визнання недійсним договору дарування на користь малолітнього

Визнання недійсним договору дарування на користь малолітнього

Питання до юриста стосовно

визнання недійсним договору дарування на користь малолітнього

Два роки назад я подарувала свою квартиру онукові. На даний момент я шкодую про цей вчинок. Чи можна визнати даний договір недійсним з тієї підстави, що не було дозволу органу опіки та піклування щодо вчинення угоди на користь неповнолітнього.

Відповідь юриста стосовно

визнання недійсним договору дарування на користь малолітнього

Вважаю, що вашими вимоги про визнання договору недійсним з тих підстав, які вами зазначені є безпідставними.
Юридичною підставою для визнання недійсним договорів, стороною яких є неповнолітні є ч. 3 ст. 17 ЗУ «Про охорону дитинства» від 26.04.2001 року, якою передбачено, що батьки та особи, які їх замінюють, не мають права без дозволу органів опіки та піклування укладати договори, які підлягають нотаріальному посвідченню або спеціальній реєстрації, відмовитися від належних дитині майнових прав, здійснювати розподіл, обмін, відчуження житла, зобов’язуватись від імені дитини порукою, видавати письмові зобов’язання.
Зі змісту вказаної статті закону випливає, що дозвіл органу опіки та піклування необхідно отримувати лише у випадку, коли відбувається розпорядження майном право власності або право користування відносно якого має неповнолітня особа.
Така сама позиція показана у рішенні Вищого спецалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 25.04.2012 року. (Головуючий Кунєцова В.О.).

Стаття “визнання недійсним договору дарування на користь малолітнього” російською мовою…

 

Про автора Адвокат Київ

Адвокат спадкування, нерухомість та сімейні спори. Юрист по спадкових питаннях, питаннях повязаних з нерухомістю та сімейними спорами. Юридичні консультації адвокатів та юристів: спадкове право, спори щодо нерухомості та поділу майна в Україні та Києві.
Опубліковано у Нерухомість, Юридична консультація | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *