Позовна заява про вселення, про усунення перешкод користування квартирою, про встановлення порядку користування квартирою, про зобов’язання надати правовстановлюючі документи

Позовна заява вселення виселення

Позовна заява про вселення, про усунення перешкод користування квартирою, про встановлення порядку користування квартирою, про зобов’язання надати правовстановлюючі документи

До Оболонського районного суду м. Києва

 Позивач 1.

Адвокатська Юлія Сергіївна

Місце реєстрації:

Пл.. Дружби Юристів, буд № 1, кв. 11, м. Київ, 04210

ТЕЛЕФОН

Адреса для кореспонденції:

Вул. М.Коні 10-А, кв. 197, м. Київ, 034311

Позивач 2.

Адвокатський Сергій Семенович

Місце реєстрації:

Пл.. Дружби Юристів, буд № 1 кв. 11, м. Київ, 04340

ТЕЛЕФОН

Адреса для кореспонденції:

Вул. М.Коні 10-А, кв. 197, м. Київ, 04211

Відповідач.

Адвокатський Олег Семенович

Пл.. Дружби Народів, буд № 55, кв. 11, м. Київ, 04434

ТЕЛЕФОН

АДВОКАТ ПО КВАРТИРНИХ ПИТАННЯХ

 

ПОЗОВНА ЗАЯВА

(про вселення, про усунення перешкод користування квартирою, про встановлення порядку користування квартирою, про зобов’язання надати правовстановлюючі документи)

 І. Обставини справи.

Мені, Адвокатському Сергій Семеновичу та Адвокатській Юлії Сергіївні належить на праві власності по  ¼ квартири, що знаходиться за адресою: м. Київ, площа Дружби Юристів, буд. 1 кв. 11.. Дана квартира належить нам на підставі Свідоцтва про право власності на житло, що видане КП «Служба замовника житлово-комунальних послуг» Оболонського району міста Києва від 10.10.2006 року, згідно з розпорядженням від 10.10.2006 року за № 0000, зареєстрованого в Київському міському бюро технічної інвентаризації 56 жовтня 2006 ро  ку, записане в реєстрову книгу за № 6923.

ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ — КВАРТИРНІ ПИТАННЯ.

Дана квартира складається з двох жилих кімнат, загальною площею 150,99 кв.м. в тому числі жилою площею 29,80 кв. м.

Вище вказане свідоцтво про право власності на житло знаходиться у відповідача в даній справі. Дану обставину підтверджує лист з Управління житлово-комунального господарства від 105.09.2013 року, який надісланий на звернення щодо отримання дублікату правовстановлюючого документа на вище вказану квартиру.

СУДОВА ПРАКТИКА ПО НЕРУХОМОСТІ.

Копія листа Управління житлово-комунального господарства від 05.09.2013 року № 3656 додається.

Зареєстровані в квартирі ми і відповідач по справі та його син Правознавченко Андрій Олегович.

Копія довідки форми 3 до позовної заяви додається.

Співвласником ½ частини квартири, що знаходиться за адресою: м. Київ, площа Дружби Юристів, буд. 1, кв. 11.. є відповідач у справі.

З серпня 2012 року у нас виникла потреба у користуванні квартирою, що належить нам на праві часткової власності.

Але незважаючи на той факт, що квартира належить нам на праві власності відповідач перешкоджає нам в користуванні своєю власністю.

Для вирішення питання щодо усунення прешкод у користуванні вказаною квартирою ми  зверталися до органів прокуратури, органів міліції.

Копія листів до органів міліції та прокуратури додається.

Копія відповіді органів міліції та прокуратури додається.

Крім того бажаючи на власний розсуд розпорядитися нашими частками власності ми пробували отримати правовстановлюючі документи на вище вказану квартиру в відповідача ,ми направляли йому листа  з вимогою про надання свідоцтва про право власності.

ПОЗОВНІ ЗАЯВИ КВАРТИРНІ ПИТАННЯ.

Копія листа з поштовим документом про відправку додається.

Вважаємо, що суд повинен захисти наше право на користування та розпорядження даною квартирою, шляхом усунення перешкод у користуванні квартирою, встановлення порядку користування даною квартирою, зобов’язанням відповідача надати оригінал свідоцтва про право власності на квартиру, що видане КП «Служба замовника житлово-комунальних послуг» Оболонського району міста Києва від 10.10.2006 року, згідно з розпорядженням від 10.10.2006 року за № 3076, зареєстрованого в Київському міському бюро технічної інвентаризації 19 жовтня 2006 року, записане в реєстрову книгу за № 6923.

 ІІ. Обгрунтування та підстави позовних вимог.

Ми є співвласниками квартири, що знаходиться за адресою: м. Київ, площа Дружби Юристів, буд. 1, кв. 11..

Дана обставина може бути підтверджена свідоцтвом про право власності, що знаходиться у відповідача у справі.

Ми маємо право вимагати, як співвласники ½ вище вказаної квартири, усунення перешкод у користуванні нею та надання нам свідоцтва про право власності на неї .

Право користування квартирою порушується відповідачем і дану обставину вважаємо доведеною згідно доказів перелічених вище.

Також вважаємо доведеною обставину неправомірного ненадання  нам свідоцтва про право власності на квартиру, що видане КП «Служба замовника житлово-комунальних послуг» Оборонського району міста Києва від 10.10.2006 року, згідно з розпорядженням від 10.10.2006 року за № 3076, зареєстрованого в Київському міському бюро технічної інвентаризації 19 жовтня 2006 року, записане в реєстрову книгу за № 4673.

Відповідно до вимог ч.1 ст. 391 Цивільного кодексу України, власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.

Також у статті 41 Конституції України вказано, що кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності.

Відповідно до ст. 155 Житлового кодексу України, жилі будинки (квартири), що є у приватній власності громадян, не може бути в них вилучено, власника не може бути позбавлено права користування жилим будинком (квартирою), крім випадків, установлених законодавством Союзу РСР і Української РСР.

Вважаємо правомірною вимогу про надання нам у користування кімнати меншого розміру, а саме площею 111,8 кв.м. 

Вказана квартира складається з двох жилих кімнат площею 18 кв. м. та 11,8 кв. м..

Надання даної кімнати нам у користування не порушує права відповідача як співаника даної квартири.

Домовитися про використання даної квартири по згоді неможливо.

Згідно ч. 3 ст. 358 ЦК України, співвласники можуть домовитися про порядок володіння та користування майном, що є їхньою спільною частковою власністю.

Відповідно до статті 150 ЖК України громадяни, які мають у приватній власності будинок (частину будинку), квартиру, користуються ним (нею) для особистого проживання і проживання членів їх сімей і мають право розпоряджатися цією власністю на свій розсуд: продавати, дарувати, заповідати, здавати в оренду, обмінювати, закладати, укладати інші не заборонені законом угоди.

ІІІ. Зміст позовних вимог.

Відповідно до ст.. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку звернутися за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Статтею 16 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового права та інтересу.

Виходячи з вище викладеного та керуючись..3, 32, 107,118, 119 ЦПК України,

 ПРОШУ:

 Прийняти дану позовну заяву до провадження.

 1. Вселити Адвокатську Юлію Сергіївну, 12.55.1992 року народження та Адвокатського Сергія Семеновича, 55.04.2071  року народження в квартиру, що знаходиться за адресою: м. Київ, площа Дружби Народів, буд. 8, кв. 11..
 2. Зобов’язати Адвокатського Олега Семеновича не чинити перешкоди у користуванні квартирою, що знаходиться за адресою: м. Київ, площа Дружби Юристів, буд. 1, кв. 11.. нам Адвокатську Юлію Сергіївну та Адвокатського Сергія Семеновича.
 3. Встановити наступний порядок користування квартирою, що знаходиться за адресою: м. Київ, площа Дружби Юристів, буд. 1, кв. 11..:

Адвокатський Сергій Семенович та Адвокатська Юлія Сергіївна користуються кімнатою в даній квартирі розміром: 11,8 кв.м.

Адвокатський Олег Семенович та Правознавченко Андрія Олеговича користуються кімнатою 18 кв.м.

 1. Зобов’язати Адвокатсого  Олега Семеновича надати свідоцтво про право власності на квартиру, що видане КП «Служба замовника житлово-комунальних послуг» Оборонського району міста Києва від 10.10.2005 року, згідно з розпорядженням від 10.10.2006 року за № 3076, зареєстрованого в Київському міському бюро технічної інвентаризації 19 жовтня 2006 року, записане в реєстрову книгу за № 6923.
 2. Судові витрати покласти на відповідача.

Додатки:

 1. Копія листа Управління житлово-комунального господарства від 05.09.2013 року № 340
 2. Копія довідки форми 3.
 3. Копія листів до органів міліції.
 4. Копія листів до прокуратури.
 5. Копія відповіді органів міліції..
 6. Копія відповіді прокуратури.
 7. Копія листа до відповідача про отримання правовстановлюючого документу.
 8. Копія поштового документу про відправку листа відповідачу.
 9. Оригінал документу про сплату судового збору.
 10. Копія позовної заяви з додатками.

___ жовтня 2013                                                       _____________ Ю.С.Адвокатський

_____________   С.С. Адвокатська

 

Про автора Адвокат Київ

Адвокат спадкування, нерухомість та сімейні спори. Юрист по спадкових питаннях, питаннях повязаних з нерухомістю та сімейними спорами. Юридичні консультації адвокатів та юристів: спадкове право, спори щодо нерухомості та поділу майна в Україні та Києві.
Опубліковано у Нерухомість, Позовні заяви по нерухомості, Позовна заява | Теґи: , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *