Заперечення на позовну заяву

Заперечення на позовну заяву

До Фастівського міськрайонного суду

Судді: Овасапова Н.А.

справа № 1/111/111

Третя особа, яка заявляє самостійні вимоги:

Півень Олександр Олександрович

вул. Здолбунівська 1, кв. 11, м. Київ, 11111

Тел.:

Позивач:

Гомілко Сергій Сергійович

проспект Героїв Сталінграду 11, кв. 111, м. Київ, 1111

Засоби зв’язку відсутні

Відповідач:

Червономотовилівська сільська рада

с. Велика Мотовилівка, Фастівський район, Київська область, вул. Шкільна 333, 1111

 Заперечення на позовну заяву

У провадженні Фастівського міськрайонного суду знаходиться цивільна справа за позовом Гомілко Сергія Сергійовича до Червономотовилівської сільської ради, третя особа Півень Олександр Олександровича про визнання права власності за набувальною давністю.

Користуючись своїми процесуальними правами, я заперечую проти задоволення позову заявленого Гомілко Сергієм Сергійовичем.

Я, Півень Олександр Олександрович є єдиними спадкоємцем, що вступив  у спадщину за Півень Є.М. (доказ спадкова справа).

Відповідно до вище наведеного я маю право на захист свого спадкового майна, а саме права власності на частину спірного будинку.

Обставини викладені позивачем у позовній заяві не відповідають дійсності.

Позивач зазначає, що Півень Сергій Сергійович проживав у селі Велика Мотовилівка Фастівського району. Дана обставина є неправдивою оскільки Півень Сергій Сергійович був зареєстрований у м. Києві де і помер, що підтверджується свідоцтвом про смерть Півень Сергія Сергійовича. Копія свідоцтва про смерть додається позивачем, а довідка про місце проживання міститься у матеріалах спадкової справи заведеної за Півень Сергієм Сергійовичем.

Позивач посилається, що проживав разом із Півень Сергієм Сергійовичем та доглядав за ним усе життя, дана обставина спростовуються моїми поясненнями наведеними вище та тим, що Гомілко Сергій Сергійович зареєстрований у м. Києві, проспект Героїв Сталінграду 11, кв. 111.

Також позивач не проживав і з Півень Євдокією Миколаївною, оскільки остання на момент своєї смерті не проживала в спірному будинку. Після смерті свого чоловіка переїхала жити у Київ, у квартиру № 11 по вул. Некрасівська. (копія свідоцтва по смерть, довідка про останнє місце проживання, які  міститься у матеріалах спадкової справи заведеної за Півень Євдокією Миколаївною у третій київській державній нотаріальній конторі).

Гомілко Сергій Сергійович зазначає що він добросовісно володіє чужим майном понад 10 років.

Хочу зазначити, що позивач постійно знав або міг дізнатися про родичів Півень Евдокії Миколаївни. дану обставину я збираюся підтверджувати показами свідків.

Також хочу зауважити, що позивач недобросовісно володів спірним домом. Оскільки він весь час міг знати та знав що у Півень Євдокії Миколаївни є спадкоємці. (Навіть залучення мене у якості третьої особи у даній цивільні справі свідчить про знання позивача про мене як спадкоємця).

У спірному будинку після смерті Півень Сергія Сергійовича ніхто постійно не проживав, тобто факт постійного проживання у будинку позивача є повністю помилковим.

Усе викладене вище я можу підтвердити власними поясненнями та показами свідків. Копія заяви про виклик свідків додається.

Статтею 344 ЦК України, передбачена набувальна давність. Так у вказаній статті зазначено, що особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років або рухомим майном – протягом п’яти років, набуває право власності на це майно (набувальна давність), якщо інше не встановлено цим Кодексом. Право власності на нерухоме майно, що підлягає державній реєстрації, виникає за набувальною давністю з моменту державної реєстрації. Особа, яка заявляє про давність володіння, може приєднати до часу свого володіння увесь час, протягом якого цим майном володіла особа, чиїм спадкоємцем (правонаступником) вона є. Якщо особа заволоділа майном на підставі договору з його власником, який після закінчення строку договору не пред’явив вимоги про його повернення, вона набуває право власності за набувальною давністю на нерухоме майно через п’ятнадцять, а на рухоме майно – через п’ять років з часу спливу позовної давності. Втрата не з своєї волі майна його володільцем не перериває набувальної давності у разі повернення майна протягом одного року або пред’явлення протягом цього строку позову про його витребування. Право власності за набувальною давністю на нерухоме майно, транспортні засоби, цінні папери набувається за рішенням суду.

Відповідно до роз’яснень , що містяться в листі № 24-150/0/4-13 від 28 січня 2013 року “Про практику застосування судами законодавства під час розгляду цивільних справ про захист права власності та інших речових прав” Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, зокрема, зазначено, що для набуття права власності на нерухоме майно, транспортні засоби, цінні папери перебігу строку набувальної давності недостатньо. Умови набувальної давності підтверджуються судовим рішенням. Давнішній володілець повинен довести факти добросовісності, відкритості, безперервності і тривалості свого володіння.

Добросовісність як одна із загальних засад цивільного судочинства означає фактичну чесність суб’єктів у їх поведінці, прагнення сумлінно захистити цивільні права та забезпечити виконання цивільних обов’язків.

При вирішенні спорів про набувальну давність суд має врахувати добросовісність саме на момент передачі позивачу майна (речі), тобто на початковий момент, який буде включатися в повний строк давності володіння, визначений законом. Позивач, як незаконний володілець, протягом всього часу володіння майном повинен бути впевнений, що на це майно не претендують інші особи, і він отримав це майно з підстав, достатніх для того, щоб мати право власності на нього.

Враховуючи вищевикладене прошу відмовити у задоволенні позовних вимог Гомілко Сергія Сергійовича.

Додатки:

  1. Заява про виклик свідків додається.

11.11.2010 р.                                                                                     __________ Півень О.О.

Нерухомість (будинки, квартири, земля). Адвокат. Юрист. Юридичні послуги та допомога.

Юридичні консультації по нерухомості (квартирні, житлові, земельні, інші питання повязані з нерухомістю).

 

Судова практика нерухомість (квартири/будинки/земельні ділянки/інша нерухомість)

 

Позовні заяви: нерухомість (будинки, квартири, земля)

 

Позовна заява про набуття права власності за набувальною давністю на російській…..

Про автора Адвокат Київ

Адвокат спадкування, нерухомість та сімейні спори. Юрист по спадкових питаннях, питаннях повязаних з нерухомістю та сімейними спорами. Юридичні консультації адвокатів та юристів: спадкове право, спори щодо нерухомості та поділу майна в Україні та Києві.
Опубліковано у Нерухомість, Позовні заяви по нерухомості, Позовна заява | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *