Позовна заява про визнання договору оренди житлового приміщення частково недійсним

ПОЗОВНА ЗАЯВА — ОСПОРЕННЯ ДОГОВОРУ ОРЕНДИ ЖИТЛА.

ПОЗОВНА ЗАЯВА СТОСУЄТЬСЯ ВИПАДКУ, КОЛИ ОСОБА ОСПОРЮЄ ДОГОВІР ОРЕНДИ ЖИТЛА (ЧИ ІНШОЇ НЕРУХОМОСТІ) ОСКІЛЬКИ ВВАЖАЄ, ЩО ВІН НЕ СПРАВЕДЛИВИЙ І СУПЕРЕЧИТЬ ЗАКОНОДАВСТВУ УКРАЇНИ.

До Дарницького районного суду м. Києва

 Позивач:

Правова Тетяна Василівна

02099, м. Київ, вул. Волго-Донська, 75 кв. 47

Відповідач:

Комунальне підприємство “Юридичне Господарство Дарницького району міста Києва”

02096, м. Київ, вул. Заслонова, 3

код ЄДРПОУ 14315687

ТЕЛ. 566-16-01

ПОЗОВНА ЗАЯВА

(про визнання недійсним правочину)

І. Обставини справи.

01.03.2011 року між Юридичним комунальним підприємством “Господар” Дарницького району м. Києва та Правовою Тетяною Василівною укладено договір оренди житлового приміщення, відповідно до якого мені надано у користування квартиру № 457 будинку № 755 по вул. Волго-Донській у місті Києві.

Копі договору додається.

Дана квартира є комунальною власністю.

В п.2.2.5. вище вказаного договору зазначено, що я зобов’язана звільнити житлове приміщення після закінчення терміну дії договору, без попередження та пролонгованості.

Вказаний пункт включений в даний договір всупереч законодавству України і істотно порушує мої права як орендодавця комунального майна і суперечить законодавству України.

Вважаю, що договір оренди житлового приміщення від 01.03.2011 року № 4/20511 повинен бути визнаний частково недійсним в частині: а саме в тій частині, що я зобов’язана звільнити житлове приміщення після закінчення терміну дії договору, без попередження та пролонгації.

ІІ. Обґрунтування та підстави позовних вимог.

П. 26.5 договору оренди житлового приміщення від 01.03.2061 року №4/2011 укладений між мною та відповідачем суперечить законодавству України.

Оскільки вказаним пунктом договору заборонена його пролонгація він суперечить вимогам законів України, а саме:

Цивільним кодексом України встановлено, що наймач, який належно виконує свої обов’язки за договором найму, після спливу строку договору має переважне право перед іншими особами на укладення договору найму на новий строк (частина перша статті 777).

Водночас, Закон України «Про оренду державного та комунального майна», що є спеціальним та регулює організаційні відносини, пов’язані з передачею в оренду саме державного та комунального майна ( хочу зазначити, що дана квартира є комунальною власністю), визначає, що після закінчення терміну договору оренди орендар, який належним чином виконував свої обов’язки за договором, має переважне право, за інших рівних умов, на укладення договору оренди на новий термін, крім випадків, якщо орендоване майно необхідне для потреб його власника. У разі якщо власник має намір використовувати зазначене майно для власних потреб, він повинен письмово попередити про це орендаря не пізніше ніж за три місяці до закінчення терміну договору (частина третя статті 17).

Всі обов’язки мною виконувалися належним чином.

Оскільки П. 2.2.5 договору оренди житлового приміщення від 01.03.2011 року №4/2011 укладений між мною та відповідачем суперечить законодавству України він повинен бути визнаний частково недійсним.

У ст. 203 ЦК, в якій визначено основні критерії чинності  правочину, зазначено, що зміст  правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також моральним засадам суспільства.

Згідно з  ч.  1 ст.  215 ЦК ( 435-15 ) недодержання сторонами або стороною  в  момент  вчинення  правочину  вимог,  встановлених частинами  1 – 3,  5,  6 ст.  203 ЦК), як правило, має наслідком визнання правочину недійсним.

ІІІ. Зміст позовних вимог.

Зважаючи на вище наведене, керуючись  статтею 1,3,15, 36, ч. ст.. 114, 118,119  Цивільного Процесуального кодексу України,

 ПРОШУ:

  1. Прийняти позовну заяву до провадження;
  2. Визнати частково недійсним договір купівлі-продажу в частині пункту 2.2.5, а саме звільнення житлового приміщення після закінчення терміну договору  дії договору без попередження та пролонгації.
  3. Судові витрати покласти на відповідача.

 Додатки:

  1. Договір оренди житлового приміщення від 01.06.2051 року № 4/2011
  2. Оригінал доказу про сплату судового збору.
  3. Копія позовної заяви з додатками.

«06» жовтня 2014 року                                    _________ (Т.В. Правова)

АДВОКАТ ПО ВИЗНАННЮ ДОГОВОРІВ НЕДІЙСНИМИ.

ЮРИДИЧНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ ПО НЕРУХОМОСТІ.

СУДОВА ПРАКТИКА ПО НЕРУХОМОСТІ.

ПОЗОВНІ ЗАЯВИ СПОРИ ПО ПИТАННЯХ НЕРУХОМОСТІ.

 

Про автора Адвокат Київ

Адвокат спадкування, нерухомість та сімейні спори. Юрист по спадкових питаннях, питаннях повязаних з нерухомістю та сімейними спорами. Юридичні консультації адвокатів та юристів: спадкове право, спори щодо нерухомості та поділу майна в Україні та Києві.
Опубліковано у Нерухомість, Позовні заяви по нерухомості, Позовна заява | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *