Позовна заява про оскарження договору купівлі продажу земельної ділянки без згоди чоловіка

Зразок позовної заяви про визнання недійсним договору купівлі продажу земельної ділянки укладеного без згоди чоловіка.

Інформація актуальна станом на 2021 рік

Даний зразок позовної заяви стосується випадку, коли дружина продала без згоди чоловіка земельну ділянку, на якій був побудований, але не введений в експлуатацію будинок. В договорі купівлі продажу земельної ділянки дружина, яка продала дану земельну ділянку та покупець зазначила, що на даній земельній ділянці немає жодних споруд і прав на земельну ділянку. Земельна ділянка вказана у договорі була набута у процесі приватизації.

ЯКІСНА БЕЗКОШТОВНА КОНСУЛЬТАЦІЯ З ПИТАНЬ ПОДІЛУ МАЙНА ПРИ РОЗЛУЧЕННІ.

 

 

 

 

Позивач:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відповідачі:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Третя особа:

До Бориспільського міськрайонного суду

Київської області

08301,  м. Бориспіль, вул. Київський шлях, 72 

 

Особа Визнає Недійсним,

0000 року народження,

реєстраційний номер облікової картки

платника податків 000000000000,

паспорт 00 000000 виданий Дарницьким РУГУ МВС України в м. Києві 00.00.0000 р.,

який зареєстрований за адресою:

вул. Ревуцького, буд. 00, кв.000,  м. Київ,

е-mail: dompravo@gmail.com

адреса для кореспонденції:

вул. Харківське шосе, буд. 00, кв.00,  м. Київ, 0000000

тел.: (098)8216642

 

Особа незаконно  Продала,

0000 року народження,

реєстраційний номер облікової картки

платника податків 0000000000

яка зареєстрована за адресою:

вул. Харківска, буд.0, кв.00,  м. Київ, 00000

е-mail: advokatkiev@ukr.net

тел.: (000) 000-00-00

 

Особа Незаконно Продала,

0000 року народження,

реєстраційний номер облікової картки

платника податків 000000000000,

який зареєстрований за адресою:

вул. бажана, буд.16, кв.00,  м. Київ 00000

е-mail: невідомий

тел.: невідомий

 

Приватний нотаріус Бориспільського районного нотаріального округу Київської області

Самий кращий нотарыус

вул. Юридична буд. 00, кв. 1, м. Бориспіль,

Київська обл., 00000

е-mail: Нотаріус@mail.ru

тел.: (04595) 000000

 

 

ПОЗОВНА ЗАЯВА

визнання недійсним договору купівлі-продажу земельної ділянки

та надання права на вільний доступ до будинку

ПОСЛУГИ АДВОКАТА ПО СІМЕЙНИМ СПОРАМ…..

І. Обставини справи.

З метою захисту своїх прав та інтересів звертаюся з цим позовом так, як:

Між мною, Особа Визнає Недійсним та особа Незаконно Продала укладено шлюб, який зареєстрований 30.88.0001 року відділом реєстрації актів громадського стану Дніпровського районного управління юстиції у місті Києві за актовим записом №00 (копія Свідоцтва про одруження серії І-00 №0000000 додається, оригінал знаходиться у мене).

Від цього шлюбу ми маємо неповнолітню доньку Дочка Позивача Відповідача. 00 травня 0000 року народження (копія Свідоцтва про народження серії 0-00 №000000 додається, оригінал знаходиться у мене).

ЗРАЗКИ ПОЗОВНИХ ЗАЯВ ПО СІМЕЙНИМ СУПЕРЕЧКАХ…

За час спільного проживання, нашим подружжя в 0000 році було набуто у власність земельну ділянку загальною 0, 004 га, що розташована за адресою: Київська область, Бориспільський район, село Вороньків, вулиця Адвоката з цільовим призначенням – для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель  та споруд (присадибна ділянка), кадастровий номер – 00000000:01:002:0098, яка на праві власності, в  порядку приватизації, була 00.00.2000 року оформлена на мою дружину Особа  Н.П. (копія рішення Вороньківської сільської ради від 00.00.2000 р. та копія Свідоцтва про право власності на нерухоме майно додається, оригінал знаходиться у приватного нотаріуса Черних Н.В.).

Крім цього, на вказаній земельній ділянці, нами до  2000 року побудовано приватний двохповерховий будинок загальною площею (приблизно 000 кв.м.) з господарськими спорудами (бесідка і стаціонарний туалет з коморою) далі садиба.  Незважаючи на факт користування цим будинком нами, через відсутність часу і можливості, ми не зареєстрували на нього право власності.

Доказом даної обставини є  довідка Вороньківської сільська ради від 00.00.2000 року. (оригінал довідки знаходиться у мене).

Також, будинок станом на початок 2011 року забезпечений електропостачанням (підведено електричні стаціонарні мережі), газифікований (підключено газоспоживне обладнання), забезпечений водопостачанням (обладнаний стаціонарною станцією) (копія Листа Київобленерго про приєднання до електромереж від 00.00.2000 р (оригінал знаходиться у мене). та копія Договору про газообслуговування від 00.00.2000 р., оригінали знаходиться у Відповідачів), та системою каналізації.

ЮРИДИЧНІ ПОСЛУГИ ПО СІМЕЙНИМ ПИТАННЯМ НА РОСІЙСЬКІЙ МОВІ….

Також підтвердженням обставини, готовності будинку станом на початок 2000 року є Договір на гарантійне/технічне обслуговування № 00 від 00.00.2000 року згідно якого в будинку встановлений газовий котел «Юрист», який під»єднаний до системи обігріву і подачі гарячої води.  Оригінал договору знаходиться у мене.

В цьому будинку постійно, починаючи з 2000 року, мешкав батько моєї дружини Правознавець П.І..

На протязі останнього року, між мною та дружиною склалися напружені відносини у зв’язку із чим ми з червня місяця 2000 року проживаємо окремо.

В грудні місяці 2000 року, прибувши до своєї вищевказаної садиби я довідався, що земельна ділянка належить новому власнику, який, з його слів, не помічає наявність капітальних споруд, на нібито своїй землі, що належить йому на підставі Договору купівлі-продажу земельної ділянки від 00.00.2000 р. укладеного між Особа Незаконно Продала та Особа Незаконно Купила, який посвідчений приватним нотаріусом Бориспільського районного нотаріального округу Київської області Черних Н.В., зареєстрований в реєстрі за № 000 (копія Договору купівлі-продажу земельної ділянки від 00.11.2018 р. додається, оригінал знаходиться у Відповідача, інший примірник у приватного нотаріуса Черних Н.В.).

Вважаю, що зазначені будинок та земельна ділянка (садиба) є спільною сумісною власністю подружжя через, що потребує обов’язкової згоди іншого подружжя у разі їх відчуження.

Оскаржуємий мною Договір купівлі-продажу земельної ділянки укладений без моєї згоди чим порушено моє право власності на земельну ділянку та на будівельні матеріали, та обладнання будинку, який ще не зареєстрований, та не введений в експлуатацію.

Тому причини, які спонукають мене звернутися з цим позовом, є обґрунтованими через, що існують всі підстави для задоволення позову.

Звертаючись із цим позовом повідомляю, що мною не подавався інший позов до Відповідачів з тим самим предметом з тих самих підстав.

У зв’язку із розглядом справи мною, крім сплати судового збору у розмірі 1148,6 гривень, а у разі необхідності будуть понести інші судові витрати: для забезпечення доказів, забезпечення позову та ін., що орієнтовно становить суму у розмірі 5000,00 гривень.

Одночасно підтверджую, що мною не вживалися заходи забезпечення доказів або позову до подання цієї позовної заяви.

Крім цього повідомляю, що у мене лише частково знаходяться оригінали документів, копії яких надано до заяви, але у мене відсутні документи, які зберігаються у Відповідачів та у нотаріуса.

Зазначені мною обставини можуть підтвердити громадяни: Свідок Л.М., Казкар Б.М., Брехун А.АСправедливий І.М. та інші, яким відомі обставини спільного придбання та створення (будівництва ) нерухомого майна (садиби).

 

ІІ. Обґрунтування та підстави позовних вимог.

Садиба, яка знаходиться на земельній ділянці, договір купівлі продажу, щодо якої оспорюється є спільною частковою власністю подружжя.

Вважаю, що обставини будівництва даної садиби, під час перебування в шлюбі будуть повністю доведені.

Наявність спільної часткової власності у даному випадку кореспондується наступними нормами.

Відповідно ст. ст. 4, 5 ЦПК України передбачено, що кожна особа має право в судовому порядку звернутися до суду за захистом порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

До нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об’єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення (ч.1. ст.181 ЦК України).

Право власності та інші речові права на нерухомі речі, обтяження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації (ч.1. ст.182 ЦК України).

Вимогами частини 3 статті 331 Цивільного кодексу України передбачено, що до завершення будівництва (створення майна) особа вважається власником матеріалів, обладнання тощо, які були використані в процесі цього будівництва (створення майна).

Оскільки садиба збудована мною в шлюбі, я є співласником вказаного майна.

Згідно ст. 355 ЦК України майно може належати особам на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності.

Вимогами ст. 368 ЦК України передбачено, що майно, набуте подружжям за час шлюбу, є їхньою спільною сумісною власністю, якщо інше не встановлено договором або законом.

Жодним законом і жодним договором мене не позбавлено права власності на побудовану садибу.

Укладеним без мо\ї згоди договір купівлі-продажу земельної ділянки порушує мої прва як співласника садиби, яка побудована за мої кошти.

Дані обставини будуть підтверджені вказаними мною доказами.

Вважаю, що оспорюваний договір у даному позові суперечить вимогам законодавства, а мене незаконно позбавляють можливістю користуватися своєю власністю і її зареєструвати, оскільки:

Право моєї вимоги до відповідачів кореспондується нижче наведеними нормами законодавства України:

Згідно ч.3 ст.215 ЦК України якщо недійсність правочину прямо не встановлена законом, але одна із сторін або інша заінтересована особа заперечує його дійсність на підставах, встановлених законом, такий правочин може бути визнаний судом недійсним (оспорюваний правочин).

Фактично, відповідачі уклали між собою договір, який стосується моєї власності, зазначивши у ньому неправдиві відомості.

В оспорюваному договорі (п. 6) зазначено, що продавець продала, а покупець купив за даним договором земельну ділянку, вільну від будь-яких майнових прав і претензій третіх осіб, про які в момент складання договору продавець чи покупець не могли знати.

Відповідно до статті 381 ЦКУ Садибою є земельна ділянка разом з розташованими на ній житловим будинком, господарсько-побутовими будівлями, наземними і підземними комунікаціями, багаторічними насадженнями.

Оскільки, будівництво даної садиби відбувалося самочинно та за власні кошти, в нас була проблема ввести в експлуатацію дану садибу.

Відповідно до п. ЗУ Про регулювання містобудівної діяльності орган державного архітектурно-будівельного контролю безоплатно протягом 10 робочих днів з дня подання заяви власниками (користувачами) земельних ділянок, на яких розміщені об’єкти будівництва, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт, за результатами технічного обстеження приймає в експлуатацію:

збудовані у період з 5 серпня 1992 року до 9 квітня 2015 року індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 квадратних метрів, а також господарські (присадибні) будівлі і споруди загальною площею до 300 квадратних метрів;

Дана норма вступила в силу відповідно  до Закону № 2363-VIII від 22.03.2018}.

Але коли у нас із дружиною появилася можливість узаконити побудовану нами споруду, фактично подружні стосунки перестали існувати відповідно і зареєструвати право власності.

Отже, на момент підписання оспорюваного договору, на вказаній земельній ділянці знаходилась і знаходиться садиба (будинок і господарські споруди), які, можливо ввести в експлуатацію і зареєструвати на нихї право власності,. Дана домовленість існувала між мною і дружиною до моменту погіршення сімейних стосунків.

Дане твердження випливає із статті ч. 1 377 ЦКУ, де заначено, що до особи, яка набула право власності на житловий будинок (крім багатоквартирного), будівлю або споруду, переходить право власності, право користування на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення в обсязі та на умовах, встановлених для попереднього землевласника (землекористувача).

Заявляю, що побудовану садибу вважаю частково своєю власністю, що буде доведено в суді.

Зазначаю, що своєї згоди, щодо відчуження земельної ділянки, на якій знаходиться побудована садиба, я не надавав.

Оскільки на земельній ділянці знаходиться моя власність, що є презумпцією, оскільки побудавана садиба під час перебування в шлюбі, я є прямо зацікавлена особа і маю право на оспорення даного договору.

Відповідно ч.2 ст.369 ЦК України розпоряджання майном, що є у спільній сумісній власності, здійснюється за згодою всіх співвласників, якщо інше не встановлено законом.

Вимогами частини 1 статті 203 Цивільного кодексу України передбачено, що зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також інтересам держави і суспільства, його моральним засадам.

Також, відповідно до вимог ч. 3 ст. 209 ЦК України нотаріальне посвідчення може бути вчинене на тексті лише такого правочину, який відповідає загальним вимогам, встановленим статтею 203 цього Кодексу.

Згідно ч.1 ст. 230 ЦК України  передбачено, що якщо одна із сторін правочину навмисно ввела другу сторону в оману щодо обставин, які мають істотне значення (частина перша статті 229 цього Кодексу), такий правочин визнається судом недійсним. Обман має місце, якщо сторона заперечує наявність обставин, які можуть перешкодити вчиненню правочину, або якщо вона замовчує їх існування.

Відповідно до статті 16 ЦК України визнання правочину недійсним є одним із передбачених законом способів захисту цивільних прав та інтересів і загальні вимоги щодо недійсності правочину передбачені статтею 215 ЦК України.

При цьому вважаю, що право нотаріуса посвідчити спірний Договір можливе тільки за умови, що право власності на цей об`єкт зареєстроване органом, який здійснює реєстрацію прав на нерухомість та за умови його підписання усіма співвласниками майна.

Згідно з пп. 4.1 гл. 2 розд. II Порядку вчинення нотаріальних дій, затвердженим наказом МЮ України № 296/5 від 22.02.2012 р. Договір відчуження об’єкта незавершеного будівництва може бути укладено за умови, що право власності на нього зареєстровано.

Згідно з пп 4.1. гл. 1 розд. II Порядку вчинення нотаріальних дій, затвердженим наказом МЮ України № 296/5 від 22.02.2012 р. Правочини щодо розпорядження майном, що є спільною сумісною власністю, підписуються всіма співвласниками цього майна або уповноваженими ними особами.

Вважаю, що згідно з ч. 1 ст. 230, ч. 1 ст. 229, ч. 1 ст. 216 Цивільного кодексу України, якщо одна із сторін правочину навмисно ввела другу сторону в оману щодо якості речі, які значно знижують її цінність або можливість використання за цільовим призначенням, такий правочин визнається судом недійсним і кожна із сторін зобов’язана повернути другій стороні у натурі все, що вона отримала на його виконання.

Відповідно до статей 229 – 233 ЦК України  правочин, вчинений  під  впливом  помилки,  обману,  насильства,  зловмисної домовленості представника однієї сторони  з  другою  стороною  або внаслідок впливу тяжкої обставини, є оспорюваним.

 

ІІІ. Зміст позовних вимог.

Враховуючи викладене, керуючись ст.8, 24, 55 Конституції України, ст.ст. 16, 331, 368 ЦК України та ст.ст. 3, 30, 42, 175, 176, 177 ЦПК України, –

 

ПРОСИМО СУД:

 

 1. Визнати недійсним та скасувати Договір купівлі-продажу земельної ділянки від 00.00.2000 року укладеного між Особа Незаконно Продала та особа Незаконно Купила про передачу у власність земельну ділянку загальною 0, 0000 га, що розташована за адресою: Київська область, Бориспільський район, село Вороньків, вулиця Чапаєва з цільовим призначенням – для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка), кадастровий номер – 000000:00:000:0000, посвідченого приватним нотаріусом Бориспільського районного нотаріального округу Київської області Черних Н.В., зареєстрований в реєстрі за № 000.

 

 1. Усунути перешкоди щодо користування особа Оскаржує Договір, 1900 року народження, р.н.о.к.п.п. 000000000 земельною ділянкою, кадастровий номер – 000000000:01:000:0000, з цільовим призначенням – для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка) за адресою: Київська область, Бориспільський район, село Вороньків, вулиця Адвоката , 3-а. та садибою, яка на ній розташована.

 

Додаток:

 • Квитанції оплати судового збору – 2 шт.;
 • Копія Договір купівлі-продажу земельної ділянки від 00.00.0000 р.;
 • Копія Свідоцтва про право власності на нерухоме майно від 00.00.0000 р.;
 • Копія будівельного паспорту від 00.00.2000 р.
 • Копія Витягу з Держреєстру речових прав на нерухоме майно від 00.00.2000 р.;
 • Копія Свідоцтва про одруження Оскаржує О.М.
 • Копія паспорту та р.н.о.к.п.п. оскаржує О.М.;
 • Копія паспорту та р.н.о.к.п.п. Куценко Т.П.;
 • Копія фото спірного будинку – 7 шт.;
 • Копія Листа Київобленерго про приєднання до електромереж від 00.00.2010 р.
 • Копія Договору про газообслуговування від 26.01.2011 р.;
 • Копія заяви до Бориспільського ВП ГУНП України від 10.12.2018 р.;
 • Копія довідки Вороньківської сільської ради від 00.00.2010 року додається.
 • Копія позовної заяви з додатком – 3 прим.

«____» _______ 2019 року                                  ___________ Д.К. Договір 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *