Стягнення вартості спільного автомобіля після розлучення

Стягнення вартості спільного автомобіля після розлучення

В даній статті розглядаються питання та відповіді юристі та адвокатів з приводу поділу майна подружжя.

Питання до юриста по сімейних питаннях щодо

Поділ майна подружжя

З чоловіком ми розлучилися рік назад. Під час розірвання шлюбу у судовому порядку мною було заявлено позов про визнання права власності на автомобіль у судовому порядку в розмірі ½. Дану вимогу суд задовольнив.

На даний момент, колишній мій чоловік користується автомобілем на свій розсуд. Чи можливо мені стягнути з нього вартість автомобіля? Яким чином це зробити? Як це зробити?

Відповідь юриста по сімейних питаннях щодо:

Вище вказаний автомобіль належить Вам на праві спільної часткової власності (відповідно до зазначеного Вами рішення суду).

Відповідно до ч. 1 статті 356 власність двох або більше осіб із визначенням часток кожного з них у праві власності є спільною частковою власністю.

Оскільки ви не можете домовитися про володіння та користування спільним майном, ви маєте право вимагати від інших співвласників, які володіють та користуються спільним майном відповідної матеріальної компенсації.

Дане ваше право передбачене в статті 358 Цивільного кодексу України. Відповідно до ч. 3 даної статті кожен із співвласників має право на надання йому у володіння та користування тієї частини спільного майна в натурі. Яка відповідає його частці у праві спільної часткової власності. У разі неможливості цього він має право вимагати від інших співвласників, які володіють і користуються спільним майном, відповідної матеріальної компенсації.

Також хочу зазначити, що поділити автомобіль в натурі є неможливим і ви не маєте можливості поділити дану річ в натурі.

Ч 2 статті 183 встановлено, що неподільною річчю є річ, яку не можна поділити без втрати її цільового призначення.

Оскільки Ви також не можете поділити спільний автомобіль в натурі, ви маєте право на одержання грошової компенсації від інших співвласників.

Дане право зазначене в ч. 2 статті 364 Цивільного кодексу України, де вказано, що якщо виділ у натурі частки із спільного майна не допускається згідно із законом або є неможливим, співвласник, який бажає виділу, має право на одержання від інших співвласників грошової або іншої матеріальної компенсації вартості його частки.  Компенсація співвласникові може бути надана лише за його згодою.

Оскільки у вас наявна згода на отримання грошової компенсації, (судячи з вашого запитання до юриста) звертайтесь з відповідним позовом до суду.

Поділ майна подружжя

Юрист адвокат по сімейних питаннях…

Стаття “Поділ майна подружжя” російською мовою…

 

Про автора Адвокат Київ

Адвокат спадкування, нерухомість та сімейні спори. Юрист по спадкових питаннях, питаннях повязаних з нерухомістю та сімейними спорами. Юридичні консультації адвокатів та юристів: спадкове право, спори щодо нерухомості та поділу майна в Україні та Києві.
Опубліковано у Сімейне право, Юридична консультація | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *