Чи можливо приписати чоловіка в квартиру без згоди інших?

Юридична консультація: Чи можлива прописка у будинок (квартиру) третьої особи, без згоди одного з власників (двоє власників).

Питання клієнта до юриста (адвоката)стосовно прописки третьої особи, без згоди одного з власників:

Доброго дня! Я та моя сестра, являємось власниками одного будинку. З нами проживає цивільний чоловік моєї сестри. Вона хоче прописати свого цивільного чоловіка у цей будинок. Я своєї згоди на це не даю. Скажіть, будь ласка, чи може моя сестра без моєї згоди прописати свого цивільного чоловіка у наш спільний будинок?

Відповідь юриста:

Вважаємо, що приписати особу в квартирі у даному випадку неможливо.

Чому приписка в квартиру неможлива:

Прописка (реєстрація) інших осіб у будинок (квартиру), що знаходиться у спільній власності, без згоди всіх співвласників цього будинку (квартири) не можлива (якщо не було угоди про порядок користування цим приміщенням) .

У Вашому випадку згода на приписку (реєстрацію місця проживання іншого співвласника немає.

Питання приписки регулюються наступними нормами законодавства України:Відповідно до ст. 156 Житлового Кодексу України  Права і обов’язки членів сім’ї власника жилого будинку (квартири): Члени  сім’ї  власника   жилого   будинку   (квартири),   які проживають разом з ним у будинку  (квартирі),  що  йому  належить, користуються  жилим  приміщенням  нарівні  з   власником   будинку (квартири), якщо при їх вселенні не було іншої угоди  про  порядок користування цим приміщенням. За згодою  власника будинку (квартири) член його сім’ї вправі вселяти в займане ним  жиле  приміщення  інших  членів  сім’ї.  На вселення  до  батьків  їх неповнолітніх  дітей  згоди власника не потрібно. Члени сім’ї власника будинку (квартири) зобов’язані  дбайливо ставитися до жилого будинку  (квартири).  Повнолітні  члени  сім’ї власника зобов’язані брати участь у витратах по утриманню  будинку (квартири) і придомової території  та проведенню  ремонту. Спори між власником та членами його сім’ї про розмір участі  в  витратах вирішуються в судовому порядку. До членів  сім’ї  власника будинку (квартири) належать особи, зазначені в частині другій статті  64  цього  Кодексу.  Припинення сімейних  відносин  з власником будинку (квартири) не позбавляє їх права користування займаним приміщенням.  У разі відсутності угоди між  власником будинку (квартири) і колишнім членом його сім’ї про безоплатне  користування жилим  приміщенням   до   цих   відносин застосовуються правила, встановлені статтею 162 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 369 Цивільного Кодексу України здійснення права спільної сумісної власності: Співвласники майна, що є у спільній сумісній власності, володіють і користуються ним спільно, якщо інше не встановлено домовленістю між ними. Розпоряджання майном, що є у спільній сумісній власності, здійснюється за згодою всіх співвласників. У разі вчинення одним із співвласників правочину щодо розпорядження спільним майном вважається, що він вчинений за згодою всіх співвласників. Згода співвласників на вчинення правочину щодо розпорядження спільним майном, який підлягає нотаріальному посвідченню та (або) державній реєстрації, має бути висловлена письмово і нотаріально посвідчена. Співвласники мають право уповноважити одного з них на вчинення правочинів щодо розпорядження спільним майном. Правочин щодо розпорядження спільним майном, вчинений одним із співвласників, може бути визнаний судом недійсним за позовом іншого співвласника у разі відсутності у співвласника, який вчинив правочин, необхідних повноважень.

Отже: у Вашому випадку, Ваша сестра не може прописати (зареєструвати) свого цивільного чоловіка у Ваш спільний будинок без Вашої згоди.

Можливо тільки за Вашою письмовою згодою, або при припиненні права спільної власності.

Дякуємо, що звернулись в нашу юридичну консультацію в м. Київ.

З повагою ЮК «ДОМПРАВО»

Адвокат (юрист) у м. Київ по житлових справах…

Юридична консультація — приписка, реєстрація місця проживання, право користування житлом.

Судова практика: реєстрація місця проживання.

Судова практика нерухомість (квартири/будинки/земельні ділянки/інша нерухомість).

Чи можливо приписати чоловіка  в квартиру без згоди інших? на російській…

 

Про автора Адвокат Київ

Адвокат спадкування, нерухомість та сімейні спори. Юрист по спадкових питаннях, питаннях повязаних з нерухомістю та сімейними спорами. Юридичні консультації адвокатів та юристів: спадкове право, спори щодо нерухомості та поділу майна в Україні та Києві.
Опубліковано у Нерухомість, Юридична консультація, Юридична консультація по нерухомості | Теґи: , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

8 коментарів до Чи можливо приписати чоловіка в квартиру без згоди інших?

  1. Надежда коментує:

    А если с виделеными частями общее иммущество…может один собственник без другого кого либо прописать?

    • Адвокат Київ коментує:

      Добрий день. У разі наявності спільної часткової власності на майно, інший співласник без згоди інших може прописати тільки своїх неповнолітніх дітей.
      Всіх інших тільки за взаємною згодою

  2. Виталий коментує:

    скажите пожалуйста если есть частный дом с не приватизированной землей на 2 хозяина у каждого хозяина своя земля ограждённая забором и есть план раздела дома… можно ли прописать близкого родственника к моему отцу хозяину одного из участков так как мой отец в преклонных летах?
    а другой хозяин дома не хочет приватизировать не дом не участок а ждёт смерти моего родственника так как дом больше не на ком не числиться кроме отца…
    и как мне оформить этот участок и пол дома на себя… я имею инвалидность но я уже полнолетний сын…

    • Адвокат Київ коментує:

      Добрий день. У Вашому випадку скорше всього частини будинку не виділені в натурі.отже без згоди іншого співласника приписати (зареєструвати місце проживання) ніхто не може. Як оформити? Виділ частини будинку в натурі в судовому порядку і встановлення порядку користування частиною будинку. далі зможете робити з частиною будинку, яка належить батьку будь які дії.
      Дякую за звернення.

  3. Евгеній коментує:

    Добрий день,у мене таке питання,ми разом з дружиною купили в шлюбі 5/25 будинку(спільна часткова власність),окрім мене частку мають ще дві людини 7/25 і 13/25,одна співласниця померла і через це мою дружину не прописують,а мене з дітьми прописали,що потрібно робити у цій справі?

    • Адвокат Київ коментує:

      Добрий день. У Вас два варіанти:
      Перший: спадкоємець померлого власника оформлює спадщину і дає згоду.
      Другий: Ви переписуєте на дружину частину її власності (дарування, договір купівлі продажу, рішення суду, тощо…)
      Дякуємо за звернення в юридичну консультацію.

  4. Аліна коментує:

    Доброго дня. У мене така ситуація,ми з чоловіком розлучені,разом не проживає окремо,але маємо спільну дитину і спільний будинок,який оформлений пополам,зам я проживаю з іншим чоловіком і маю другу дитину від нього,чи зможу я приписатися сама з двома дітьми в той будинок?

    • Адвокат Київ коментує:

      Добрий день. Якщо частина власності на будинок оформлена на Вас, то ви без згоди іншого співласника можете зареєструвати своє місце проживання в будинку з дітьми. Теоретично можлива проблема щодо згоди батька на визначення місця проживання дитини. Але якщо він там зареєстрований то все має пройти.
      Дякую за запитання.

Залишити відповідь до Адвокат Київ Скасувати відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *