Припинення стягнення аліментів на дорослу дитину, що припинила навчання.

Юридична консультація щодо припинення стягнення аліментів.

Доброго дня із мене стягуються аліменти на утримання повнолітнього сина. Під час судового розгляду справи про стягнення аліментів на повнолітню дитину, моєму сину було 19 років на він навчався в університеті на 2 курсі.

На даний момент, син закінчив навчання, але віку 23 років, по які йдеться у рішення суду не досягнув.

Відповіді, які ви можете отримати в юриста адвоката щодо припинення стягнення аліментів.

Чи потрібно мені й на далі сплачувати аліменти?

Ні, продовжувати сплачувати аліменти на дитину яка не досягла віку 23 років, але закінчила навчання не потрібно.

Відповідно до ч. 2, ст. 199 Сімейного кодексу України, право на утримання припиняється у разі припинення навчання, тобто як тільки Ваша дитина отримає атестат, або будь-який інший документ (це може бути довідка про закінчення навчання) із Вас знімається обов’язок про її обов’язкове утримання.

 Як саме припиняється стягнення на аліменти на утримання повнолітньої дитини?

Стягнення припиняється на підставі рішення суду про припинення стягнення аліментів на повнолітню дитину.

 Хто повинен звернутися до суду із заявою про припинення стягнення аліментів на повнолітню дитину?

Із цією завою до суду повинна звернутися заінтересована особа, у більшості випадків це боржник, тобто той хто аліменти платить.

 Як довести що моя повнолітня дитина і справді припинила навчання?

Довести дану обставину можна на підставі документу, що це підтверджує. Якщо у Вас немає самостійно змоги його отримати, Ви можете звернутися до суду із відповідним клопотанням про його витребування.

 Коли потрібно звертатися до суду із заявою про припинення стягнення аліментів на повнолітню дитину?

Із заявою до суду про припинення стягнення аліментів на повнолітню дитину Ви маєте право звернутися до суду із моменту фактичного припинення навчання Вашою повнолітньою дитиною.

 Коли саме реально припиниться стягнення аліментів?

Стягнення аліментів припиниться з моменту припинення навчання Вашої повнолітньої дитини.

 Що робити після рішення суду про припинення стягнення аліментів на повнолітню дитину?

Після суду Вам потрібно буде отримати рішення суду, що набрало законної сили та віднести (або відправити поштою) у виконавчу службу. Після чого виконавець, що веде Вашу справу винесе постанову про закінчення виконавчого провадження відносно Вас як боржника.

Про автора Адвокат Київ

Адвокат спадкування, нерухомість та сімейні спори. Юрист по спадкових питаннях, питаннях повязаних з нерухомістю та сімейними спорами. Юридичні консультації адвокатів та юристів: спадкове право, спори щодо нерухомості та поділу майна в Україні та Києві.
Опубліковано у Сімейне право, Юридична консультація, Юридична консультація адвоката по сімейному праву. | Теґи: , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

4 коментарі до Припинення стягнення аліментів на дорослу дитину, що припинила навчання.

  1. Igor коментує:

    Доброго дня ,підкажіть чи можу я в судовому порядку зобов’язати надавати мені відомості про навчання в певному хронологічному порядку до досягнення дитиною 23 років?

    • Адвокат Київ коментує:

      Добрий день. Як зрозуміло з Вашого запитання мова йде про те, що з когось стягують аліменти у звязку з навчанням дитини. Якщо з Вас стягують аліменти вже по існуючому рішенню суду, а Ви сумніваєтеся, що вони мають цільовий характер витрачання, то краще підіть до адвоката і дайте запит чи навчається дити на в вузі на даний момент.
      Дякую за питання. Якщо є уточнення можете уточнити запитання.

  2. Володимир коментує:

    А хто компенсує період стягнення аліментів, як що судове рішення буде винесено не відразу?

    • Адвокат Київ коментує:

      Добрий день. Відповідно до законодавства України аліменти присуджуються з моменту подачі позову про стягнення аліментів (Заяви).
      Відповідно з цього моменту платник аліментів і повинен їх сплатити.
      Дякую за запитання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *