Позовна заява про визнання недійсним приватизації квартири

Зразок позовної заяви про визнання недійсним розпорядження про приватизацію квартири та свідоцтва про право власності на житло

 Дана позовна заява про визнання недійсним (скасування) приватизації квартири написана в справі, коли зареєстровані особи приватизували квартиру без врахування постійно проживаючого з ними члена їхньої сім’ї. Даний приклад позовної заяви буде цікавий тим, хто цікавиться питаннями приватизації квартир та скасування незаконної приватизації квартири.

  ПОЗОВНІ ЗАЯВИ ПО НЕРУХОМОСТІ…..

Києво-святошинський районний суд Київської області

03170, м. Київ, вул. Мельниченка 1.

 Юридичні консультації по приватизації квартири….

Позивач

Відповідач 1.

 Відповідач 2

 Відповідач 3

 Відповідач 4

Чабанівська Селищна рада

Вул. Машинобудівників, буд. 4, кв. 113, смт. Чабани, Києво-Святошинський район, Київська область, 08162

email: невідомий

тел. невідомий

 Приватизація квартири під ключ в місті Київ

ПОЗОВНА ЗАЯВА

(про визнання недійсним розпорядження про приватизацію та свідоцтва про право власності на житло)

 І. Обставини справи викладені в позовній заяві.

Я, Позивач, проживаю з 0000 року, за адресом Київська область, Києво-Святошинський район, с.м.т. Чабани, вул. Машинобудівників, буд.00, кв. 000.

Доказами даної обставини можуть бути свідки. Заява про виклик свідків буде подана на підготовчому судовому засіданні.

На даний момент мені стало відомо, що вище вказана квартира була приватизована згідно з розпорядження (наказом) від 00.00.0000 року № 00 органу приватизації Чабанівської селищної ради народних депутатів Відповідач 1 (моїм сином), Відповідач 2 (матір’ю мого покійного чоловіка), Відповідач 4(моєю внучкою).

Мій син Учень Олег Миколайович, постійно стверджував, що я маю право на проживання в даній квартирі, та можу право на її приватизацію.

Судова практика чому скасовують приватизацію квартири….

Про приватизацію даної квартири, я довідалася випадково.

Про приватизацію вище вказаної квартири було видано свідоцтво про право власності на житло від 00.00.0000 року.

Належно засвідчена копія свідоцтва додається. Оригінал свідоцтва знаходиться  в Відповідач 1.

Відповідач 1, Відповідач 2, Відповідач 3 на момент приватизації в квартирі не проживали.

Юридичні консультації по нерухомості….

Доказами даної обставини можуть бути свідки. Заява про виклик свідків буде подана на підготовчому судовому засіданні.

Вважаю, що дана приватизація вище вказаної квартири проведена незаконно, і є такою що порушує мої права та підлягає скасуванню.

В теперішній час іншими судами України, за моїми заявами не розглядаються справи з аналогічними позовними вимогами приводу визнання розпорядження № 00 від 00 липня 0000 року про приватизацію спірної квартири та видане на його підставі свідоцтво про право власності на житло від 00 липня 0000 року на квартиру за адресом за адресом Київська область, Києво-Святошинський район, с.м.т. Чабани, вул. Машинобудівників, буд. 0 кв. 000 на ім’я відповідачів недійсним

Також мною понесено витрати у розмірі судового збору, 768 грн. 40 коп.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. 4, 19 ЦПК України та ст. 110, 112 СК України, –

Послуги адвоката в місті Київ по питаннях нерухомого майна…

Обґрунтування та підстави позовних вимог.

Я постійно проживаю в будинку за адресом Київська область, Києво-Святошинський район, с.м.т. Чабани, вул. Машинобудівників, буд. 00, кв. 00.

Дана обставина вважаю буде підтверджена під час судового розгляду справи.

Як постійний мешканець квартири, що знаходиться за адресом: Київська облась, Києво-Святошинський район, с.м.т. Чабани, вул. Машинобудівників, буд. 0, кв. 0000 я маю право на її приватизацію.

Судова практика з приводу нерухомості….

Відповідно до ст. 345 ЦК України фізична або юридична особа може набути право власності у разі приватизації державного майна та майна, що є в комунальній власності. Приватизація здійснюється у порядку, встановленому законом.

Згідно ст. 8 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» приватизація державного житлового фонду здійснюється уповноваженими на це органами, створеними місцевою державною адміністрацією, та органами місцевого самоврядування, державними підприємствами, організаціями, установами, у повному господарському віданні або оперативному управлінні яких знаходиться державний житловий фонд.

Відповідно до п. 4 статті 5 ЗУ «Про Приватизацію державного житлового фонду» право  на  приватизацію  квартир  (будинків)   державного житлового   фонду  з  використанням  житлових   чеків    одержують громадяни  України,  які  постійно  проживають  в  цих   квартирах (будинках)   або  перебували  на  обліку  потребуючих   поліпшення житлових умов до введення в дію цього Закону.

Приватизація квартири, що знаходиться за адресом Київська облась, Києво-Святошинський район, с.м.т. Чабани, вул. Машинобудівників, буд. 0, кв. 00. Порушує мої права як особи, що постійно в ній проживає.

Станом на час подачі заяви та видачу розпорядження про приватизацію квартира АДРЕСА_1 приватизація здійснювалась у відповідності до Закону «Про приватизацію державного житлового фонду» та положень наказу Державного комітету України по житлово-комунальному господарству від 15 вересня 1992 року № 56 «Про затвердження Положення про порядок передачі квартир (будинків) у власність громадян» (із змінами, внесеними згідно з наказом Держжитлокомунгоспу від 05 серпня 1994 року № 72).

Згідно з пунктом 00 Наказу № 00 передача займаних квартир (будинків) здійснюється в приватну (для одиноких наймачів) та у спільну (сумісну або часткову) власність за письмовою згодою всіх повнолітніх (віком від 18 і більше років) членів сім’ї з обов’язковим визначенням уповноваженого власника квартири (будинку). До членів сім’ї наймача включаються лише громадяни, які постійно мешкають у квартирі (будинку) разом з наймачем або за яким зберігається право на житло.

Хочу зауважити, що на момент приватизації спірної квартири я постійно в ній проживала.

Мене протиправно не включено в учасники приватизації квартири за адресом Київська область, Києво-Святошинський район, с.м.т. Чабани, вул. Машинобудівників, буд. 00, кв. 0000.

Дане твердження випливає з того, що я постійно проживала у вище вказаній квартирі, приватизація даної квартири відбулася без моєї згоди, дана приватизація відбулася всупереч вимогам законодавства України.

Виходячи з аналізу змісту Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» у поєднанні з нормами статей 16961 ЖК Українистатті 29 ЦК України місцем постійного проживання особи є жиле приміщення, в якому особа постійно проживає, має передбачені статтею 64 ЖК України права користування цим приміщенням і на яке за особою зберігається це право і при тимчасовій відсутності, а відтак і право на приватизацію  разом з іншими членами сім’ї.

Позовна заява про скасування приватизації квартири недійсною на російській.

ІІІ. Судова практика з даного питання

Позиція щодо підстав викладених в даній позовній заяві підтверджуються в Постанові Верховного Суду України від 17 жовтня 2018 року у справі № справа № 376/2360/16-ц, де зазначено, що Виходячи з аналізу змісту Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» у поєднанні з нормами статей 16961 ЖК Українистатті 29 ЦК України місцем постійного проживання особи є жиле приміщення, в якому особа постійно проживає, має передбачені статтею 64 ЖК України права користування цим приміщенням і на яке за особою зберігається це право і при тимчасовій відсутності, а відтак і право на приватизацію  разом з іншими членами сім’ї.

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/77197463

IV. Зміст позовних вимог

На підставі вищевказаного, керуючись ст.ст. 5, 8 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду», 16961 ЖК України, статті 16, 29 ЦК України, статтею 64 ЖК України, , ст.ст. 4, 95, 175, 177 ЦПК України, –

 ПРОШУ:

  1. Прийняти дану позовну заяву до проавдження.

  2. Витребувати з Чабанівської селищної ради приватизаційну справу щодо квартири за адресою Київська область, Києво-Святошинський район, с.м.т. Чабани, вул. Машинобудівників, буд. 0, кв. 000.

  3. Визнати розпорядження № 00 від 00 липня 0000 року про приватизацію спірної квартири та видане на його підставі Органом приватизації Чабанівської селищної ради народних депутатів свідоцтво про право власності на житло від 00 липня 0000 року на квартиру с.м.т. Чабани, вул. Машинобудівників, буд. 0, кв. 000 на ім’я Відповідач 1, Відповідач 2, Відповідач 2  недійсним.

Додатки:

  1. Належно засвідчена копія свідоцтва про право власності на житло.

  2. Оригінал квитанції про сплату судового збору.

  3. Чотири копії позовної заяви з додатками.

«___» липня 2019 року                                      ____________ Позивач А.А.

Про автора Адвокат Київ

Адвокат спадкування, нерухомість та сімейні спори. Юрист по спадкових питаннях, питаннях повязаних з нерухомістю та сімейними спорами. Юридичні консультації адвокатів та юристів: спадкове право, спори щодо нерухомості та поділу майна в Україні та Києві.
Опубліковано у Нерухомість, Позовні заяви по нерухомості, Позовна заява | Теґи: , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *