгляду питання про закриття провадження. Крім того, керуючись нормами ЦПК України, суд застосовує до спірних правовідносин нормативно правовий акт, який має вищу юридичну силу.

Рішення  іменем України 14 січня 2019 року, Сватівський районний суд Справа № 426/18357/18

Не переміщення відділення Фонду Соціального страхування з тимчасово окупованої території України не є підставою для не нарахування страхових виплат.

Правовий аналіз норм законодавства України свідчить про те, що до складу спадщини входить суми страхових виплат, які належали спадкодавцеві, але не були отримані спадкодавцем за життя.

Луганський Апеляційний суд Постанова іменем України Справа № 418/2435/18 Провадження № 22-ц/810/259/19 Л

Страхові виплати, які не нараховувались померлому не включаються до складу спадщини.

 Правовий аналіз вказаних норм свідчить про те, що до складу спадщини входить сума страхових виплат, які були нараховані, але не отримані спадкодавцем за життя.

Згідно зі ст. 1227 ЦК України суми заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, допомоги у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, відшкодувань у зв’язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, інших соціальних виплат, які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя, передаються членам його сім’ї, а у разі їх відсутності – входять до складу спадщини.

Статтею 47 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” передбачено, що належні суми страхових виплат, що з вини Фонду не були своєчасно виплачені особам, які мають на них право, у разі смерті цих осіб виплачуються членам їхніх сімей, а в разі їх відсутності – включаються до складу спадщини

Луганський  Апеляційний Суд Постанова Іменем України від  15 квітня 2019 року м. Сєвєродонецьк  Справа № 414/2424/18 Провадження № 22-ц/810/142/19

У жодному із законів немає  такої підстави для припинення соціальних виплат, як відсутність у особи її реєстрації як внутрішньо переміщеної.

Відповідно до пункту 1.5 Порядку призначення, перерахування та проведення страхових виплат, затвердженого постановою правління Фонду від 27 квітня 2007 року № 24, рішення про призначення (відмову у призначенні) страхових виплат оформляється постановою (у тому числі в разі призначення страхової виплати за рішенням суду), у якій зазначаються дані про потерпілого та осіб, які мають право на страхові виплати, розміри виплат на кожного члена сім’ї та їх строки або обґрунтування відмови у виплатах. Копію постанови про призначення (відмову у призначенні), перерахування, компенсацію, припинення та продовження страхових виплат і соціальних послуг потерпілим (членам їх сімей), відшкодування витрат на поховання у разі смерті потерпілого або про повернення зайво виплачених коштів тощо робочі органи виконавчої дирекції Фонду надсилають потерпілому або особам, які мають на це право (пункт 1.18 зазначеного Порядку).

Велика Палата Верховного Суду. Постанова Іменем України від  20 вересня 2018 року.  Справа № 243/3505/16-ц, Провадження № 14-271цс18,

БЕЗКОШТОВНА ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ ПО СПАДКОВОМУ ПРАВУ.

ВІДЕО ПОРАДИ АДВОКАТА ЩОДО ОФОРМЛЕННЯ СПАДЩИНИ У НОТАРІУСА:

З повагою адвокат по спадкових спорах повязаних із ато….

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *