Чи повинен покупець квартири сплачувати комунальні борги попереднього власника?

Юридична консультація підготовлена юристами з нерухомості з приводу боргів попередніх власників, які купили квартиру?

Дана юридична консультація дає відповіді на наступні питання: Чи платити борги за продавців нерухомості? Коли можна не сплачувати борги продавців нерухомості? Щодо зазначення умов сплати комунальних боргів у договорі купівлі продажі квартири? Поради покупцям квартири або іншої нерухомості щодо комунальних боргів попередніх власників квартири?

ЮРИДИЧНИЙ СУПРОВІД КУПІВЛІ КВАРТИР ТА ІНШОЇ НЕРУХОМОСТІ…

Чи потрібно покупцеві квартири або іншої нерухомості сплачувати борги за комунальні послуги?

Можна зазначити, що новий власник нерухомого майна не має обов’язку сплачувати чужі борги за комунальні послуги.

 Всі юридичні консультації щодо купівлі нерухомості в Україні….

Звідки така впевненість, що борги за комунальні послуги новий власник нерухомості не сплачує?

Згідно зі статтями 317, 319 ЦК України власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном. Власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.

Пунктом 1 частини першої статті 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачено право споживача одержувати вчасно та відповідної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством та умовами договору на надання житлово-комунальних послуг, при цьому такому праву прямо відповідає визначений пунктом 5 частини третьої статті 20 цього Закону обов’язок споживача оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

Зазначимо, що законодавством України ніде не передбачено сплати новим власником боргів по зобов’язаннях старих власників. Це і нелогічно.

ЦК України у статтях 3, 6, 203, 626, 627 визначає загальні засади цивільного законодавства, зокрема поняття договору і свободи договору, та формулює загальні вимоги до договорів як різновиду правочинів (вільне волевиявлення учасника правочину).

Відповідно до частини першої статті 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов’язків.

Договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору (частина перша статті 638 ЦК України). Інші випадки визнання договору укладеним зазначені у статтях 642−643 ЦК України.

Частина перша статті 628 ЦК України передбачає, що зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов’язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Розкриваючи зміст засади свободи договору, у статтях 6, 627 ЦК України визначає, що свобода договору полягає в праві сторін вільно вирішувати питання при укладенні договору, виборі контрагентів та погодженні умов договору.

Закріпивши принцип свободи договору, ЦК України разом з тим визначив, що свобода договору не є безмежною, оскільки відповідно до абзацу другого частини третьої статті 6 та статті 627 цього Кодексу при укладенні договору, виборі контрагентів, визначенні умов договору сторони не можуть діяти всупереч положенням цього Кодексу та інших актів цивільного законодавства.

Зазначені положення узгоджуються з нормами частини першої статті 203, частини першої статті 215 ЦК України, відповідно до яких підставою недійсності правочинів є суперечність їх актам цивільного законодавства.

Відповідно до вище зазначених норм випливає, що ніхто не може перешкодити новому споживачу укласти договір про надання будь-яких нових послуг, без сплати боргів попереднього власника.

Дана позиція міститься також в Постанові Великої Палати Верховного Суду від 08.05.2018 року у справі №757/45133/15 –ц, Провадження № 14-114 цс18.

 Хто частіше всього стає жертвою шахраїв при купівлі нерухомості?

Якщо в угоді щодо купівлі нерухомості немає жодного пунктику щодо комунальних боргів?

В даному випадку, як кажуть «на нет і суда нет». А зважаючи що у даному випадку зобов’язання є договірними, і новий власник ніколи не отримував послуг ніякого там Жеку чи іншого монополіста по комунальних послугах, то висновок робіть самі.

Якщо у договорі купівлі продажі квартири вказано, що боргів немає, але вони з’являться нізвідки?

В даному випадку ситуація теж не міняється. Покупцю нерухомості не прийдеться платити комунальні борги за покупця.

Якщо купити квартиру у фальшивого власника?

Коли прийдеться сплачувати борги за продавця квартири?

Зважаючи на вище наведене законодавство, однозначно можна зазначити, що новий власник буде платити по боргах продавця нерухомості, якщо вони зазначать таку умову в договорі купівлі продажі нерухомості.

Основна порада – щодо договорів купівлі продажу квартири і переходу боргів за комунальні послуги?

Зазначайте у Ваших договорах купівлі-продажі нерухомості ту умову, що до нового власника не переходять борги попереднього після переходу права власності на нерухомість.

Рекомендації новим власникам квартири чи будинку, якщо за попередніми власниками числиться борг…

Після з’ясування, що за придбаним Вами об’єктом нерухомості, направте листа постачальникам таких послуг, з імперативним твердженням, що сплачувати за того дядька Ви не будете і не збираєтесь.

Чи платити комунальні борги за продавця квартири на російській….

З повагою ЮК Домправо.

Про автора Адвокат Київ

Адвокат спадкування, нерухомість та сімейні спори. Юрист по спадкових питаннях, питаннях повязаних з нерухомістю та сімейними спорами. Юридичні консультації адвокатів та юристів: спадкове право, спори щодо нерухомості та поділу майна в Україні та Києві.
Опубліковано у Відео консультації юриста, Нерухомість, Судова практика, Юридична консультація | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *