Розподіл обов’язків по кредитному договору між колишнім подружжям

 Розподіл обов’язків по кредитному договору між колишнім подружжям

Юридична консультація: розподіл обов’язків по кредитному договору між подружжям

Питання клієнта до юриста (адвоката) по сімейним справам (сімейні спори) стосовно розподілу обов’язків по кредитному договору між колишнім подружжям:

Доброго дня! У мене така ситуація: з чоловіком розлучилися пів року тому. У шлюбі ми брали кредит – 50 000 грн на наші спільні витрати. Кредит оформлений на мене. У мене не вистачає коштів, щоб робити своєчасні виплати у повному розмірі згідно договору, за рахунок цього нараховуються штрафні санкції. Чи можу я подати до суду, для розподілу кредиту між нами двома?

Відповідь юриста по сімейним справам (сімейні спори)

Якщо кредит був одержаний одним із подружжя в інтересах сім’ї для сумісних потреб, і після розлучення не можете дійти згоди, щодо виплат коштів по кредитному договору, Ви маєте право звернутись із позовною заявою до суду про розподіл обов’язків по кредиту.

У разі необхідності звернення до суду питання щодо розподілу обов’язків по кредитному договору між колишнім подружжям регулюється наступними нормами законодавства України:

Відповідно до ч. 3 ст. 61 Сімейного Кодексу України (Об’єкти права спільної сумісної власності): якщо одним із подружжя укладено договір в інтересах сім’ї, то гроші, інше майно, в тому числі гонорар, виграш, які були одержані за цим договором, є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Відповідно до ст. 65 Сімейного Кодексу України (Право подружжя на розпоряджання майном, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя): Дружина, чоловік розпоряджаються майном, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, за взаємною згодою. При укладенні договорів одним із подружжя вважається, що він діє за згодою другого з подружжя. Дружина, чоловік має право на звернення до суду з позовом про визнання договору недійсним як такого, що укладений другим із подружжя без її, його згоди, якщо цей договір виходить за межі дрібного побутового. Для укладення одним із подружжя договорів, які потребують нотаріального посвідчення і (або) державної реєстрації, а також договорів стосовно цінного майна, згода другого з подружжя має бути подана письмово. Згода на укладення договору, який потребує нотаріального посвідчення і (або) державної реєстрації, має бути нотаріально засвідчена. Договір, укладений одним із подружжя в інтересах сім’ї, створює обов’язки для другого з подружжя, якщо майно, одержане за договором, використане в інтересах сім’ї.

Відповідно до ст. 70 Сімейного Кодексу України: Розмір часток майна дружини та чоловіка при поділі майна, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Дякуємо, що звернулися у нашу юридичну консультацію у м. Київ

З повагою ЮК “ДОМПРАВО”

Стаття ” Розподіл обов’язків по кредитному договору між колишнім подружжям” російською мовою…

Сімейні питання та суперечки. Адвокат. Юрист. Юридичні послуги та допомога.

Юридичні консультації по сімейних суперечках і сімейних питаннях.

Судова практика сімейні суперечки.

Позовні заяви: сімейні суперечки

 

Про автора Адвокат Київ

Адвокат спадкування, нерухомість та сімейні спори. Юрист по спадкових питаннях, питаннях повязаних з нерухомістю та сімейними спорами. Юридичні консультації адвокатів та юристів: спадкове право, спори щодо нерухомості та поділу майна в Україні та Києві.
Опубліковано у Сімейне право, Юридична консультація | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *