Чому не можна стягнути подвійний завдаток, коли договір нотаріально непосвідчений?

Стягнення подвійного завдатку (неустойки) за попереднім договором купівлі продажі нерухомості, який нотаріально не посвідчений.

Чому не можна стягнути кошти подвійний завдаток за попереднім договором купівлі продажу нерухомості, який нотаріально не посвідчений.

ІНШІ ЮРИДИЧНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ ЩОДО КУПІВЛІ ПРОДАЖУ КВАРТИРИ

Консультація Юриста по нерухомості ( з приводу купівлі продажі):

Дуже часто трапляються випадки, коли покупець і продавець укладають попередній договір купівлі продажі нерухомості, але при цьому нотаріально його не посвідчують.

Незважаючи на цей факт, уразі невиконання однією із сторін договору купівлі-продажу нерухомості, вони його не посвідчують.

Чому так?  Економія? Порада якось ріелтора або юриста? Самовпевненість?

А далі? Як говорять: «Якщо щось погане повинно статися – воно обов’язково станеться.

Чи має у такому випадку право покупець стягнути подвійний завдаток?

Відповідь юриста з питань купівлі продажу нерухомості:

На жаль подвійний завдаток обманутий чи розчарований покупець нерухомості стягнути не зможе.

Чому так?

Тому, що будь-яка угода с=з приводу нерухомості повинна бути нотаріально посвідчена. І незважаючи на пораду якогось досвідчено ріелтора, юриста або просто фахівця нажаль цього зробити не можна.

Для підтвердження своїх слів навожу витяг з обґрунтування рішення апеляційного суду м. Києва.

Отже:

Відповідно до статті 635 ЦК України попереднім є догові, сторони якого зобов’язуються протягом певного строку (У певний термін) укласти договір в майбутньому (основний догові) на умовах встановлених попереднім  договором.договором. Попередній договір,укладається у формі, встановленій для основного договору, а якщо форма основного договору не встановлена, – у письмові формі.

Сторони за попереднім договором домовилися про укладення в майбутньому договору купівлі – продажу квартири.

В рішенні Апеляційного суду міста Києва від 03.09.2013 року відмовлено, оскільки попередній договір не був нотаріально посвідчений.

Отже, шановні покупці і продавці квартир, шановні ріелтори, пам’ятайте, що будь-яке зобов’язання має гарантію бути виконане, якщо відповідно до нього, в особи, яка порушить умови попереднього договору купівлі-продажі квартири існує реальність настання справжньої реальної відповідальності.

Орієнтовна вартість нотаріального посвідчення договору купівлі продажу нерухомості У м. Київ 1000 грн.

З повагою ЮК ДОМПРАВО

 

Нерухомість (будинки, квартири, земля). Адвокат. Юрист. Юридичні послуги та допомога.

 

Юридичні консультації по нерухомості (квартирні, житлові, земельні, інші питання повязані з нерухомістю).

 

Судова практика нерухомість (квартири/будинки/земельні ділянки/інша нерухомість)

 

Позовні заяви: нерухомість (будинки, квартири, земля)

 

Чому неможливо стягнути подвійний завдаток при не нотаріально посвідченому договорі…

 

Про автора Адвокат Київ

Адвокат спадкування, нерухомість та сімейні спори. Юрист по спадкових питаннях, питаннях повязаних з нерухомістю та сімейними спорами. Юридичні консультації адвокатів та юристів: спадкове право, спори щодо нерухомості та поділу майна в Україні та Києві.
Опубліковано у Нерухомість, Юридична консультація, Юридична консультація купити квартиру, Юридична консультація по нерухомості | Теґи: , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *