Коли і як спадкують не родичі?

Юридична консультація щодо особливостей спадкування не родичами.

Часті запитання, які задають особи, що не перебувають з померлим в родинних (кровних стосунках).

Чи можуть спадкувати особи, що не перебувають з спадкодавцем в кровних стосунках (не родичі)?

У деяких випадках законодавство України передбачає можливість спадкування не родичами. Зокрема відповідно до статті 1264  Цивільного кодексу України у четверту чергу мають право на спадкування за законом, мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сімєю не менш як п’ять років до часу відкриття спадщини.

Відповідно до частини 2 статті 1265 Цивільного кодексу України у п’яту чергу право на спадкування одержують утриманці спадкодавця, які не були членами його сім’ї.

Також відповідно до частини 1 статті 1235 заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин, а також інших учасників цивільних відносин.

Як не родичу вступити у спадкові права, якщо в нього відсутні документи про смерть спадкодавця?

В будь-якого нотаріуса ви можете завірити підпис на заяві про прийняття спадщини, і відправити її за допомогою поштового зв’язку за місцем відкриття спадщини. Будь-яких документів (про смерть, про підтвердження родинних зв’язків Вам не потрібно. Нотаріус у разі неможливості зробить відповідні запити до органів Рагсу.

Які документи потрібні  для того, щоб підтвердити факт проживання однією сім’єю або для доведення факту перебування на утриманні спадкодавця?

Для доведення вищезазначених фактів потрібно рішення суду про встановлення факту, що має юридичне значення.

Які помилки допускають особи при встановленні фактів, що мають юридичне значення:

Найчастішою помилкою при встановлення юридичних фактів, які дають право на спадкування є помилкова думка осіб, про те, що зараз я встановлю юридичний факт, який надасть мені право на спадкування, як не родичу а вже потім звернуся до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини.

Увага – звертатись до нотаріуса потрібно до шести місяців з моменту прийняття спадщини.

Чи має право на спадкування будь-який інший родич, якщо особа, що не перебуває у родинних відносинах спадкує за заповітом.

Відповідно до статті 1241 Цивільного кодексу України існує таке поняття як обов’язкове право на частку у спадщині. Відповідно до вище зазначеної статті Малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом.

Як успадкувати не родичам, з спадкоємцями попередніх черг?

У разі якщо існує можливість усунення кровних родичів від спадкування ви можете змінити черговість спадкування або усунути родичів попередніх черг від спадкування.

 

Юридичні послуги (адвокат або юрист) у м. Київ.

 

Юридична консультація оформлення спадщини не родичами.

 

Судова практика — спадкові спори.

 

Позовні заяви по спадкових питаннях.

 

Юридична консультація — спадкування не родичами на російській.

 

Про автора Адвокат Київ

Адвокат спадкування, нерухомість та сімейні спори. Юрист по спадкових питаннях, питаннях повязаних з нерухомістю та сімейними спорами. Юридичні консультації адвокатів та юристів: спадкове право, спори щодо нерухомості та поділу майна в Україні та Києві.
Опубліковано у Консультації адвоката юриста по спадкуванню, Спадкування, Юридична консультація | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *