Право на оскарження заповіту

Право на оскарження заповіту

Питання клієнта;

право на скарження заповіту

 Доброго дня! В травні 2015 року померла моя мати! Після її смерті відкрилась спадщина у вигляді квартири. Квартира була отримана моєю матір’ю на підставі договору купівлі продажу. За життя мати склала заповіт на мого племінника, з якого вбачається, що племінник успадковує квартиру після смерті матері. Я пенсіонерка, зареєстрована у квартирі все життя доглядала за матір’ю, з невідомих мені причин мати заповіла племіннику квартиру, який у свою чергу не приділяв матері належної уваги, чи маю я право на квартиру в порядку спадкування?

Відповідь юриста;

право на оскарження заповіту

Доброго дня! Частиною першою статті 1241 Цивільного кодексу України, передбачено, що малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов’язкова частка).

Таким чином, оскільки ви є повнолітня непрацездатна дитина спадкодавця, ви маєте право обов’язкову частку спадкового майна незалежно від змісту заповіту!

Частиною 1 та 2 статті 1269 Цивільного кодексу України передбачено, що спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини. Заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто.

Як вбачається зі статті 1270 Цивільного кодексу України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Отже, Вам необхідно в шестимісячний термін звернутись до нотаріальної контри з заявою про прийняття спадщини.

право на оскарження заповіту

Стаття “Право на оскарження заповіту” російською мовою…

Про автора Адвокат Київ

Адвокат спадкування, нерухомість та сімейні спори. Юрист по спадкових питаннях, питаннях повязаних з нерухомістю та сімейними спорами. Юридичні консультації адвокатів та юристів: спадкове право, спори щодо нерухомості та поділу майна в Україні та Києві.
Опубліковано у Спадкування, Юридична консультація | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *