Судова практика — визнання права користування неприватизованою квартирою наймач якої помер.

Судова практика щодо визнання права користування житловим приміщенням в яке особа вселилася як член сім’ї померлого наймача.

Інформація актуальна станом на 2023 рік

  1. У даному рішенні суду відмовлено в задоволенні позову про визнання членом сімї наймача, оскільки позивачем та її представником не надано об’єктивних та належних доказів у підтвердження факту вселення та проживання у квартирі.

Також судом зазначено, що позивачем  не надано суду доказів про існування письмової згоди померлого наймача у відповідності до вимог статті 65 Житлового Кодексу України та позивачем не ставилося питання про визнання за ним права користування приміщенням.

Номер провадження2/0555/612/2012

РІШЕННЯ  ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 жовтня 2012 року м. Ясинувата Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області у складі: головуючий суддя Бичков П.Ю.,при секретарі Костенко Ю.А., за участю позивача ОСОБА_1, представника позивача ОСОБА_2,  представника відповідача ОСОБА_3,розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Ясинуватського міськрайонного суду Донецької області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Орловської сільської ради Ясинуватського району Донецької області про визнання членом сімї наймача та визнання права користування жилим приміщенням, –

  1. У даній Ухвалі Верховного суду України скасоване рішення апеляційного суду, яким задоволені позовні вимоги щодо визнання права користування жилим приміщенням. Позивач звертався з даним позовом посилаючись на ті обставини, що він постійно проживав з померлим наймачем, доглядав його, заселився у спірну квартиру за усної згоди померлого наймача.

Верховний суд України скасував рішення апеляційного суду посилаючись на ті обставини, що померлий наймач, за життя не набула права власності на спірну квартиру, із заявами про вселення членів сім’ї або будь-яких інших осіб у квартиру до житлово-експлуатаційних організацій не зверталась. Також, як підставу скасування Верховним судом зазначено ту обставину, що позивач був зареєстрований в іншому населеному пункті, отримував там пенсію, і був зареєстрований у пенсійному фонді.

Ухвала від 10.09.2008 року Колегії суддів Судової палати у цивільних справах Верховного суду України.

  1. У даній Ухвалі Верховного суду України скасоване рішення апеляційної інстанції, в якому задоволені позовні вимоги відносно щодо визнання права користування квартирою оскільки порядок вселення дотриманий не був, не доведений факт згоди наймача на реєстрацію позивача у квартирі, письмового звернення до наймодавця чи власника житла з питання його реєстрації не було, витрат з оплати комунальних послуг за спірною адресою на двох осіб позивач не ніс, зберігає реєстрацію за іншим місцем проживання, а надані докази вказують на те, що зв’язок з жилим приміщенням за своїм місцем реєстрації він не втратив.

Зважаючи на вище наведене, Верховний позодився з думкою суду першої інстанції, що суд правомірно застосував положення Житлового кодексу України щодо того, що позивач фактично проживав у спірній квартирі як тимчасовий жилець зі згоди наймача, а після його смерті у зв’язку з припиненням договору найму жилого приміщення він не набуває права користування житлом та підлягає виселенню (ст. ст. 99106 ЖК України).

У Х В А Л А ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 жовтня 2010 року м. Київ

Колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України.

  1. В даному судовому рішенні задоволені позовні вимоги про визнання наймачем житлової кімнати та визнання права на користування житловим приміщенням оскільки особа, яка поселилася в квартиру, і проживала з померлим наймачем квартири вселилася туди як член сім’ї наймача.

    Щодо наявної прописки позивача у іншій квартирі то суд зауважив, що згідно п. 9 Постанови Пленуму Верховного Суду України “Про деякі питання, що виникли в практиці застосування судами Житлового кодексу України №9” від 12.04.1985 року наявність чи відсутність прописки сама по собі не може бути підставою для визнання права на користування житловим приміщенням за особою, яка там проживала та вселилась туди як член сім’ї наймача ( власника) приміщення або ж для відмови їй у цьому.

Провадження № 2/711/261/15

 Справа № 711/11511/14-ц

 Р І Ш Е Н Н Я ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 20 січня 2015 року Придніпровський районний суд

 м. Черкаси

В складі: головуючого – судді Колода Л.Д.

при секретарі Бойко Ю.О.

 Розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Черкаси цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до департаменту житлово-комунального господарства житлово-комунального комплексу виконавчого комітету Черкаської міської ради, комунального підприємства “Придніпровська служба утримання будинків” Черкаської міської ради про визнання наймачем житлової кімнати та визнання права на користування житловим приміщенням ,-

Юридичні послуги з питань визнання права користування неприватизованою квартирою.

Інші консультації щодо визнання права користування неприватизованою квартирою.

Судова практика – визнання права користування неприватизованою квартирою власник якої помер.

Позовна заява визнання права користування неприватизованю квартирою, наймач якої помер.

Судова практика — визнання права користування неприватизованою квартирою на російській.

1 коментар до “Судова практика — визнання права користування неприватизованою квартирою наймач якої помер.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *