Позовна заява про визнання права власності у порядку спадкування.

Позовна заява про визнання права власності у порядку спадкування.

Даний зразок позовної заяви стосується випадку, коли особа не може оформити у нотаріуса право спадщини на земельну ділянку, оскільки спадкодавець недооформив право власності. Фактично не зареєстрував власність.

ЮРИДИЧНІ ПОСЛУГИ ПО СПАДКОВИХ ПИТАННЯХ

Васильківський міськрайонний суд Київської області
08600, Київська область, м. Васильків, вул.. Шевченка, 8

Позивач 1.
Калініченко Марія Михайлівни
02091, м. Київ, вул.. Щорса, 158, кв. 196
Ідентифікаційний номер в ДРФО 2238110623

БЕЗКОШТОВНА ПЕРВИННА ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ ПО СПАДКУВАННЮ.

Позивач 2
Майборода Олексій Михайлович.
02091, м. Київ, вул.. Щорса, 158, кв. 196
Ідентифікаційний номер в ДРФО 3302506636

ВСІ ЮРИДИЧНІ ПИТАННЯ ЩОДО ПРАВА ВЛАСНОСТІ….

Відповідач 2
Ксаверівська сільська рада народних депутатів Васильківського району Київської області.
08660, Київська обл.., Васильківський р-н, с. Ксаверівка, вул.. Центральний майдан, 2

ПОЗОВНА ЗАЯВА
(про визнання права власності у порядку спадкування)

Обставини справи.

09 січня 2011 року помер наш батько Майборода Михайло Михайлович, копія свідоцтва про смерть, копії свідоцтв про народження Майбороди Олексій Михайловича та Майбороди Марії Михайлівни, копія свідоцтва про одруження Калініченко Марії Михайлівни додається.
Після смерті батька залишилося спадкове майно, що складається із 1/3 частини земельної ділянки площею 0,2514 га, що розташованана території с. Ксаверівка, Ксаверівської сільської ради народних депутатів Васильківського району м. Києва. Копія свідоцтва про право на спадщину за законом від 01.12.2010 року до позовної заяви додається.
Заяву про прийняття спадщини нами було подано у встановленому порядку до Шістнадцятої Київської державної нотаріальної контори.
В нотаріальній конторі відмовляються видати свідоцтво про право на спадщину відносно даної земельної ділянки, оскільки, як вони стверджують у спадкоємця, не виникло право власності на дану земельну ділянку. Також рекомендують звернутися до суду для вирішення данного питання. Копія відповіді Шістнадцятої нотаріальної контори додається.
Вважаємо, що суд повинен визнати за нами право власності у порядку спадкування на вказану на вище зазначену земельну ділянку.

Обгрунтування та підстави позовних вимог.

До нашого батька перейшло право власності у порядку спадкування на земельну ділянку, що складається із 1/3 частини земельної ділянки площею 0,2514 га, що розташована на території с. Ксаверівка, Ксаверівської сільської ради народних депутатів Васильківського району м. Києва.
Дану обставину підтверджує свідоцтво про право на спадщину за законом, копія якого додана до позовної заяви.
В нас, Майборода Олексія Михайловича та Калініченко Марії Михайлівни існує право на успадкування земельної ділянки, що складається із 1/3 частини земельної ділянки площею 0,2514 га, що розташованана території с. Ксаверівка, Ксаверівської сільської ради народних депутатів Васильківського району Київської області. Вважаємо дану обставину підтвердженою.
Право на звернення до суду із позовом про визнання права власності порядку спадкування випливає з наступного:
Відповідно до ст.ст. 1216 – 1218, 1258, 1261, 1268 ЦК України, де зазначено, що спадкуванням є перехід прав та обов’язків від фізичної особи, яка померла, до інших осіб.
Спадкування може здійснюватися за законом. До складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. Спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини. Визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном.
Хочемо зазначити, що факт прийняття спадщини вважаємо доведеним.
Право на успадкування частини вище зазначеної земельної ділянки ніким, зокрема відповідачем, не заперечується.
Таким чином, оцінюючи в сукупності наявні по справі докази, враховуючи, що спадщина нами прийнята, факт належності спірної земельної ділянки нашому померлому батьку документально підтверджений доказами, вважаємо що суд повинен прийняти рішення про визнання за нами права власності на земельну ділянку, що складається із 1/3 частини земельної ділянки площею 0,2514 га, що розташованана території с. Ксаверівка, Ксаверівської сільської ради народних депутатів Васильківського району Київської області.

ПОЗОВНІ ЗАЯВИ — СПАДКОВІ СПОРИ.

ІІІ. Зміст позовних вимог.

Відповідно до ст.. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку звернутися за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Статтею 16 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового права та інтересу.
Зважаючи на ту обставину, що наші права виникли з однієї підстави, а саме смерті батька, предметом спору є однорідні права, вважаємо за можливе подачі позову спільно у відповідності до ст. 32 ЦПК.
Виходячи з вище викладеного та керуючись..3, 32, 107,118, 119 ЦПК України,

ПРОШУ:

1) Прийняти дану позовну заяву до провадження.
2) Визнати за мною Калініченко Марія Михайлівною право власності у порядку спадкування на ½ земельної ділянки, що складається із 1/3 частини земельної ділянки площею 0,2514 га, що розташована території с. Ксаверівка, Ксаверівської сільської ради народних депутатів Васильківського району Київської області та залишилася після смерті Майбороди Михайла Григоровича.
3) Визнати за мною Майборода Олексій Михайловичем право власності у порядку спадкування на ½ земельної ділянки, що складається із 1/3 частини земельної ділянки площею 0,2514 га, що розташована території с. Ксаверівка, Ксаверівської сільської ради народних депутатів Васильківського району Київської області та залишилася після смерті Майбороди Михайла Григоровича.

СУДОВА ПРАКТИКА — ПИТАННЯ СПАДКУВАННЯ.

Додатки:
1) Копія свідоцтва про смерть Майбороди Михайла Михайловича.
2) Копія свідоцтва про народження Майбороди Олексіяя Михайловича.
3) Копія свідоцтва про народження Майбороди Марії Михайлівни.
4) Копія свідоцтва про одруження Калініченко марії Михайлівни.
5) Копія свідоцтва про право на спадщину за законом.
6) Копія листа Шістнадцятої Київської державної нотаріальної контори.
7) Оригінал документу про сплату судового збору.
8) Копія позовної заяви для відповідача.

01.10.2012 р. _____________ (Майборода О.М.)
_____________ (Калініченко М.М.)

Адвокат по спадкових питаннях в місті Київ на російській мові.

Про автора Адвокат Київ

Адвокат спадкування, нерухомість та сімейні спори. Юрист по спадкових питаннях, питаннях повязаних з нерухомістю та сімейними спорами. Юридичні консультації адвокатів та юристів: спадкове право, спори щодо нерухомості та поділу майна в Україні та Києві.
Опубліковано у Позовна заява, Спадкування | Теґи: , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *