Позбавлення батьківськихправ і аліменти – пов’язані питання

Юридична консультація з приводу питань до юриста, які стосуються як аліментів так і позбавлення батьківських прав 2018.

Чи потрібно платити аліменти, коли позбавлено батьківських прав? Чи обов’язково стягувати аліменти, коли збираєшся позбавити батьківських прав? Чи отримувати сплачені батьком аліменти, який позбавлений батьківських прав?; Чи є несплата аліментів обов’язковою підставою для позбавлення батьківських прав батька відносно дитини? Ці та інші питання до юристів стосуються як аліментів так і позбавлення батьківських прав. В даній юридичній консультації попробуємо надати на них відповіді.

Послуги сімейного юриста адвоката у місті Київ….

Про обов’язковість сплати аліментів при позбавленні батьківських прав:

Не вдаючись в цитування норм законодавства України, варта зауважити, що сам термін «позбавлення батьківських прав» не містить у собі визначення щодо позбавлення батьківських обов’язків.

Навпаки відповідно до частини 3 статті 166 Сімейного кодексу України при задоволенні позову щодо позбавлення батьківських прав суд одночасно приймає рішення про стягнення аліментів на дитину (само собою зрозуміло, що питання про аліменти на користь дітей вирішуються, якщо вони не вирішені раніше).

Отже варта зауважити, що позбавлення батьківських прав не тягне за собою позбавлення батьківських обов’язків.

Якщо відмовлятися від отримання сплачених батьком чи матір’ю, які позбавлені батьківських прав відносно дітей  аліментів?

Інші юридичні консультації по сімейних питаннях до юристів…

Варта нагадати батькам, які відмовляються від отримання аліментів на користь дітей при позбавленні батьківських прав. Аліменти сплачуються на користь Ваших дочок чи синів, а не Вам особисто. Логічно зазначено в частині 3 статті 166 сімейного кодексу України, що у разі якщо мати, батько або інші законні представники дитини відмовляються отримувати аліменти від особи, позбавленої батьківських прав, суд приймає рішення про перерахування аліментів на особистий рахунок дитини у відділенні Державного ощадного банку України та зобов’язує матір, батька або інших законних представників дитини відкрити зазначений особистий рахунок у місячний строк з дня набрання законної сили рішенням суду.

Про можливість позбавлення батьківських прав з підстав не сплати аліментів відносно дитини…

Незважаючи на об’єктивну як здається необхідність (виявляється що якщо залишити дитину в пологовому будинку і шість місяців про неї не піклуватися, то тебе позбавлять батьківських прав), а якщо фінансово не турбуватися про дитину більш ніж декілька років, стаття 164 Сімейного кодексу України (принаймні станом на 2018 рік) не зазначає не сплату аліментів, як підставу для позбавлення батьківських прав.

Але при позбавленні батьківських прав або матері, або дитини, суд приймає до уваги сплату ними аліментів.

Позбавлення батьківських прав і аліментина російській мові…

З повагою ЮК Домправо.

Про автора Адвокат Київ

Адвокат спадкування, нерухомість та сімейні спори. Юрист по спадкових питаннях, питаннях повязаних з нерухомістю та сімейними спорами. Юридичні консультації адвокатів та юристів: спадкове право, спори щодо нерухомості та поділу майна в Україні та Києві.
Опубліковано у Відео консультації юриста, Сімейне право, Юридична консультація | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *