Припинення права користування квартирою при розлученні

Припинення права користування квартирою при розлученні

Питання клієнта стосовно:

Припинення права користування квартирою при розлученні

Доброго дня! З 2006 р. по 2014 р. я перебувала у шлюбі. Під час шлюбу мене було зареєстровано у квартирі. Власником квартири є мій колишній чоловік. У квартирі я зареєстрована та проживаю по сьогоднішній день. Протягом остатніх місяців колишній чоловік  перешкоджає мені у користуванні квартирою, виносить мої речі на вулицю, мотивуючи тим, що я не маю право проживати у його квартирі. Нещодавно, мій чоловік подав до суду позовну заяву про припинення мого права користування квартирою, оскільки після розірвання шлюбу я не є членом його сім’ї. Чи має колишній чоловік правові підстави для припинення мого права користування квартирою? На сьогоднішній день я не маю іншого місця проживання.

Відповідь юриста стосовно:

Припинення права користування квартирою при розлученні

Доброго дня! Положеннями ст. 156 ЖК Української РСР, надано право членам сім’ї власника житлового будинку (квартири), які проживають разом з ним у будинку (квартирі), що йому належить, право користування цим приміщенням нарівні з власником будинку (квартири), якщо при їхньому вселенні не було іншої угоди про порядок користування цим приміщенням.

Припинення сімейних відносин з власником будинку (квартири) не позбавляє їх права користування займаним приміщенням. Якщо немає угоди між власником будинку (квартири) і колишнім членом його сім’ї про безоплатне користування житловим приміщенням плата за користування житловим приміщенням у будинку (квартирі), що належить громадянинові на праві приватної власності, встановлюється угодою сторін.

Відповідно до ч.3 ст. 64 ЖК Української РСР, якщо особи, зазначені в ч.2 цієї статті, перестали бути членами сім’ї наймача, але продовжують проживати в займаному житловому приміщенні, вони мають такі ж права і обов’язки, як наймач та члени його сім’ї.

Таким чином, припинення сімейних відносини між вами та колишнім чоловіком не може бути підставою для припинення вашого права користування квартирою, оскільки частиною 2 статті 156 ЖК України та частиною 2 ст. 405 ЦК України, захищені права члена сім’ї (колишнього члена сім’ї) і в даному випадку право користування може бути припинено лише шляхом визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням.

Стаття “Припинення права користування квартирою при розлученні” російською мовою…

Про автора Адвокат Київ

Адвокат спадкування, нерухомість та сімейні спори. Юрист по спадкових питаннях, питаннях повязаних з нерухомістю та сімейними спорами. Юридичні консультації адвокатів та юристів: спадкове право, спори щодо нерухомості та поділу майна в Україні та Києві.
Опубліковано у Нерухомість, Сімейне право, Юридична консультація | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *