Чи можливо зменшити (змінити) розмір аліментів на утримання дитини

 Чи можливо зменшити (змінити) розмір аліментів на утримання дитини

Юридична консультація: як зменшити розмір аліментів на утримання дитини?

Питання клієнта до юриста (адвоката) в м. Києві по аліментах:

Добрий день! Мій чоловік виплачує аліменти на дитину від першої дружини у розмірі 25 % від заробітної плати. У нас також є спільні двоє дітей. Я не працюю, оскільки знаходжусь у декретній відпустці по догляду за дитиною. Коштів на утримання наших спільних дітей та на сплату аліментів у повному розмірі не вистачає. Чи можливо зменшити розмір аліментів? Якщо так, куди необхідно звернутись?

Відповідь юриста по сімейним питанням:

  1. Чи можливо зменшити розмір аліментів?

Так, зміна розміру аліментів передбачена Сімейним законодавством України: для одержувача аліментів – це можливість збільшити розмір, для платника – зменшити розмір аліментів.

  1. В яких випадках зменшується розмір аліментів?

Розмір аліментів зменшується за рішенням суду. Суд враховує всі обставини та причини: матеріальне та сімейне становище; поліпшення або погіршення стану здоров’я платника аліментів.

Відповідно до ч. 1 ст. 192 Сімейного Кодексу України (Зміна розміру аліментів): розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 2 ст. 192 Сімейного Кодексу України : розмір аліментів може бути зменшено, якщо дитина перебуває на утриманні держави, територіальної громади або юридичної особи, за заявою батьків, уповноваженого територіальної громади, юридичної особи, на утриманні якої перебуває дитина, та за згодою органу опіки і піклування.

  1. Що для цього необхідно зробити?

Для зменшення (зміни) розміру аліментів необхідно подати позовну заяву до суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 182 Сімейного Кодексу України: частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

  1. Чи можу я самостійно подати позов від імені свого чоловіка?

Ні, Ви не можете  звернутись до суду від імені іншої особи.

Заява в суд подається від платника аліментів або від одержувача аліментів.

  1. Чи потрібно платити у суді кошти за подачу заяви про зменшення розміру аліментів?

Відповідно до п. 3 ст. 5 Закону України «Про судовий збір»: від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються,  позивачі – у справах про стягнення аліментів.

Дякуємо Вам, що звернулися у нашу юридичну консультацію в м. Київ

З повагою ЮК “ДОМПРАВО”

Стаття ” Чи можливо зменшити (змінити) розмір аліментів на утримання дитини” російською мовою…

Сімейні питання та суперечки. Адвокат. Юрист. Юридичні послуги та допомога.

Юридичні консультації по сімейних суперечках і сімейних питаннях.

Судова практика сімейні суперечки.

Позовні заяви: сімейні суперечки

Про автора Адвокат Київ

Адвокат спадкування, нерухомість та сімейні спори. Юрист по спадкових питаннях, питаннях повязаних з нерухомістю та сімейними спорами. Юридичні консультації адвокатів та юристів: спадкове право, спори щодо нерухомості та поділу майна в Україні та Києві.
Опубліковано у Сімейне право, Юридична консультація, Юридична консультація адвоката по сімейному праву. | Теґи: , , , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *