Позовна заява про скасування рішення про державну реєстрацію права власності.

Позовна заява про скасування рішення про державну реєстрацію права власності знищеного майна.

 Даний зразок позовної заяви написаний у реальнійс справі. Позовні вимоги у даній справі посвістю задоволені. Зразок (шаблон) позовної заяви у даній справі придатний до використанння з врахуванням конкретних особливостей вашої справи.

До Реєстраційного міськрайонного суду Київської області

 Позивач:

Реєстратор  Олександр Васильович

м. Реєстраційне, проспект Позовний 29, 68601

Телефон: 067-000-00-00

Відповідач 1:

Головне територіальне управління юстиції у Одеській області

вул. Богдана Хмельницького, 34, м. Одеса, 65007

 Відповідач 2:

Зареєстрований  Віталій Георгійович

м. Київ  вул. Лиманська 83, 00000

Засоби зв’язку невідомі

ПОЗОВНА ЗАЯВА

(про скасування державної реєстрації права власності)

Обставини справи.

17 серпня 2012 року, я набув права власності на земельну ділянку площею 0,0648 гектара,що знаходиться за адресою: м. м. Київ  вулиця Реєстраційна 27.  Підтвердженням даної обставини є договір купівлі-продажу земельної ділянки. Договір купівлі-продажу земельної ділянки від 17.08.2012 року додається.

Продавцем згідно вищезазначеного договору купівлі-продажу земельної ділянки являється третя особа по справі, Зареєстрований Віталій Георгійович.

На купленій мною земельній ділянці були відсутні будь які забудови, що підтверджується п. 3.4. договору укладеного нами договору купівлі-продажу. Даний пункт зазначає, що на вищевказаній земельній ділянці відсутня капітальна будова.

Цільове призначення купленої мною земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд.

У 2014 році, а саме 1 липня 2014 року, я зареєстрував повідомлення про початок виконання будівельних робіт з двоповерхового двохквартирного житлового будинку загальною площею 297, 8 кв. м.  Копія повідомлення про початок будівельних робіт від 01.07.2014 року додається.

1 вересня 2015 року, я звернувся Головного територіального управління юстиції у Києві, а саме до Державної реєстраційної служб із заявою про державну реєстрацію права власності на незавершене будівництво, але 01 вересня 2015 року, я отримав відмову у державній реєстрації права власності у зв’язку з реєстрацією права власності на нерухоме майно за іншим власником. Копія рішення про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень від 01.10.2015 року додається.

При моєму повторному зверненні я теж отримав відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень. Копія рішення про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень від 26 грудня 2015 року додається.

29 грудня 2015 року, я отримав інформаційну довідку згідно якої на земельній ділянці, що належить мені згідно договору купівлі-продажу, зареєстровано право власності на будинок за Реєстратором Віталієм Георгійовичем. Копія інформаційної довідки з Державного реєстру прав власності на нерухоме майно додається.

Тобто у єдиному реєстрі речових прав на нерухоме майно містяться відомості про право власності, якого фактично не існує.

На місці новозбудованого будинку раніше знаходився інший, що був зруйнований. Підтвердженням даної обставини є довідка Комунального Підприємства «Ізмаїльське міжміське бюро технічної інвентаризації» про руйнацію житлового будинку з надвірними спорудами. Копія довідки № 49 від 23.07.2015 року додається.

Для вирішення спірного питання, попередньому власнику, Зареєстрпованому Віталію Георгійовичу необхідно звернутися до Відділу державної реєстрації права власності із заявою про припинення права власності.

Але, на зв’язок колишній власник не виходить та відмовляється звертатися до реєстраційної із заявою про припинення права власності на будинок, що на даний момент зруйнований та фактично не існує.

Реєстрація права власності за Зареєстрованим Віталієм Георгійовичем порушує мої права як власника, оскільки я позбавлений права зареєструвати право власності на будинок, що побудований мною на законних підставах та на земельній ділянці власником якої я являюся.

Враховуючи сформовану ситуацію, я змушений звернутися до суду за захистом своїх порушених прав, а саме позбавлення можливості зареєструвати право власності на новозбудований житловий будинок.

Вважаю, що за рішенням суду рішення про державну реєстрацію права власності на житловий будинок за адресою: Одеська обл.., м. Київ, вул. Паркова 27 повинне бути скасоване.

Обґрунтування та підстави позовних вимог про скасування державної реєстраці.

Я являюся власником земельної ділянки на якій побудував будинок та маю намір зареєструвати його у єдиному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Реєстрація права власності на житловий будинок, що на даний момент фактично не існує порушує моє право у реєстрації права власності належного мені майна.

У зв’язку з відсутністю реєстрації я позбавлений права повноцінно використовувати своє майно, а саме права розпорядження своєю власністю.

Згідно з ст. 1 Конвенції про захист прав людини та основних свобод, кожна фізична та юридична особа має право володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений свого майна інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом або загальними принципами міжнародного права.

Відповідно до ст. 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.

Відповідно до ст. 319 ЦК України, власник володіє користується, розпоряджається своїм майно на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону. Усім власникам забезпечуються рівні умови здійснення своїх прав.

Відповідно до ч. 1 ст. 321 ЦК України, право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

Відповідно до ст. 391 ЦК України, власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.

Згідно з п. 3 ч. 2 ст. 16 ЦК України, встановлено, що способом захисту цивільних прав та інтересів може бути припинення дії, яка порушує право.

Приписами ст. 182 ЦК України передбачено, що право власності та інші речові права на нерухомі речі, обмеження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації.

Єдиним вирішенням спірного питання є захист у судовому порядку, шляхом скасування державної реєстрації права власності на будинок за адресою: Одеська область, м. Київ вул. Реєстраційна27 що належав Зареєстрованому Віталію Георгійовичу та який на даний момент фактично не існує у зв’язку із його знищенням, що підтверджується обставинами викладеними у позовній заяві та доданими до неї матеріалів.

Відповідно до п. 2 ст. 9 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», державний реєстратор приймає рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, про відмову в державній реєстрації, про її зупинення, внесення змін до Державного реєстру прав.

Відповідно до вимог ст. 19 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень», підставою для реєстрації прав, що посвідчують виникнення, перехід, припинення речових прав на нерухоме майно, обмежень цих прав є, зокрема, рішення суду стосовно речових прав на нерухоме майно і обмежень цих прав, що набрали законної сили.

Відповідно до ч. 2 ст. 26 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень», у разі скасування на підставі рішення суду рішення про державну реєстрацію прав до Державного реєстру прав вноситься запис про скасування державної реєстрації прав.

Зміст позовних вимог

Відповідно до ст.. 3 ЦПК України кожна особа має право в судовому порядку звернутися за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Статтею 16 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового права та інтересу.

Виходячи з вище викладеного та керуючись ст.3, 32, 107,118, 119 ЦПК України,

 ПРОШУ:

  1. Прийняти дану позовну заяву до провадження;
  2. Скасувати запис в реєстрі прав власності на нерухоме майно щодо реєстрації за Зареєстрованим Віталієм Георгійовичем права власності на нерухоме майно, зареєстрованого за адресою: Одеська область, м. Київ вул. Реєстраційна 27, а саме: на будинок, загальною площею 23,2 кв.м., реєстраційний номер майна 00000000000

 Додатки:

  1. Оригінал квитанції про сплату судового збору;
  2. Договір купівлі-продажу земельної ділянки від 17.08.2012 року
  3. Копія повідомлення про початок будівельних робіт від 01.07.2014 року
  4. Копія рішення про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень від 01.09.2015 року
  5. Копія рішення про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень від 26 грудня 2015 року
  6. Копія інформаційної довідки з Державного реєстру прав власності на нерухоме майно
  7. Копія довідки № 49 від 23.07.2015 року
  8. Дві копії позовної заяви з додатками.

___ березня 2016 р.                                                                      _________ Реєстратор О.В.

Юридичні послуги по нерухомості.

 

Юридична консультація нерухомість.

 

Позовні заяви по нерухомості (житло, спадкування, тощо).

 

Судова практика спори з нерухомістю

 

Про автора Адвокат Київ

Адвокат спадкування, нерухомість та сімейні спори. Юрист по спадкових питаннях, питаннях повязаних з нерухомістю та сімейними спорами. Юридичні консультації адвокатів та юристів: спадкове право, спори щодо нерухомості та поділу майна в Україні та Києві.
Опубліковано у Нерухомість, Позовні заяви по нерухомості, Позовна заява | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *