ЧИМ РЕЄСТРАЦІЯ ПРАВА ВЛАСНОСТІ НА НЕРУХОМІСТЬ ВІДРІЗНЯЄТЬСЯ ВІД ЇЇ ПРИВАТИЗАЦІЇ.

Юридична консультація щодо питання чим реєстрація нерухомості (реєстрація права власності на квартиру, земельну ділянку, гараж) відрізняється від їх приватизації.

Чи реєстрація власності на  нерухомість ідентичне поняття приватизації нерухомості?

Відповідно до законодавства України реєстрація права власності на нерухомість і приватизація нерухомості зовсім різні поняття.

Що таке реєстрація права власності на нерухомість?

Реєстрація права власності на нерухомість це юридична дія, яка полягає в тому, що державний реєстратор, ним також може бути нотаріус, здійснюють реєстрацію права власності на квартиру, будинок, земельну ділянку, іншу нерухомість в єдиному держаному реєстрі права власності. З реєстрацією нерухомості пов’язують момент виникнення права власності в Україні.

Що таке приватизація нерухомості?

Приватизація нерухомості – це безкоштовна передача квартир, землі у власність громадян України. Власність на майно, яке передано особам у порядку приватизації теж підлягає обов’язковій реєстрації.

Хто в Україні здійснює реєстрацію власності на нерухомість?

На даний момент реєстрація власності на нерухомість здійснюється державними реєстраторами. Їх функцію також можуть виконувати приватні та державі нотаріуси в Україні.

Який орган компетентний для здійснення приватизацію нерухомості?

Щодо земельних ділянок, які знаходяться в комунальній власності – рішення про їх приватизацію приймають відповідні місті приймають міські ради. Наприклад у м. Києві – це Київська міська рада. Щодо земельних ділянок, що знаходяться у державній раді – це відповідні адміністрації.

Рішення про безкоштовну передачу квартир у приватну власність, наприклад у м. Київ, приймають відповідні державні адміністрації.  У кожному районі Києва дане рішення приймає відповідна районна адміністрація. Також рішення про приватизацію може приймати інший орган державної влади України у компетентності якого є відповідні повноваження.

Чи вся нерухомість підлягає обов’язковій державній реєстрацію у новій реєстраційній службі?

Об’єкти нерухомого майна, що зареєстровані до минулих законів України, наприклад у Бті не підлягають обов’язковій державній реєстрації. Хоча у деяких випадках, наприклад звернення до органу опіки і піклування для отримання дозволу на продажу квартири, де приписані неповнолітні, квартира, будинок спочатку повинен бути зареєстрований.

Отримати додаткову консультацію юриста або адвоката з питань приватизації нерухомості можна завітавши до нас у офіс на Дарниці за адресою:

м. Київ, вул. Харківське Шосе 170, оф. 254

098-821-66-42

Також за вказаною адресою ви зможете отримати послуги нотаріуса з приводу реєстрації нерухомості.

Стаття «Реєстрація права власності на нерухомість і  відмінність від її приватизації.» російською мовою…

Нерухомість (будинки, квартири, земля). Адвокат. Юрист. Юридичні послуги та допомога.

Юридичні консультації по нерухомості (квартирні, житлові, земельні, інші питання повязані з нерухомістю).

Судова практика нерухомість (квартири/будинки/земельні ділянки/інша нерухомість)

Позовні заяви: нерухомість (будинки, квартири, земля)

Про автора Адвокат Київ

Адвокат спадкування, нерухомість та сімейні спори. Юрист по спадкових питаннях, питаннях повязаних з нерухомістю та сімейними спорами. Юридичні консультації адвокатів та юристів: спадкове право, спори щодо нерухомості та поділу майна в Україні та Києві.
Опубліковано у Консультації адвоката юриста по спадкуванню, Нерухомість, Юридична консультація | Теґи: , , , , , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *