Чи можливо розглянути суд без участі сторін?

Розгляд справи в суді без участі сторін…

Клопотання про розгляд справи за відсутності особи, яка бере участь у справі

Юридична консультація: клопотання про розгляд справи за відсутності особи, яка бере участь у справі.

Питання клієнта до юриста (адвоката) стосовно подання клопотання (заяв) до суду:

Добрий день! Мені вручили повістку про виклик до суду у якості одного з Відповідачів. Але, справа в тому, що судове засідання призначено саме на той день, коли мені необхідно бути у відрядженні. Я не зможу бути присутнім на засіданні. Чи можу я подати заяву до суду, щоб справу розглядали без мене?

Відповідь юриста стосовно подання заяв до суду:

  1. Чи можна подати заяву до суду про розгляд справи за відсутністю особи, яка бере участь у справі?

Так, Ви маєте право звернутись до суду із заявою про розгляд справи у Вашій відсутності.

Відповідно до ч. 2 ст. 158 Цивільно-процесуального Кодексу України «Розгляд судом справи у судовому засіданні»: особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за ії відсутності.

  1. Скільки екземплярів заяви необхідно подати до суду?

Клопотання про розгляд справи у Вашій відсутності подається до суду в одному екземплярі.

  1. Чи можна клопотання про розгляд справи за моєї відсутності відправити поштою?

Ви можете дану заяву відправити поштою (з описом та повідомленням про вручення поштового відправлення) або зареєструвати заяву через канцелярію суду (у даному випадку необхідно два екземпляра: один в канцелярію суду, інший – з відміткою про отримання)

  1. Які наслідки неявки в судове засідання без поважних причин?

Стаття 169 Цивільно-процесуального Кодексу України чітко визначає наслідки неприбуття в судове засідання осіб, які беруть участь у справі.

  1. Суд відкладає розгляд справи в межах строків, встановленихстаттею 157цього Кодексу, у разі:

1) неявки в судове засідання однієї із сторін або будь-кого з інших осіб, які беруть участь у справі, про яких нема відомостей, що їм вручені судові повістки;

2) першої неявки в судове засідання сторони або будь-кого з інших осіб, які беруть участь у справі, оповіщених у встановленому порядку про час і місце судового розгляду, якщо вони повідомили про причини неявки, які судом визнано поважними;

3) першої неявки без поважних причин належним чином повідомленого позивача в судове засідання або неповідомлення ним про причини неявки, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності;

4) якщо суд визнає потрібним, щоб сторона, яка подала заяву про розгляд справи за її відсутності, дала особисті пояснення. Викликати позивача або відповідача для особистих пояснень можна і тоді, коли в справі беруть участь їх представники.

  1. Неявка представника в судове засідання без поважних причин або неповідомлення ним про причини неявки не є перешкодою для розгляду справи. За клопотанням сторони та з урахуванням обставин справи суд може відкласти її розгляд.
  2. У разі повторної неявки в судове засідання позивача, повідомленого належним чином, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, суд залишає позовну заяву без розгляду.
  3. У разі повторної неявки в судове засідання відповідача, повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).
  4. Наслідки, визначені частинами другою – четвертою цієї статті, настають і в разі, якщо сторона залишить залу судового засідання.

Дякуємо, що звернулися у нашу юридичну консультацію у м. Київ

З повагою ЮК “ДОМПРАВО”

Адвокат та юрист у Києві — юридичні послуги…

Судова практика по питанню спадкування, нерухомості, сімейних питаннях…

Стаття “Клопотання про розгляд справи за відсутності особи, яка бере участь у справі” російською мовою…

Позовні заяви: інші питання

Юридичні консультації: інші питання

Про автора Адвокат Київ

Адвокат спадкування, нерухомість та сімейні спори. Юрист по спадкових питаннях, питаннях повязаних з нерухомістю та сімейними спорами. Юридичні консультації адвокатів та юристів: спадкове право, спори щодо нерухомості та поділу майна в Україні та Києві.
Опубліковано у Нерухомість, Сімейне право, Спадкування, Юридична консультація не з приводу садкування, сімейних питань та нерухомості. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *