Ризики при купівлі приватизованої квартири.

Опис ризиків, які виникають у покупця  квартири, яка належить продавцям на підставі рішення відповідного органу про приватизацію.

Інформація актуальна станом на 2021 рік

Купівля квартири, яка приватизована покупцями дуже часте явище. Попробуємо систематизувати юридичні ризики, їх причини, основні моменти, коли їх можна побачити, уникнути чужих помилок.

ВСІ КОНСУЛЬТАЦІЇ ЮРИСТА ПО КУПІВЛІ НЕРУХОМОСТІ….

Яку квартиру називають приватизованою?

Дуже часто терміном приватизована квартира називають будь-яку нерухомість право власності на яку оформлено. Але у даній статті під терміном приватизована квартира йде мова про квартири, які колись належали державі, міській раді, підприємству, тощо. Далі йде мова про квартири, набуті у порядку передбаченому ЗУ «Про приватизацію…..»

ДОПОМОГА ЮРИСТА ЩОДО КУПІВЛІ НЕРУХОМОСТІ…

Коли ризиків при купівлі приватизованої квартири не існує?

Попробую описати ідеальну ситуацію: квартира приватизована десять років назад, продавець який приватизував квартиру  завжди в ній жив один, учасник приватизації квартири один, ніхто ніколи третій не був зареєстрований в квартирі, квартиру особі надали ще в радянський час, продавець фізично і психологічно абсолютно здоровий, і ніколи не вживав алкоголю, інших речовин, тощо.

Насправді можна багато описувати, але ідеальних ситуацій не буває. Завжди існує якийсь момент, на який потрібно звернути увагу.

Про ризики купівлі квартири на вториннгому ринку.

Загальний опис ризиків при купівлі приватизованої квартири:

По-перше: орган державної влади може оскаржити саму правомірність надання особі чи особам квартири в користування. Тобто правомірність видачі ордеру. Також особи, яких позбавили права користування можуть оспорити законність цього позбавлення.

По-Друге: Варта перевірити законність самої процедури приватизації. Якщо під час подачі документів на приватизацію, під час  самої процедури приватизації були подані якісь неправдиві відомості або порушені чиїсь права, то існує ризик, що дехто може оспорити приватизацію, відповідно і над вашою новою квартирою буде висіти дамоклів меч…а ЦЬОГО ВАМ НЕ ПОТРІБНО.

Також дуже актуальним питанням під час оцінки ризиків є строк позовної давності. Тобто момент коли особи могли дізнатися про порушене своє право під час приватизації Вашої квартири.

Строк позовної давності в такому випадку складає три роки.

Хто частіше всього стає жертвою купівлі продажу нерухомості.

На що звернути увагу при бажанні набути у власність апартаменти, які були приватизовані їх продавцем або продавцями?

Зерніть увагу на наступні речі: Законність набуття квартири, подальша законність її приватизації, хто коли був приписаний (зареєстроване місце проживання) в даній квартирі, хто теоретично мав право на приватизацію квартири і чому ним не скористався

Про ризики при купівлі квартири на російській мові.

З повагою юристи по перевірці ризиків при купівлі квартир ЮК Домправо.

АДВОКАТ ПО ПИТАННЯХ НЕРУХОМОСТІ У МІСТІ КИЇВ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *